• Autor
    Odp.
  • zuzaz89
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 33
    • Bywalec

    Witam!
    Od dziecka obgryzam paznokcie, zdaje mi się, że to ze stresu, bo jestem bardzo nerwowa.
    Wstydzę się, wiem, że to tylko i wyłącznie moja wina i zazdroszczę innym dziewczyną.
    Moje paznokcie przypominają palce od żaby, na końcu takie kulki. Oprócz tego obgryzam jeszcze
    skórki. Zrobie wszystko, żeby moje paznokcie były ładniejsze, już nawet robie tipsy, ale to nic nie
    pomaga. Proszę o jakiekolwiek rady, może znacie na to jakież preparaty itp.
    Proszę o pomoc.

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Tipsy nie pomagają?Tipsy też obgryzasz? 😯
    Jest taki preparat,którym malujesz paznokcie a kiedy chcesz sobie podgryźć to czujesz okropny posmak w ustach.Tak,że sie odniechciewa już gryźć.Poszukaj takiego w dobrych drogeriach albo może w aptece.

    katia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 247
    • Zapaleniec

    niestety zawzięte obgryzaczki potrafią przyzwyczaić sie do posmaku tych preperatów

    rusalka
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 372
    • Pasjonat

    mi nic taki preparat nie pomogl ja musze miec ladnie pomalowane paznokcie a powiem ze tipsy tez mi troche pomogly bo zaczelam dbac o paznokcie

    taisa
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 227
    • Zapaleniec

    dziecia smaruje sie paluszki takim goszkim preparatem-zapytaj moze w aptece o cos takiego, albo nos rekawiczki caly czas!

    nie no zart 😉

    zuzaz89
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 33
    • Bywalec

    hehe nie obgryzam tipsów, tylko po tipsach nie potrafię zapużcić, a co do tych preparatów to już miałam. Nie są zbyt dobre bo gdy np jej obiad i chce oblizac palce to żygac mi się chciało. Preparat nie działał długo, bo po umyciu rąk już nie było nic czuć.

    Monika
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 974
    • Maniak

    Po mojemu,zadne cierpkie lakiery do paznokci nie pomoga,trzeba sie tego oduczyc…moja siostra obgryza odkad ma zeby,i stosowala juz wszystko,a ten lakier ”pazurek” nawet jej zasmakowal(tipsy tez nie pomogly).
    Moj kuzyn,obgryzal 20 lat..teraz ma 24 i juz tego nie robi 🙂

    Olgus
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 1262
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    a powiem ze tipsy tez mi troche pomogly bo zaczelam dbac o paznokcie

    Z tego co wiem to tipsy niszczą paznokcie, nie mają nic wspólnego z dbaniem o nie.

    rusalka
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 372
    • Pasjonat

    niszcza niszcza ale sie oduczylam obgryzac pazurki i po sciagnieciu juz zaczelam o nie dbac o to mi chodzi

    muszka_bzzz
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 611
    • Zasłużony

    nie musisz robić tipsów, zażeluj sobie własne paznokcie, ale ponoż to kilka miesięcy, w tym czasie może odzwyczaisz sie od obgryzania.

    zuzaz89
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 33
    • Bywalec

    włażnie tak sobie robiłam, tym bardziej, że rbier innym tipsy, ale pomimo to mam jeszcze problemy ze skórkami. Nie wiem czy to juz da się odwrócić już teraz jakież takie zniekształcone wyglądają;/

    lalacruz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    Może zacznij łykać do tego skrzyp i pokrzywę. I magnez na uspokojenie.
    Ja nie obgryzam od miesiąca .
    Skórki wygojone, dziecko po kąpieli oliwkuję, to korzystam.

    Trzymajcie kciuki!!!

    zuzaz89
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 33
    • Bywalec

    Może zacznij łykać do tego skrzyp i pokrzywę. I magnez na uspokojenie.
    Ja nie obgryzam od miesiąca .
    Skórki wygojone, dziecko po kąpieli oliwkuję, to korzystam.

    Trzymajcie kciuki!!!

    nie wiem czy ten magnez mi pomoże na uspokojenie, brałam juz tabletki ziołowe na uspokojenie i może byłam spokojniejsza, ale taka beż życia ciągle senna.

    A z tym skrzypem i pokrzywą, to kto to wymyslił bo taki sposób pierwszy raz słyszę 😛

    lalacruz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Może zacznij łykać do tego skrzyp i pokrzywę. I magnez na uspokojenie.
    Ja nie obgryzam od miesiąca .
    Skórki wygojone, dziecko po kąpieli oliwkuję, to korzystam.

    Trzymajcie kciuki!!!

    nie wiem czy ten magnez mi pomoże na uspokojenie, brałam juz tabletki ziołowe na uspokojenie i może byłam spokojniejsza, ale taka beż życia ciągle senna.

    A z tym skrzypem i pokrzywą, to kto to wymyżlił bo taki sposób pierwszy raz słyszę 😛

    Wyciąg ze skrzypu polnego i pokrzywy
    witaminy i mikroelementy

    Tak nazywa się ten żrodek a wymyżlili go już dawno, jest skuteczny.

    Magdus
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    A na czym polega to zażelowanie paznokci? Również mam problemy z paznokciami i chciałabym je do wakacji zregenerować.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Paznokcie"

Przewiń na górę