• Autor
    Odp.
  • Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    Witam,
    słyszałam mnóstwo pozytywnych opinii o szybkowarach, czy to faktycznie takie cudo? Co można w nim gotować? wszystko co chcę? i jakie są różnicę w czasie?

    Yolka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 133
    • Zapaleniec

    Mam w domu szybkowar już strasznie długo, chyba niebawem będę musiała już nowy kupić. Jestem z niego bardzo zadowolona, rosół najczężciej w nim gotuję, zajmuje mi to ponad godzinkę.

    MieRa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    W szybkowarze raczej wszystko ugotujesz. Weź jednak pod uwagę, że każde otwarcie powoduje utratę ciepła i ciżnienia, przez co proces gotowania się wydłuża 😉

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    No to się bardzo cieszę, podobno ziemniaczki w 10min. się gotuje. Miło by było bo po pracy każda minuta jest cenna. A jakich firm macie? coż polecicie?

    MieRa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    Mam Zeptera i nie narzekam 😉

    lasiczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    a mi sie wydawalo ze era szybkowarow juz dawno minela 🙂

    Yolka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 133
    • Zapaleniec

    Hehe, nie minęła 😉 Bardzo przydatny jest po prostu

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    Jeżli mogę zapytać to ile dałyżcie za swoje szybkowary? bo znalazłam kilka fajnych i polecanych np. Beem za 6L za 690zł ale są takie Silit mniejszej pojemnożci a za trochę ponad 700zł. Cena wysoka ale chciałabym kupić na prawdę dobre urządzenie, żeby służyło lata.

    Yolka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 133
    • Zapaleniec

    Ojj nie pamiętam ile ten mój kosztował, lata temu go kupowałam, ale teraz to widzę, że są fajne pewnie ulepszone szybkowary:)

    Stylowa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 45
    • Bywalec

    teraz te szybkowary nie są juz takie drogie teraz kosztuja ok 350 , 450 zł duży wybór szybkowarów można znaleźć w internetowych sklepach np [xxxxx] tam jest duży wybór szybkowarów Tefala

    EDIT:kowal2

    justy
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    żwietne urządzonko. moje tefala kosztowalo ok 500 zł, jest to znacząca suma ale jednak warto było bo mam nadzieje że bedzie słuzyc lata

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    ja nie miałam do czynienia z szybkowarem, ale słyszałam opinie osób, które z niego korzystają i bardzo sobie chwalą, że potrawy są pyszne i szybko można wszystko ugotować, może się skuszę na taki sprzęt, a widziałam na magicznej planecie, że wcale nie są drogie.

    chatanoga
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    Ja w szybkowarze gotuje wszystko. Ryż- 2 minuty od zagotowania i w piernat, kasza jęczmienna i gryczana 2 min od zagotowania i odstawić do zejżcia ciżnienia, ziemniaki 5 minut, mięso duży kawałek- obsmażam na patelni, wrzucam do szybkowara podlewam woda i gotuję 30 min. potem spuszczam ciżnienie, wyjmuje i wrzucam jeszcze raz na rozgrzany olej, by się zrobiła skórka. Nie robie tylko ryby 😀 i nadziewanego kurczaka:D

    Roza2012
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Witam,
    słyszałam mnóstwo pozytywnych opinii o szybkowarach, czy to faktycznie takie cudo? Co można w nim gotować? wszystko co chcę? i jakie są różnicę w czasie?

    Podsyłam link do artykułu, który wskazuje na różnice w czasie gotowania w zwykłym garnki i gotowania w szybkowarze
    [usunięto_link]

    Ja osobiżcie używam szybkowaru od kilku lat. Niektóre potrawy wolę przyrządzone w sposób tradycyjny, ale bardzo często gotuje w nim- głównie ze względu na dużą oszczędnożć czasu włażnie… :mrgreen:

    malyszon1
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    nie generalizujmy. potrawy uznawane za niezdrowe, przygotowywane w szybkowarze zdrowsze nie będą..

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Szybkowar"

Przewiń na górę