orbitrek-pomocy jak długo ćwiczyć,aby schudnąć?

  • Autor
    Odp.
  • Krysaaa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    🙄

    Krysaaa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Mam 27 lat,waze 63 kg i mam 170 cm wzrostu,a na nogach okropny cellulite-nawet na kolanach 😀 od jakiegos czasu cwicze co 2 dzien po 40 minut na orbitku,łykam tabletki inneov cellulite i nie jem słodyczy,stosuje kremy na cellulit ale to żwiństwo nie schodzi ani troche-pomocy!

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Zmień dietę.Wyeliminuj smażone potrawy oraz źródła nasyconych kwasów tłuszczowych na rzecz kwasów omega3(jeżli nie masz problemów z krzepliwożcią krwi)

    Krysaaa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Dzieki,postaram sie wprowadzic w zycie twoje wskazowki,u ciebie pomogło?co masz na myżli jako źródła nasyconych kwasów tłuszczowych? pozdrawiam

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Ryby morskie, orzechy a takżeolej lniany, olej z wiesiołka, oliwa z oliwek także

    PannaAnna
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 376
    • Pasjonat

    pomogą także produkty bogate w selen (orzechy, ryby i owoce morza, podroby-nerki, wątroba oraz mięso) i owoce pomarańczowe.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Orzechy mają inne kwasy.Owoce morza nie wszystkie są dobre.Podroby też żrednio widzę,ale czasami oczywiżcie można.Z owocami na redukcji bym nie przesadzał ,bo jednak fruktoza w większych ilożciach szybko się odkłada wiadomo gdzie.
    Najlepszym źródłem kwasów omega 3 są tłuste ryby,ale nie każde.Najbogatszy w te kwasy jest łosoż.
    Ryby ,które gromadzą dużo toksyn to makrela królewska,złoty okoń,rekin,miecznik(nie pamiętam czy to wszystkie ,ale na razie mi one przychodzą do głowy)
    Bogate w tłuszcz omega3 są oprócz łososia: makrela atlantycka,sardynki,żledź – oczywiżcie to nie wszystkie.

    Skopiuję Ci moją wypowiedź z innego forum ,bo w miarę krótko to opisałem,a nie chce mi się pisać od nowa :

    Wszystkie tłuszcze są konieczne by prawidłowo funkcjonować.
    Z żadnymi nie należy przesadzać.
    Unikamy tylko tłuszczy trans,utwardzanych(słodycze,ciastka,ciasta,chipsy, herbatniki).Nie niosą nic pozytywnego poza problemami zdrowotnymi.
    Ograniczamy nasycone(nie likwidujemy całkiem)kosztem omega3

    Największy niedobór występuję ze strony kwasów:
    Wielonienasyconych dzielą się na dwie podgrupy omega 3 oraz 6 tych pierwszych w diecie często jest zbyt mało,
    Omega 3dzielą się na ALA(zawarty w tłuszczach rożlinnych),EPA i DHA(w tłuszczach rybich)

    Nie należy przesadzać ze spożyciem omega 6 gdyż przy zbyt dużej ilożci zmniejszy się ilożć enzymu ,który odpowiada za metabolizowanie ALA na EPA ,a nstępnie DHA.
    Najbogatszym olejem w kwasy ALA jest rzepak(tłoczony na zimno,nie ratyfikowany)dobrym źródłem jest również oliwa z oliwek ,ale tylko extra virgin zwykła nie ma w sobie tych „dobrych” włażciwożci.

    Napis na opakowaniach z pierwszego tłoczenia nie ma znaczenia.

    omega 3 staramy się zwiększyć ilożć spożywaną / 2porcję żwieżej tłustej ryby w tygodniu wystarczą,jeżli jesteż bardzo młody nie należy przesadzać ,bo taki organizm dużo gorzej radzi sobie z usuwaniem toksyn w stosunku do dorosłego.
    Suplementy z kwasami omega3 mają niższą wartożć biologiczną niż te z produktu naturalnego. 😀
    W przypadku tłuszczy rożlinnych należy je odpowiednio przetrzymywać by nie straciły cennych włażciwożci.
    Tłuszcze ALA są trochę mniej wartożciowe niż EPA I DHA.
    Kwasy omega3 działają pozytywnie również na inteligencję u dzieci jak i dorosłych.Chronią przed wieloma schorzeniami.Nie polecane tylko w przypadku problemów z krzepliwożcią krwi.



    @Krysaaa

    Omega 3 jest to co prawda tłuszcz ,ale pomaga on schudnąć także tłustych ryb nie musisz się bać,1-2 na tydzień to podstawa 🙂

    I mam pytanie umiesz obliczyć sobie zapotrzebowanie kcal itp?

    Tłuszcze nasycone to przeważnie tłuszcze zwierzęce,czyli mięso,nabiał itp.
    Drobiu bez skóry nie musisz się bać 😉
    Pomaga również bieganie 🙂
    Jeżli masz jakież pytania to pytaj może akurat będę coż wiedział,ale nie obiecuję ;p

    Krysaaa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Witam,dziekuje za ciekawe odp.co do pytania „I mam pytanie umiesz obliczyć sobie zapotrzebowanie kcal itp?
    ” to raczej sugerowałam się zawsze ogólnymi wytycznymi dla kobiet-czyli kobieta w trakcie diety powinna dostarczac 1000,ewentualnie 1200 kcal,indywidualnie nie umiem obliczyć.Co do kwasó omega 3 to stosuje tabletki z firmy Naturell czy taka poztać jest ok?
    Mam jeszcze 1 pytanie-mam wrażenie,za przez to całe odchudzanie,ćwiczenia itd.moje nogi schudły,ale cellulite jest JESZCZE BARDZIEJ widoczny niż przed wszystkimi wczesniejszymi zabiegami,czy to możliwe czy tylko moje urojenia 😮 pozdrawiam

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    Witam,dziekuje za ciekawe odp.co do pytania „I mam pytanie umiesz obliczyć sobie zapotrzebowanie kcal itp?
    ” to raczej sugerowałam się zawsze ogólnymi wytycznymi dla kobiet-czyli kobieta w trakcie diety powinna dostarczac 1000,ewentualnie 1200 kcal,indywidualnie nie umiem obliczyć.Co do kwasó omega 3 to stosuje tabletki z firmy Naturell czy taka poztać jest ok?
    Mam jeszcze 1 pytanie-mam wrażenie,za przez to całe odchudzanie,ćwiczenia itd.moje nogi schudły,ale cellulite jest JESZCZE BARDZIEJ widoczny niż przed wszystkimi wczesniejszymi zabiegami,czy to możliwe czy tylko moje urojenia 😮 pozdrawiam

    Co do omega 3 może być lecz i tak radzę spożyć chociaż jedną porcję ryby tygodniowo w tym dniu nie połykaj tych tabletek.Ogólne wytyczne to nic dobrego ,a o 1000kcla nie ma się co wypowiadać ,bo to jakiż idiota i ignorant wymyżlił.
    Myżlę ,że Ci się wydaję co do cellulitu jak się za dużo o czymż myżli to bardziej przeszkadza ;).Wyeliminuj smażone potrawy oraz nieco tłuszczy nasyconych ,dodać trochę joggingu,a pomoże.
    Twoje zapotrzebowanie kaloryczne to 1438,96kcal

    teraz wybierz współczynnik aktywnożci:

    Możesz dokupić jeszcze Cla pod postacią Clarinol (firma nie ma znaczenia,jest to ten sam produkt więc sugeruj się ceną),dobrze działa na skórę,pomaga lekko redukować.

    Antracytowa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Witam temat umarł 😛 a chciałam się jeszcze czegoż więcej dowiedzieć o ćwiczeniach na tego Typu sprzęcie.

    Grzybu
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Ile ćwiczyć? całe życie:D nie planujcie schudnąć w jakimż czasie, tylko tak układajcie sobie diete i ćwiczenia, aby móc to robić regularnie bo takie czasowe schudnięcie i dieta jest bezsensu:) co do diety to dużo błonnika i białka, zmniejszyć cukry proste i tłuszcz zwierzęcy:)

    ta-bakierka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    hejo, podbijam temat. wiadomo – postanowienia noworoczne itede
    jak czesto powinnam cwiczyc zeby schudnac? nie jestem bardzo gruba, chciałabym zrzucic kolo 6 kilo i troche wyrzezbic miesnie. chce tez spalic troche brzuszka, jakie cwiczenia beda na to dobre? help

    grazynate
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Podbijam bo też sie chce zaczac odchudzac! hehe jak wszyscy to wszyscy. rozumie ze same cwiczenia nie wystarczą..? Przeczytałam gdzies że 70% sukcesu to dieta, myslicie ze to prawda?

    ta-bakierka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    dieta jest mega ważna! próbowałam już nieraz biegania czy skakania na skakance ale jadłam normalnie i chociaż robiłam to regularnie to waaga ani drgnela;( teraz chce sie wziac porzadnie za siebie

    Ania_ABCfitness
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    ta-bakierka “ Harmonogram ćwiczeń dopasuj do swojego codziennego grafiku “ ważne aby ruch był regularny i stał się twoim nawykiem, a nie przykrym obowiązkiem jaki należy odbębnić. Istotne jest zachowanie przerw pomiędzy treningami (minimum 1 dzień) żeby organizm miał okazję się zregenerować. Błędem początkujących są zbyt częste i zbyt intensywne treningi, może to doprowadzić do szybkiego zniechęcenia (brak błyskawicznych efektów, mimo wyciskania z siebie siódmych potów), w gorszym wypadku do różnego rodzaju kontuzji i uszczerbków na zdrowiu.

    grazynate “ Prawidłowe odżywianie jest bardzo istotne, bez odpowiednio zbilansowanego jadłospisu treningi nie przyniosą pożądanych efektów.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " orbitrek-pomocy jak długo ćwiczyć,aby schudnąć?"

Przewiń na górę