Pasta na krwawiące dziąsła

  • Autor
    Odp.
  • toskanio
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    Witam,
    czy możecie mi polecić jakąż pastę na problem krwawiących dziąseł?
    W internecie wyczytaliżmy, że zmiana może pomóc, tylko nikt nie pisze konkretnie na jaką pastę….

    Jaskolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    Myżlę, że to powinno być coż dla dziąseł wrażliwych. Osobiżcie na takie dolegliwożci stosuję Lacalut lub Elmex. Spróbuj a jak nie pomoże to radziłabym iżć do dentysty.

    carboczar
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 78
    • Stały bywalec

    Sama pasta nie rozwiązuje problemu,(ważne jest przyczyna krwawienia z dziąseł,mogą to być stany zapalne z powodu płytki nazębnej,stanów bakteryjnych,powstałych kieszonek)dlatego proponuje stosować po myciu zębów płukanie Eludril (płyn antybakteryjny) oraz do masażu dziąseł ELUGEL
    lub Mucosit(masować miękką szczoteczką)stosować przez 2 tygodnie
    Proponował bym też zakupić sobie irygator do płukania przestrzeni między zębowych(3 x dn)a następnie stosować Eluspray.

    toskanio
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    Ile kosztują wskazane przez Ciebie specyfiki? Szukaliżmy nieco w sieci i znaleźliżmy wiele sugestii o zmianie pasty – na mniej znane takie jak Ajona i bardziej znane – takie jak Elmex. Czy to może pomóc? Na wizytę u dentysty poczekam jeszcze tydzień – takie u nas kolejki ;/

    carboczar
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 78
    • Stały bywalec

    Pomóc może na ile trudno ocenić,bez diagnostyki nie można ocenić co się dzieje i jaka jest przyczyna stanów zapalnych(a to jest istotne do wdrożenia leczenia)Ceny podanych żrodków znajdziesz w necie a kształtują się w gr.15-35 zł.Irygatory są drogie w granicach 100-350 zł.

    toskanio
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    Chyba po prostu zaczekam na dentystę. Słyszałem, że mój dentysta daje próbki Ajony, więc tym sposobem załatwię to najłatwiej. Tylko muszę jakoż przetrwać ten tydzień ;/

    dustin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    Najlepiej chyba iżć do dentysty specjalisty:) mój ojciec używa parodontax i mu pomaga…

    toskanio
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    Tak zrobię, tylko tak jak pisałem muszę poczekać jeszcze kilka dni na wizytę. Na pewno tym co usłyszałem pochwalę się na forum.

    Kasia697
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    Paradontax do dobra pasta na krwawiące dziąsła.[/b]

    Julia2804
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Ja używam Sensodyny, bo jest łagodana.

    Karolcia82
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Sama pasta nie rozwiązuje problemu,(ważne jest przyczyna krwawienia z dziąseł,mogą to być stany zapalne z powodu płytki nazębnej,stanów bakteryjnych,powstałych kieszonek)dlatego proponuje stosować po myciu zębów płukanie Eludril (płyn antybakteryjny) oraz do masażu dziąseł ELUGEL
    lub Mucosit(masować miękką szczoteczką)stosować przez 2 tygodnie
    Proponował bym też zakupić sobie irygator do płukania przestrzeni między zębowych(3 x dn)a następnie stosować Eluspray.

    ja jeszcze dodam do powyższych wskazówek pastę Lacalut, bardzo dobra i sprawdzona

    ada21
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    ja tam wole płyn do płukania jamy ustnej a paste sensodyna często

    Lucy88
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 125
    • Zapaleniec

    Pomaga płukanie szałwią (zimną), z past paradontax jest dobry.

    walikRosyjski
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Ja plukam ciepłą wodą i myje specjalną pasta i dalej leje sie krew

    Karolcia82
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    Mój niezawodny dentysta polecił mi pastę i płyn MERIDOL jak i delikatne nitki dentystyczne jordan opakowanie zielono białe
    polecam!

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Pasta na krwawiące dziąsła"

Przewiń na górę