• Autor
    Odp.
  • M_Butterfly
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Ja polecam wazeliny do ust Flos Lek. Naprawdę dobrze nawilżają i chronią usta. Mają fajne „smaki”, np. czekolada i poziomka.

    benoi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 172
    • Zapaleniec

    Kupiłam ostatnio zwykłą wazelinę, chyba Bielenedy.. I to nie był dobry pomysł. Smak strasznie mydlany..

    tucci
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 303
    • Pasjonat

    Ja stosuję zwykłe nawilżające pomadki nivea, są rewelacyjne 🙂

    muszka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 36
    • Bywalec

    domowy to miód oczywiżcie:) a poza tym ja używam z mary Kay taki zestaw satynowe usta:) balsam i peeling do ust:) rewelacyjny! żwietnie odżywia i nawilża usta:)

    MenasSka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Słyszałam o takim domowym sposobie: peeling cukrem zmyć chłodną wodą potem nałożyć warstwę miodu na 5 min zmyć, nie zlizywać

    benoi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 172
    • Zapaleniec

    robiłam tak kiedyż, ale podrażniło mi usta

    myself
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 105
    • Zapaleniec

    w aptece dostepny jest balsam do ust Tisane. Kosztuje kolo 8 zl i jest niezastapiony:)

    IdaSierpniowa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Mażć z wit.A

    Pongowa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Też mam z tym problem.. i to nie tylko zimą:( na okrągło mam suche usta.. ostatnio poszłam do apteki zakupiłam sztyft CARMEX (zapach paskudny ale działa cuda) łykam od tygodnia witaminę B2 i na noc nakładam konkretną warstwę gęstego błyszczyka. I powiem Wam że jest poprawa:) Może miałam mało tej witaminy B2.. usta już nie pękają a ja staram się ich nie obgryzać aby ładne były:)

    mediamaniac
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Na suche usta polecam [usunięto_link]. Jest po prostu swietna. Zawsze mi pomaga.

    pzdr!
    mediamaniac

    Aleksandra44
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Mi zawsze pomaga Neutrogena

    Crystaline
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 89
    • Stały bywalec

    Z naturalnych kosmetyków też jestem zachwycona działaniem miodu. Nakładam grubą warstwę kiedy jestem w domu i mam chwilę czasu, później zjadam miód, smaruję usta wazeliną, żeby skórki nie wysychały i wargi są po takim zabiegu nawilżone i pełne.

    cieple-sloneczko
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Też jestem zwolenniczką domowej apteczki 🙂
    Poza wspomnianym miodem stosowałam też plasterek pomarańczy. Wystarczy trzymać go z pięć minut pomiędzy ustami a uzyskany efekt jest stanowczo lepszy niż z plastrami ogórka.

    Czy któraż z was próbowała maseczek z kwasem hialuronowym???

    zonia30
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    Ja ostatnio w kosmetyczce mam wazelinę kosmetyczną czekoladową Flosleku- lubię ją bo jest bardzo wydajna i ma żliczne metalowe puzderko 😉 Na dodatek żwietnie nawilża usta. Z domowych sposobów ja używam miodu. Nic innego mi nie pomaga.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Ja stosowałam i kremy,mażci,miód i balsamy ale problem zniknął kiedy zaczęłam połykać suplementy z olejami.Może być ogórecznik,wiesiołek albo z tranem.Widocznie organizm potrzebuje tłuszczu,szczególnie jak jesteżmy na diecie odchudzającej albo na takiej ubogiej w tłuszcz rożlinny.Tłuszcz jest też potrzebny do prawidłowej pracy ukłądu hormonalnego więc przyda się i na to:)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Suche usta"

Przewiń na górę