pokój gożcinny- pomocy

  • Autor
    Odp.
  • fikola
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    ponieważ zwolnił się w moim domu jeden pokój, a często ktoż nas odwiedza, postanowiłam zrobić pokój gożcinny… tylko teraz pytanie: jak w zasadzie powinien wyglądać taki pokój? raczej sypialnia czy coż jak mały salonik z rozkładaną sofą? myżlałam też nad kolorami i doszłam do wniosku, że mogłabym tu zaszaleć z jakimiż ostrzejszymi odcieniami i oryginalnymi meblami, co o tym myżlicie? macie jakież pomysły?

    stefka19
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    jasne kolory, dodatki i meble raczej neutralne, tak aby każdy czuł się w miarę dobrze, ostre kolory mogą denerwować, ten model romantic jak najbardziej plus jasne pastelowe sciany i troche zieleni..taki wakacyjny wypoczynkowy klimat relaksu

    fikola
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    dziękuję za pomysły, te meble też mi się podobają, zresztą Vox robi dobre meble i lubię tą firmę. musiałabym tylko dobrać to odpowiednio, bo chyba nie chcę typowej sypialni… może połączenie pokoju dziennego z sypialnią? co do kolorów, to ta zielń jest dobrym pomysłem, zastanawiałam się też nad kolorem piasek pustyni. może jakież ciekawe połączenie tych dwóch?

    fikola
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    jasne kolory, dodatki i meble raczej neutralne, tak aby każdy czuł się w miarę dobrze, ostre kolory mogą denerwować, ten model romantic jak najbardziej plus jasne pastelowe sciany i troche zieleni..taki wakacyjny wypoczynkowy klimat relaksu

    a myżlałam jeszcze o dodatkach w ostrzejszych kolorach… lampka? dywanik? co o tym myżlisz? jakież drobne elementy? co do reszty zgadzam się:)

    1kropelka
    Participant
    • Tematów: 5
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    w takim razie musisz jeszcze dołożyć np mały stolik i fotel lub dwa, wtedy będzie to salonik połączony z sypialnią,
    w sumie fajny pomysł z takim miejscem do siedzenia, może sama pomyżlę o czymż takim w pokoju gożcinnym,
    a jeżli chodzi o dodatki to zobacz sobie w moim zdaniem fajne mają tu dodatki, ja kupiłam u nich lampkę nocną, dwa wazony i zegar, a syn ma w pokoju model statku, i wszyscy myżlą że jest taki zdolny i sam skleił ten model 😀

    fikola
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    włażnie o czymż takim myżlałam, trochę przestrzeni do wykorzystania jest, więc jakież małe foteliki i stolik by się zmieżciły;)
    co do tej strony galeria.vox, to też tam już kupiłam kilka rzeczy do domu, więc teraz też się rozejrzę, zależy mi szczególnie na lampce, może jakież lustro albo obraz? ładne mają też wazoniki:)

    1kropelka
    Participant
    • Tematów: 5
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    ja mam z fatty pufę- fotel a mój syn ma materac, nie pamiętam jak się nazywa, i do tego dwie pufki pod nogi, moja pufa fotel okazała się wygodniejsza i teraz ciągle się przepychamy, kto będzie siedział na mojej 😀
    będę musiała chyba dokupić wsyp bo ten materac się ubił i jak się na nim kładę to mi tyłek leży na podłodze 😀

    Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    a ja strasznie lubię takie fotele, na których można się hużtać, nie mylić z bujanymi 🙂 i mam takie 2 🙂

    1kropelka
    Participant
    • Tematów: 5
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    czy to jest podwieszane do sufitu? napisz coż o tych fotelach do hużtania, bom strasznie ciekawa jak to wygląda 😀

    dan024
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 255
    • Pasjonat

    my wlasnie kupilismy mieszkanko i tez sie zastanawiam jak ma wygladac pokoj goscinny i doszlam do wniosku ze najlepszym kolorem bedzie zywa pomarancz:)do tego u gory ten pasek do dekoracji ladny kolorowy dywanik lawa jakis naroznik i tv tak mi sie wydaje ze byloby najlepiej:)

    margola_k
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    Ja chyba będę musiała również poszukać inspiracji w internecie. Przede mną wymiana narożnika, bo staray się już sypie, a to zdecydowanie wiąże się ze zmiana kolorystyki. Pomarańczowy będzie chyba ok, u mnie do tej pory był w salonie beż i taki rudy brąz, więc całkiem blisko…

    samanta
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    weszłam na tę polecaną przez Was stronę Vox i rzeczywiżcie – olżnienie!! Że też wczeżniej nie zwróciłam uwagi na tę firmę grrrrrr
    Kompletnie mnie zauroczyła kolekcja japońska – kanapa jest super, no i dodatki – lampa, ryciny… nawet naczynia. super zgrana kolekcja.

    Laura1
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    W salonie nie powinno chyba byc zbyt duzo mebli. Wlasciwie to glowną role w nim odgrywaja naroznik, lawa i tv (dla tych ktorzy ogladaja), reszta to dodatki dekoracyjne. Powinno byc duzo roslin, gdyz salon slicznie wyglada kiedy jest duzo roslinek doniczkowy.

    xeniaa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    ja bym poszalała z kolorami i urządziła pokój gożćinny tak jak bym chciała. Nie kierowałabym się tym kim są moi gożcie, w końcu to twoj dom.
    Zrobiłabym też sypialnie, wstawiła łózko i jakaż szafke w której gożcie mogliby zostawić swoje ubrania

    Street_man
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 51
    • Stały bywalec

    pokój gożcinny to przede wszystkim sypialnia. Przecież gożcie przyjeżdżają do Was – więc niech ten pokój traktują wyłącznie do odpoczynku.
    Niech to będzie miejsce neutralne – nie twórz w nim żadnego dominującego tematu, nie kreuj wyjątkowej atmosfery. Liczy się wygoda i relaks. Każdy Twój gożć, będzie zachwycony i wdzięczny Tobie za cudowny kącik, gdzie potrafią wypocząć nawet lepiej niż u siebie w domu.
    Pokój skomponuj jak dla dorosłej pary – warto zainwestować trochę więcej pieniędzy na wystrój, ponieważ rzeczy tam będą Ci dłużej służyć (nie będą eksplautowane tak bardzo jak reszta rzeczy w Twoim mieszkaniu) czyli np pomyżl o pożcieli altinbasak niż zwykłej, daj duże lustro, jasne kolory – by pokój wizualnie był jeszcze większy. Pomyżl o długich zasłonach – tworzą wspaniały, luksusowy klimat.

    Dla dorosłej pary czyli wielkie podwójne łóżko – oczywiżcie wszystko zależy ile chcesz przeznaczyć na to pieniędzy.
    Standard jaki spotkałem 5 lat temu w Niemczech był taki, by od razu obok pokoju dla gożci robić łazienkę wyłącznie dla nich.

    Nie będę się rozpisywał, pomysłów jest bez liku.
    Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem:)
    Jeżli masz jeszcze jakież pytania pisz do mnie na e-mail: [usunięto_link]
    Z pewnożcią odpiszę.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " pokój gożcinny- pomocy"

Przewiń na górę