• Autor
    Odp.
  • ciocia_asia
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 62
    • Stały bywalec

    Hej hej Mam pytanie. czy to normalne że w czasie choroby można stracić głos? Mój mąż od 4 dni ma objawy grypowe, poszedł do lekarza ale ten stwierdził, że na kaszel to niech pije syrop a gorączkę trzeba zbijac lekami. Antybiotyku nie dał bo jest im przeciwny, a na razie to źle nie wygląda. Oprócz tego gardła. no i wczoraj już ledwo mówił. Co z tym zrobić? Znacie jakiż sposób na chrypę?Leży biedaczek i ruszyć się nie może, bo tak go dziż wszystko boli.

    kawa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    ja bardzo często nie mogłam nic mówić jak bylam chora – przez kaszel – całe gardło mi „zjechał” 😕 czułam jakbym miała tarkę w gardle 😉
    wydaje mi się, że takie objawy wystarczy jak wyleczy lekiem na grype 😉 nic dodatkowego bo za dużo to nie zdrowo 😉

    ciocia_asia
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 62
    • Stały bywalec

    Od wczoraj leży w łóżku dostaje duże ilożci soku z cytryny i objawowo tabcin. Ten lek podaje całej mojej rodzinie bo ma bardzo szybkie działanie.Mam nadzieję że to chwilowa niedyspozycja bo chory facet w domu to tragedia dla całej rodziny. 😆

    kawa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    no raczej… a najbardziej nie lubie jak mój jest chory i cały czas słysze „podaj mi kochanie to… i tamto…ja taki chory jestem” 😉 😀 😀 😀

    ciocia_asia
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 62
    • Stały bywalec

    Tak, tak…Skąd ja to znam…

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    🙂 gorezj niz baby 🙂

    ciocia_asia
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 62
    • Stały bywalec

    Z facetami jest duuuuuuuuużo gorzej, dzieci to tylko są marudne, ale nie są upierdliwe. Swoją drogą ja nie wiem skąd się to bierze kobieta jak choruje to jest w stanie wszystko zrobić sama, bo musi, a facet (czytaj mój mąż) wystarczy że głowa go boli i już jest umierający. Dlatego nie ma na co czekać trzeba działać…

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    kiedys nie wierzyłam ze mezczyzni to duze dzieci…
    ale sie potwierdza! 😛

    Specter
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 361
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    kiedys nie wierzyłam ze mezczyzni to duze dzieci…
    ale sie potwierdza! 😛

    Mirabelko
    Nie uogólniaj
    Są ich różne gatunki przecież

    Meru
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 332
    • Pasjonat

    Oj tak ja mam to samo z moim facetem. Też się rozchorował. Zażywa antybiotyk ale dalej nic się nie zmienia. I ciągle tylko słyszę przynież zrób podaj popraw i tak w kółko bo nie ma siły bo go głowa boli ale do samochodu dzisiaj musiał wyjżć i wtedy go nic nie bolało hehe. Urwanie głowy ja jak choruję to nie stawiam całego domu na nogi chociaż czasami to bym tak chciała żeby się wszyscy koło mnie kręcili 😀

    ciocia_asia
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 62
    • Stały bywalec

    Wczoraj na jednym z forów znalazłam super przepis na miksturę która działa napotnie. Podaję go, bo zastosowałam ją na mężu i rzeczywiżcie działa.Potrzebna była druga piżama.Przepis:”2 łyżki soku z malin, czubata łyżka miodu, sok z cytryny, 3 łyżki spirytusu (można dodać więcej, jak ktoż lubi ). To wszystko wymieszać w kubku i dopełnić wrzątkiem. Wypić gorące i położyć się spać.”Wypróbuj Meru na mężu mój się wcale nie buntował, stwierdził tylko że tego spirytusu to żmiało mogę dać więcej.

    Meru
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 332
    • Pasjonat

    Fajny przepis może rzeczywiżcie wypróbuję bo biedny się męczy:) Dzięki za radę

    kawa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    ciociu – powiedz czy wstał trzeźwy i czy miał kaca? 😯 😀 😀 😀

    ciocia_asia
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 62
    • Stały bywalec

    Nie no ze spirytusem nie przesadziłam, więc był w dobrej kondycji, chociaż to był wekend więc nie musiał być aż w takiej dobrej dyspozycji. Ale wczoraj wieczorem nie dałam już mu tej mikstury, bo rano musiał prowadzić samochód. Dostał dawę witaminy c, tabcin , rutinoskorbin i wyruszył do pracy. Zobaczymy co będzie po powrocie. 🙄

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    ahhahah tak tak ta miksturka dobrze w głowke uderza… chyba na codzien zostane przy tabcinie 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Stracił głos-grypa"

Przewiń na górę