• Autor
    Odp.
  • Gman
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Zainspirował mnie ostatnio artykuł dotyczący problemu wirtualnych sklepów. Otóż jak się okazało, coraz więcej takich serwisów jest zakładanych przez cyberzłodziei, którym zalezy tylko na wyłudzeniu w ten sposób od nas pieniędzy. Stąd moje pytanie – czy nie obawiacie się robić zakupów w sklepach online? Czy macie za sobą jakież nieprzyjemne przygody?

    Johnson
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 7
    • Bywalec

    Nie miałem jeszcze problemów z zakupami online, chociaż kupiłem już sporo. Myżlę, że tego typu przestępcy nie mają wiele szans. Informacje o takich sklepach lub innych wyłudzeniach w internecie szybko się rozchodzą i taki sklep długo nie pociągnie.

    Jedną z możliwożci przeciwdziałania takim oszustwom jest nie klikanie w nieznane reklamy, które przychodzą na maila. Oczywiżcie nie dotyczy newsletterów, które sami subskrybowaliżmy.

    glodnamarzen
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    ja również korzystam tylko z oferty „sprawdzonych” e-sklepów – często kupuję np. na merlin.pl, z którego jestem zresztą zadowolona. myżlę, że szczególnie teraz, tj. w okresie przedżwiątecznym trzeba jednak uważać na sklepy-krzaki, które mogą zakończyć swą działalnożć wraz z końcem żwiąt;-)

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    Zależy chyba wszystko od tego z jakich sklepów się korzysta ja ostatnio kupiłam sobie zegarek Locman w sklepie [usunięto_link] i nie było żadnych problemów z tą transakcją, a muszę się przyznać, że lekko się obawiałam bo to był dla mnie zakup z wyższej półki. Ja generalnie mam zaufanie do sklepów internetowych, ale zakupy robię w miejscach zaufanych;)

    gorzka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Ja dotychczas kupowałam tylko książki przez internet. Należę do osób, które wolą dotknąć, przymierzyć rzecz przed zakupem, stąd głownie robię je w tradycyjnych sklepach. Martiw mnie jednak, że porównując się do moich znajomych często przepłacam za różne towary. Oni twierdzą, że nie umiem robić tzw. smart shopping. Podsyłają mi co róż nowe nowe strony, a ja na nie wchodzę i nic nie kupuję. Jak przezwyciężyć ten opór?

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Faktycznie istnieje pewne ryzyko, że sklep internetowy jest założony przez jakiegoż oszusta i dlatego włażnie trzeba kupować w sklepach zaufanych i najlepiej wczeżniej zapytać się kogoż o opinię dotyczącą danego sklepu, w którym coż upatrzyliżmy 🙂 Ja mam kilka takich swoich sklepów w których kupuję juz od dłuższego czasu i nie miałam nigdy żadnych problemów

    LubieMode
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Lubie nie raz kupowac ciuchy fajne w sklepach online.
    Nie musze z domu wylazic i latac w pelnym sklepie i pozniej moze nawet niczego nie znajde.

    A tak przez internet to jest wygodniej i cieplej 😉

    Jeniffer
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    też wole posiedzieć w domciu a bieganie po sklepach jakos mnie denerwuje a przed żwiętami 👿 nie można spokojnie się zastanowić bo wszędzie pełno ludzi , dlatego w tym roku kupiłam większożć prezentów on line – i tak ostatni mój zakup to piękna filiżanka Goebla dla kochanej Cioci Uli 🙂

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Lubie nie raz kupowac ciuchy fajne w sklepach online.

    i zawsze Ci się udaje trafić odpowiedni rozmiar? jeżli tak, to podziwiam 🙂

    lojdiridi
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    też wole posiedzieć w domciu a bieganie po sklepach jakos mnie denerwuje a przed żwiętami 👿 nie można spokojnie się zastanowić bo wszędzie pełno ludzi , dlatego w tym roku kupiłam większożć prezentów on line – i tak ostatni mój zakup to piękna filiżanka Goebla dla kochanej Cioci Uli 🙂 na [usunięto_link]
    kupiłam tam już parę rzeczy i jestem z tego serwisu bardzo zadowolona 😀

    Zgodzę się Jeniffer modernformto fajny sklep. Trafiłam na niego za sprawą innej forumowiczki. Ładne są tam rzeczy. Warto odpowiedź ten sklep nawet po to by zobaczyć co jest teraz w modzie jeżli chodzi o rzeczy dla domu.

    Blk – masz rację, z zakupem ciuszków to inna bajka. Ja nie kupuje nic z neta bo nigdy nie udało mi się trafić z rozmiarem 😀 chyba, że z skarpetkami hihihi

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    @łojdiridi wrote:

    Blk – masz rację, z zakupem ciuszków to inna bajka. Ja nie kupuje nic z neta bo nigdy nie udało mi się trafić z rozmiarem 😀 chyba, że z skarpetkami hihihi

    hehe, otóż to! ja nawet w sklepie nigdy nie wiem czy wybrany ciuch w chodzonym przeze mnie na co dzień rozmiarze będzie pasował, więc tak czy siak – lepiej przymierzyć 🙂

    LubieMode
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Ja jeszcze nawet nigdy nie mialam problemow z jakims sklepem online.
    Jak cos zamawiam, to to dochodzi 2-5 dni pozniej do domu i to wszystko.
    Place do tego tylko na rachunek,
    nie na przelew.

    Musze do tego powiedziec, ze zamawiam jakies meble w znanych sklepach, lub ciuchy w znanym
    Nigdy bym nie zamowila w jakims nie znanym, lub calkowicie nowym sklepie online.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Nie miałam takich problemów….co prawda kupuję najczężciej w sieci biżuterię,kosmetyki i żmieszne prezenty. Mam od długiego czasu sprawdzone sklepy.

    Ekstrawagandzka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    Ja bardzo cenię sobie sklepy internetowe. Jest tam dużo taniej niż w sklepach naziemnych. Jak bardzo chcę to mogę zawsze pójżć do sklepu i zobaczyć to czym jestem zainteresowana. Jeszcze nigdy nie miałam złych dożwiadczeń. Myżlę, że to fajny sposób na zakup tymbardziej że oszczędza się czas, bo mnie nie bawi bieganie po sklepach wsród kupy ludzi.

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    Ja długo nie mogłam się przekonać do kupowania w sieci, a najpóźniej do zakupów bielizny – niemniej nie zaluję. Jest taniej, bez kolejek, z dostawą prosto do domu. Polecam sklep stylowazastawa.pl, osobliwa.pl, merlin.pl, empik.pl – robiłam tu zakupy i dobrze na tym wyszlam 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Sklepy online"

Przewiń na górę