• Autor
    Odp.
  • Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    may, 17 lat to troche malo na branie pigulek wg mnie.

    Assha
    Member
    • Tematów: 37
    • Odp.: 1730
    • Maniak

    w.g mnie to tez troszke za mało..

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    jesli w miare regularne miesiaczki, w porzadku cytologie, enzymy watrobowe i czas krzepniecia krwi i nie masz przeciwskazan, o ktore zapyta cie ginekolog…jak najbardziej mozesz brac tabletki.

    may
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    Miesiączke mam praktycznie jak w zegarku. Zastanawiam się nad tym, bo nei czuje się pewnie z samą prezerwatywą. Wybiore się do ginekologa, zrobię badania i zobaczę.
    Dzięki dziewczyny 😉

    Wild_Angel
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 62
    • Stały bywalec

    ja nie mam nic przeciwko pigułkom.
    naczytałam się o skutkach ubocznych ale jakoż mnie nie przekonują i nie robią na mnie wrażenia.
    no i miesiączka jest regularnie. ^^

    Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    Zmieniam zdanie. Przejechałam się na tabletkach… To znaczy może nie na samych tabletkach bo wszystko OK znosiłam ale chciałam przestać się truć i w momencie kiedy przestałam je brać reagowałam źle. 🙁

    Gabis
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    zastanawiam sie nad plastami ale to tez hormony, tez ingerecja w moje cialo, a met.naturalne odpoadaja bo jak sama nazwa wskazuje kalendarzyk malzenski jest dla ludzi ktorzy sa ze soba, znaja swoje cialo i nie boja sie wpadki eh… 😕

    Szarobura
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Moim skromnym zdaniem pigułki to zło…;P czy konieczne? chyba nie, skoro jest szereg innych metod zapobiegania ciąży (może i mniej skutecznych, ale też i nie pozostawiających skutków ubocznych).
    Sama rozważałam ten rodzaj antykoncepcji, ale po rozmowie z mamą (tak,tak z własną rodzicielką można całkiem sensownie na te tematy pogadać…;)) doszłam do wniosku, że nie warto. Mama przyznała, że sama stosowała tabsy (fakt, wieki temu, była w nich większa dawka hormonów niż teraz) i że miały one bardzo negatywny wpływ na jej organizm…i że gdyby miała jeszcze raz wybierać rodzaj antykoncepcji, to na pewno nie zdecydowała by się na tabsy.
    Natomiast co do opinii lekarzy w tej kwestii – hmm..różnie to bywa, wielkie koncerny farmaceutyczne odpowiednio premiują lekarzy za przepisywanie pacjentkom tabsów, stąd można przypuszczać, że nie będzie ona do końca obiektywna…
    pozdrawiam:)

    blekitna
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    Muszę się po czężci zgodzić z Szarobura co do kwestii przepisywania tabletek na tzw. pałę.Kiedy chciałam rozpocząć współżycie poszłam do studenckiej przychodni razem z koleżanką. Pokój pani doktor cały był oblepiony ulotkami,kalendarzami,podkładkami,długopisami z harmonetem.Ginekolog przeprowadził ze mną wywiad lekarski. Następnie (nie delikatnie) zbadał mnie i przepisał nic innego jak harmonet. Moja koleżanka również dostała receptę na te włażnie tabsy. Bardzo źle znosiłam anty.Wymioty,biegunki, o wahaniach nastroju nie wspomnę,nogi miałam opuchnięte jak dwa balony. Po pierwszym opakowaniu poszłam do innego ginekologa aby się poradzić.Ten drugi ginekolog skierował mnie na wszelkie badania,od prób wątrobowych, badanie krwi na poziom hormonów(prolaktyna,tarczyca).Nawiasem mówiąc okazało się ze nie mogę brać leków ze względu na wątrobę i choroby układu krążenia, dziedziczne w rodzinie.

    parvati.
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    to chyba powinno byc logiczne, ze nalezy wykonac pewne badania zanim zdecyduje sie na piguly.
    do lekarza studenckiego w zyciu bym nie poszla. w pewnym wieku powinno sie juz wiedziec o niektorych rzeczach.

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usunięto_link]. wrote:

    to chyba powinno byc logiczne, ze nalezy wykonac pewne badania zanim zdecyduje sie na piguly.
    do lekarza studenckiego w zyciu bym nie poszla. w pewnym wieku powinno sie juz wiedziec o niektorych rzeczach.

    😆

    a czym lekarz studencki rozni sie od innych lekarzy?

    do typowo studenckiego lekarza nie chodze, ale poniewaz chodze bezplatnie, do swietnej lekarki…na ten pomysl wpadlo mnostwo innych bawbek. i mimo ze moja lekarka jest „oblepiona’, do kazdej pacjentki podchodzi indywidualnie.

    blekitna
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    Lekarz to specjalista,nie ważne czy ma praktykę w przychodni studenckiej czy przyjmuje prywatnie. Ja nie muszę wiedzieć jakie badania mam wykonać jeżeli idę do specjalisty to wymagam od niego pewnej wiedzy i to on ma mnie w odpowiedni sposób poprowadzić,skierować na badania itd.. Rozumiem parvati. ,że jeżeli masz jakiż uraz neurologiczny to zanim pójdziesz do lekarza to wczeżniej zrobisz wszystkie niezbędne badania.
    Co do wiedzy w pewnym wieku to papugowanie jest dziecinadą i z tym do piaskownicy, a nie na forum.

    anka4
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Witam
    Czy stosowanie tabletek hormonalnych wplywa na adaptację oka do soczewki kontaktowej? Chce zacząc nosic soczewki ale nie wiem czy sa jakies przeciwskazania…

    arya
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    To zalezy od osoby, tabletek, rodzaju soczewek. Jede nosza i biora pigulki i jest ok inni maja problemy. Ja osobiscie nosze soczewki od 6 lat i biore tabetki i wszystko jeste ok. Ale tabetki moga wplywac na to ze oko jest „suche” i wtedy sa problemy z noszeniem soczewek. Trzbea wtedy zmienic tabletki albo stosowac jak najlepsze soczewki.

    Ula99
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    Tez noszę soczewki i biorę tabletki i akurat nie mam żadnych problemów z suchoscią oka. Ale też używam bardzo dobrych soczewek.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Pigulki antykoncepcyjne zlo czy wybawienie? Wasze opinie"

Przewiń na górę