• Autor
    Odp.
  • zonia30
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Ja stosowałam i kremy,mażci,miód i balsamy ale problem zniknął kiedy zaczęłam połykać suplementy z olejami.Może być ogórecznik,wiesiołek albo z tranem.Widocznie organizm potrzebuje tłuszczu,szczególnie jak jesteżmy na diecie odchudzającej albo na takiej ubogiej w tłuszcz rożlinny.Tłuszcz jest też potrzebny do prawidłowej pracy ukłądu hormonalnego więc przyda się i na to:)

    tak masz racje- ogórecznik ,wiesiołek, tran…to tez pomaga na np suchą skórę

    meksykanka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Słuchajcie a ja znalazłam idealny kosmetyk do suchych ust: sztyft z lanoliną z aanatural.pl. Rewelacja. Lanolina najlepiej nawilża. Pozyskuje się ja z wełny owieczek. Te kosmetyki akurat pochodzą z Nowej Zelandii, są z naturalnych składników i żwietnie nawilżają.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    Ja stosowałam i kremy,mażci,miód i balsamy ale problem zniknął kiedy zaczęłam połykać suplementy z olejami.Może być ogórecznik,wiesiołek albo z tranem.Widocznie organizm potrzebuje tłuszczu,szczególnie jak jesteżmy na diecie odchudzającej albo na takiej ubogiej w tłuszcz rożlinny.Tłuszcz jest też potrzebny do prawidłowej pracy ukłądu hormonalnego więc przyda się i na to:)

    tak masz racje- ogórecznik ,wiesiołek, tran…to tez pomaga na np suchą skórę

    Dokładnie,miałam tak sucha skórę że łuszczyła mi się na łydkach,łokciach.Od kiedy łykam z przerwami te oleje nic takiego sie neid dzije,poprawił sie też wygląd skóry.Nie muszę stosować tłustych balsamów,wystarczaja lekkie nawilżające.

    nestora
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    mnie na spierzchnięte usta i na wiele innych problemów ze skórą pomaga najzwyklejszy krem nivea.Najprostsze rozwiązania są często najbardziej skuteczne!

    Lusiek276
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Trafiłam niedawno na wazelinę poziomkową Lip Care Flosleku i jestem na prawdę mile zaskoczona 🙂 Wczeżniej nie używałam wazeliny, bo nic mi ona nie pomagała, ale ta jest super 🙂 Kupiłam ją, bo miała ładne opakowanie i żlicznie pachniała, ale kiedy zaczęłam jej używać uznałam, że to był strzał w dziesiątkę 😉

    koliber
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    polecam masc ochronną z witamina A (do kupienia w aptece)
    tania, bardzo skuteczna i ładnie pachnie 😀

    Lusiek276
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    @izaczek wrote:

    Wczeżniej nie używałam wazeliny, bo nic mi ona nie pomagała

    Lusiek skad wiesz ze nic Ci nie pomagala wazelina jak jej wczesniej nie uzywałas ? 😛

    Sorry, trochę nie jasno się wyraziłam ;P Miałam wczeżniej zwykłą, białą wazelinę, ale dożć szybko z niej zrezygnowałam. Nawet nie zużyłam jednego opakowania. To miałam na myżli mówiąc, że nie używałam.

    znaczek
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Jak ma się zbyt suche usta, to czasem wystarczy nałożenie zwykłego kremu nawilżającego. Moim zdaniem dobra jest tez wazelina, ale trzeba uważać, żeby nie trzymać jej zbyt długo, bo lubi się cos takiego szybko zepsuć. Najlepiej działają pomadki ochronne na zimę – żwietnie nawilżają, a przy okazji można je dłużej potrzymać.

    carriebradshaw
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    Teddy Bear, Palmers jest rewelacyjny. Wiem, bo sprawdziłam te balsamy do ust na własnej skórze. Miałam kiedyż skórę na ustach dosłownie wykończoną słońcem, cienką i czerwoną, myżlałam, że pęknie mi całkiem. Aż mi się było trudno użmiechać. No i koleżanka mi kupiła taki balsam do ust włażnie i podziałał bardzo dobrze. Naprawił mi usta.

    MalaMi13
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    z domowych sposobów również jestem zwolenniczką miodu, pomaga, tylko słodki to szybko się go zlizuje. A z kosmetyków ostatnio odkryłam wazelinę Flosleku, wybrałam dla siebie czekoladową i jest po prostu rewelacyjna a kondycja ust po jej używaniu naprawdę się poprawia.

    Aleksandra44
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    w domu miód a poza domem nawilżające balsamy i pomadki do ust

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    A stosowałyżcie mażć z wit A?

    rose
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 141
    • Zapaleniec

    Pomadka Nivea lub Chap Stick. Skuteczna też jest wazelina kosmetyczna:)

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    wazelina też dobra:) i nie droga

    Malwa123
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Ja używałam wit A , a jak jestem w domu smaruje usta na noc miodem 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Suche usta"

Przewiń na górę