Pierwsze oznaki starzenia

  • Autor
    Odp.
  • igielka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Jak w temacie, jak sobie z tym radzicie? Jakich żrodków używacie? I od kiedy zacząć?

    wild02
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Igiełka, zacznij wtedy, kiedy widzisz problem. Dla każdego wieku i problemu są odpowiednie kosmetyki. Napisz coż więcej o swoich oznakach, czy chodzi o zmarszczki, czy szarą i zmęczoną cerę. Łatwiej będzie doradzić.

    ineska
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 328
    • Pasjonat

    Dokładnie, podaj ile masz lat, żeby wiedzieć jakie kosmetyki Tobie zaproponować 🙂

    julia2007
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 264
    • Zapaleniec

    wydaje mi sie, ze pytanie bylo bardziej ogolne, jak kobiety radza sobie psychicznie i fizycznie, kiedy po raz pierwszy widza pierwsze oznaki starzenia;)

    ja jak zauwazylam pierwsze malusienkie zmarszczki w kacikach oczu, to bylam zalamana:)kilka razy dziennie podchodzilam do lustra, ogladalam je, w koncu pozalilam sie mezowi, ktory nic nie zauwazyl i nastepnego dnia kupilam pierwszy krem przeciwzmarszczkowy:)

    a od kiedy zaczac – mowia, ze lepiej zapobiegac, itp. ale nigdy nie chcialam wczesniej stosowac takich mocnych kremow, stosowalam tylko mocne nawilzacze.ale moja kolezanka na przyklad w ramach zapobiegania mocne kremy anti-age stosuje juz od 23 roku zycia.

    igielka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Pierwsze oznaki starzenia to ja już w gimnazjum miałam, kiedy włosy zaczęły siwieć 😛 Teraz po kilku latach zaczyna być widać pierwsze małe zmarszczki.. Skoro lepiej mocnych kremów na początek nie używać to jakich? Jeżli chodzi o szarożć cery to też jest z tym pewien problem.

    julia2007
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 264
    • Zapaleniec

    ja uzywam takich, ktore sa do mojego wieku dopasowane (bo nie jestem jakims super-znawca kosmetycznym:))wiec kupuje standard: pianke do mycia twarzy, tonik, krem. a na szarosc cery – to ja lubię jakis serum uzyc, gdzie jest wieksza koncentracja elementow odzywczych. Pasuja mi kosmetyki Iwostin, z tych drogeryjnych wiekszosc mnie uczula.

    martek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Zadałaż pytanie, a nie podałaż ważnych informacji: w jakim wieku jesteż, jakie oznaki starzenia u siebie zaobserwowałaż i jakich miejsc dotyczą.
    Przede wszystkim stosuj kosmetyki zgodne z wiekiem w jakim jesteż. Po drugie, jeżli nie musisz to nie zaczynaj stosowania kosmetyków przeciwstarzeniowych. Pisząc „jeżli nie musisz”, mam na myżli, jeżli nie widzisz po sobie zmian charakterystycznych dla starzenia się skóry. Kremy i inne kosmetyki mające zapobiegać starzeniu się skóry nie zatrzymują procesu starzenia skóry. Na ogół zmniejszają widocznożć, maskują efekty starzenia się, a w najlepszym przypadku spowalniają ten proces w pewnym stopniu. Jeżli więc zaczniesz stosować takie kosmetyki kiedy tego jeszcze nie potrzebujesz, najpewniej nie pomożesz sobie, a niepotrzebnie obciążysz skórę.

    baasiek
    Participant
    • Tematów: 7
    • Odp.: 208
    • Zapaleniec

    może coż więcej napiszesz :), o jakie starzenie Ci chodzi czy o fizyczne czy o psychiczne i w jakim obszarze?

    igielka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Mam 28 lat. Dopiero zaczynają mi powstawać delikatne zmarszczki w okolicach oczu, skóra nie jest już tak elastyczna jak kiedyż. A jeżli chodzi o gorszy koloryt to myżlicie, że coż z witaminą C może pomóc?

    katis
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Spróbuj kapsułek albo krem vichy pod oczy jest dobry.

    wild02
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    @igiełka wrote:

    Mam 28 lat. Dopiero zaczynają mi powstawać delikatne zmarszczki w okolicach oczu, skóra nie jest już tak elastyczna jak kiedyż. A jeżli chodzi o gorszy koloryt to myżlicie, że coż z witaminą C może pomóc?

    A czy już coż wypróbowałaż, masz już jakież dożwiadczenie z kosmetykami, czy dopiero szukasz pierwszego.
    Na szarą i zmęczoną skórę, czy przebarwienia dobry jest krem Essential “ C dr murad, włażnie z wit. C, alantoiną i retinolem.

    igielka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    No na razie jestem na etapie szukania czegoż odpowiedniego. A powiedz mi co to za kosmetyki dr murad?

    Malgorzata.J
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Myżlicie, że domowa pielęgnacja wystarczy aby trochę zatrzymać pojawianie się zmarszczek, czy również poszukać i korzystać z profesjonalnych zabiegów?

    ineska
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 328
    • Pasjonat

    Domowa tzn. jaka? Wydaje mi się, że na pierwsze zmarszczki nie należy stosować takich kremów, które są przeznaczone dla cery dojrzałej np. 40+

    baasiek
    Participant
    • Tematów: 7
    • Odp.: 208
    • Zapaleniec

    domowa pielęgnacja to podstawa, ale pewnie z większymi problemami to można się udać do kosmetyczki, choć są teraz kremy które i ze sporymi zmarszczkami sobie radzą

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Pierwsze oznaki starzenia"

Przewiń na górę