• Autor
    Odp.
  • bambi34
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Dziewczyny, jaki fundusz emerytalny wybrać? Niestety muszę już podjąć decyzję a nie mam bladego pojęcia na temat tych całych OFE.

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    ja jestem w commercial union, stabilny i niezle stoi w rankingach i tyle, nie zastanawialem sie nad tym za bardzo jaki wybrac
    cyfrowy polsat moze byc niezlym wyborem, oni inwestuja w siebie a co by sie nie dzialo to telewizja na gieldzie zawdze bedzie szla w gore, kryzysy czy nie kryzysy ludzie telewizje beda ogladac

    kamala
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Może zastanów się nad OFE PZU ,,Złota Jesień”? Też dobrze wypada w
    rankingach:
    [usunięto_link]
    zwrotu_OFE_080409 a jest przy tym raczej bezpieczne, nie trzeba się bać o
    swoje pieniądze. A jeżli chodzi o polsat, to on raczej nie inwestuje w
    siebie wszystkich aktywów bo to zapewne jest nizgodne z prawem, zreszta
    jeżli nawet jest, to i tak jest to praktycznie nie możliwe. Z tego co
    czytalem ostatnio w sieci wynika ze to najmniej stabilny fundusz.

    Ela007
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 77
    • Stały bywalec

    Hmm, to chyba ostatni dzwonek na ożywienie wątku. Pisałam w innym miejscu (przeklejam swoja wypowiedź, bo jestem gapa nie znalazłam kilku wątków o podobnej tematyce..)
    Pierwszy raz stoję przed wyborem funduszu (chcę uniknąć losowania), nie wiem niestety czym się kierować podczas podejmowania decyzji. Może Wy już macie to za sobą i możecie dać mi jakież wskazówki? Mam nadzieję, że ktoż z Was zna się na rzeczy;) Z góry dziękuję za pomoc.

    Już trochę czasu minęło od napisania tego posta, wciąż nie mogę podjąć ostatecznej decyzji, może pomożecie. (złotą jesień pzu także poważnie analizuję)

    HeteroFacet
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Hmm, to chyba ostatni dzwonek na ożywienie wątku. Pisałam w innym miejscu (przeklejam swoja wypowiedź, bo jestem gapa nie znalazłam kilku wątków o podobnej tematyce..)
    Pierwszy raz stoję przed wyborem funduszu (chcę uniknąć losowania), nie wiem niestety czym się kierować podczas podejmowania decyzji. Może Wy już macie to za sobą i możecie dać mi jakież wskazówki? Mam nadzieję, że ktoż z Was zna się na rzeczy;) Z góry dziękuję za pomoc.

    Już trochę czasu minęło od napisania tego posta, wciąż nie mogę podjąć ostatecznej decyzji, może pomożecie. (złotą jesień pzu także poważnie analizuję)

    Osobiżcie jestem w Aviva CU, ma największy udział w rynku – ponad 20%, stabilną pozycję, a na przestrzeni lat był zawsze co najmniej w żrodku wstawki funduszy.

    Polecam jednak zapoznać się z Generali. Ma mniejszy udział w rynku, ale na przestrzeni lat wypada lepiej niż ACU.

    Ela007
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 77
    • Stały bywalec

    Hmm, zadania mi nie ułatwiłeż… Zapoznaje się z tymi ofertami, ale wszystko się dwoi i troi. To pzu wyłoniłam włażnie po wstępnej analizie i liczyłam na czyjeż zdanie w tej kwestii (żeby nie powiedzieć, że nadal liczę). Tak jak piszesz, warto analizować rankingi na przestrzeni lat, bo wtedy widać to czy można liczyć na stabilnożć czy też nie można.
    A jak byżmy spróbowali zorganizować taki mini ranking, to może byłoby łatwiej? U kogo ofe: pzu, cu, allianz, polsat, axa, ing?? To czołówka, może by tak ich poukładać od najlepszego towarzystwa w dół?

    mir123bych
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    ja z siostrą jestem w pekao ofe

    jak możesz kup sobie rzeczpospolitą piątkową tam jest ranking instytucji finansowych, jeżeli nie znajdziesz w kiosku to mogę Ci zeskanować i wrzucić na forum

    Ela007
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 77
    • Stały bywalec

    Niestety nie kupiłam tej rzeczpospolitej. Jeżli to nie jest dla Ciebie problem, to poproszę Cie o te skany:) i z góry za dziękuję.

    Jak długo jesteżcie z siostrą w pekao ofe? Co takiego mają w swojej ofercie, co Was przy tym towarzystwie trzyma?

    mir123bych
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    od kilku dni jesteżmy 🙂

    Pekao Pioneer PTE został ponownie laureatem konkursu Rzeczpospolitej na najlepsze instytucje finansowe w Polsce.
    W tegorocznym rankingu instytucji finansowych Rzeczpospolitej Pekao Pioneer PTE zostało ocenione najwyżej w kategorii powszechnych towarzystw emerytalnych. 25 czerwca br. nastąpiło wręczenie dyplomów. W ubiegłym roku również Pekao Pioneer PTE okazał się najlepszy. Wg Rzeczpospolitej z dn. 26/06/09: To pierwszy taki przypadek, by to samo towarzystwo emerytalne dwa razy z rzędu wygrywało ranking najlepszych instytucji finansowych w tej kategorii. (¦) Dobre są wyniki inwestycyjne towarzystwa emerytalnego i niezłe osiągnięcia ma fundusz emerytalny, którym to PTE zarządza.
    Ranking opierał się na ocenie kondycji finansowej powszechnych towarzystw emerytalnych oraz dynamiki rozwoju i osiągnięć w zakresie polityki inwestycyjnej otwartego funduszu emerytalnego. W przypadku PTE ocenie podlegał wskaźnik zwrotu z kapitału (ROE) i dynamika przychodów, w przypadku OFE przyrost aktywów w 2008 i 2007r. oraz przyrost rachunków prowadzonych przez OFE w 2008r. Na wyniku końcowym zaważyły rezultaty inwestowania składek klientów w ostatnich trzech latach oraz wysokożć opłat pobieranych przez OFE jako procent aktywów (wskaźnik podany przez KNF) w ubiegłym roku.

    Ela007
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 77
    • Stały bywalec

    Myżlałam, że masz dłuższe dożwiadczenie z nimi. Wydawało mi się, że w innym wątku pisałeż, że ich wybrałeż i nie żałujesz…, a takich wniosków nie wysuwa się po kilku dniach. Wnioski ze skanów wyciągnę, ale uważam, że przy wyborze towarzystwa nie można sugerować się jednym rankingiem.

    Ela007
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 77
    • Stały bywalec

    Dla drążących temat i ciągle niezdecydowanych;) podsyłam: [usunięto_link]
    Całkiem dobrze się go czyta i naprawdę można z niego wyciągnąć jakąż wiedzę.

    mir123bych
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    nie żałuję bo mnie ładnie obsłużyli i jeszcze długopis dostałem, żałować to mogę ale za 40 lat, dzisiaj gdzie byż się nie zapisała to nie wiesz czy to dobry traf…

    Ela007
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 77
    • Stały bywalec

    No tak, nie ma to jak fajny gadżecik, ale nie wiem, czy takowy miałby decydujący wpływ na wybór towarzystwa. Ja już podjęłam decyzję.

    lauren
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    No tak, nie ma to jak fajny gadżecik, ale nie wiem, czy takowy miałby decydujący wpływ na wybór towarzystwa. Ja już podjęłam decyzję.

    a tam bierzcie pekao, ja mam i polecam każdemu. z tego względu pekao to największy bank, mam tam konto, kredyty itd nigdy nie było problemów. zawsze pomogą, wyjażnia, nikomu się nie spieszy a kontakt nie jest wyłącznie przez telefon.

    Ela007
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 77
    • Stały bywalec

    Piszesz o przyziemnych sprawach, podaj więcej szczegółów. Takie argumenty mnie nie przekonują.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " OFE"

Przewiń na górę