• Autor
    Odp.
  • szpilkinagiewoncie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    mnie jakoż nie przekonują te ładowane od góry. Mam małą łazienkę i na takiej pralce, która jest ładowana od frontu zawsze mogę coż położyć (kosmetyki, ręczniki itd.).

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 169
    • Zapaleniec

    No każdy ma jakież swoje upodobania:). Dlatego można kupić fajne pralki i ładowane od góry, i od frontu.

    planetta55
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Jak dla mnie wszystko jest kwestią wygody, bo pod względem jakożci można znaleźć coż dobrego ładowanego od góry i od frontu.

    Agito.pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Pralka ładowana od góry jest z pewnożcią łatwiejsza w ustawieniu i zajmuje mniej miejsca. Ale tak naprawdę trudno jednoznacznie stwierdzić o wyższożci jednego typu nad drugim “ trzeba także wziąć pod uwagę inne czynniki (np. pojemnożć, pobór energii, liczba programów itp.)

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 169
    • Zapaleniec

    Każdy chyba musi się sam zastanowić, jaką pralkę potrzebuje najbardziej, chociaż zwykle decydująca jest ilożć posiadanego miejsca:)

    vydra
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    @Agito.pl wrote:

    (np. pojemnożć, pobór energii, liczba programów itp.)

    Nie wiem, czy ufać tej liczbie programów 🙂 Będę zmieniać pralkę i w tej starej niby były jakież programy, choćby do prania wrażliwszych tkanin, ale i tak prałam ręcznie, bo skutecznożć programu była taka sobie. Jak jest teraz? Sugerować się tym? I czy w tańszych też są takie programy?

    Jania
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Ja na pralkę ładowaną od góry decydowałabym się tylko wtedy gdybym miała naprawdę małą łazienkę i nie byłoby miejsca na otwieranie drzwiczek z przodu pralki. Zdecydowanie wolę klasyczne pralki, z wyglądu mi się po prostu bardziej podobają.

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 169
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    @Agito.pl wrote:

    (np. pojemnożć, pobór energii, liczba programów itp.)

    Nie wiem, czy ufać tej liczbie programów 🙂 Będę zmieniać pralkę i w tej starej niby były jakież programy, choćby do prania wrażliwszych tkanin, ale i tak prałam ręcznie, bo skutecznożć programu była taka sobie. Jak jest teraz? Sugerować się tym? I czy w tańszych też są takie programy?

    Ja mam zaufanie do pralki i włażciwie wcale nie piorę ręcznie. No ale kiedyż były inne pralki,teraz faktycznie można liczyć na ochronę materiałów i kolorów (szczególnie jak się ma programy takie jak Kolorowe 15 czy do prania delikatnych).

    ola87
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    najlepsze pralki to takie pralki tradycyjnie ładowane od frontu, nic innego by mnie nie przekonywało..

    szpilkinagiewoncie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    Też jestem zwolenniczką pralki ładowanej od frontu. Zwłaszcza jeżli mówimy o mniejszej łazience.

    Hard
    Member
    • Tematów: 140
    • Odp.: 1426
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Też jestem zwolenniczką pralki ładowanej od frontu. Zwłaszcza jeżli mówimy o mniejszej łazience.

    ja prymitywny chłop… też tak uważam 😀
    ostatnio dużo piorę, bo mam pod opieką pewną starszą panią 👿

    ps. mam nadzieję, że nasi mądrzy Polacy (a są!) wymyżlą jakiż przebieracz w bieliźnie…
    mówiąc szczerze najwięcej z tym mam problemy :wrrr:

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 169
    • Zapaleniec

    Skoro potrzebny Ci przebieracz to może warto wprowadzić segregację ubrań (tak jak żmieci;))? Chociaż jakbyż wrzucił kolorowe ubrania i nastawił program Kolorowe 15 to nic by się nie zafarbowało – bo temperatura jest tak niska, że nie m opcji że kolor pużci.

    annie88
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Witam,
    przymierzam się do kupna pralki. Znajoma poleciła mi LG F10A8ND z panelem dotykowym. Mam już mikrofalówkę tej marki i mega pozytyw za ten zakup:). Koleżanka jest bardzo zadowolona z zakupu. Mówi,że pracuje cicho, pranie może robić nawet późnym wieczorem, jest energooszczędna i bardzo praktyczna. Ma dodatkowo ten program Smart Diagnosis, przykładasz telefon i masz odpowiedź jaki problem z pralką. Co o niej sądzicie. Warta zakupu?

    mirabella30
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    No skoro koleżanka używa i jest zadowolona to masz dobą rekomendację, ewentualnie popatrz na parametry i sprawdź w serwisach jak z awaryjnożcią.

    monia86
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 38
    • Bywalec

    Pralka z panelem dotykowym? Wow, czego to nie wymyżlą 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " pralka"

Przewiń na górę