• Autor
    Odp.
  • medoff
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 78
    • Stały bywalec

    Co o nich sądzicie 🙂 i nie chodzi mi o paznokcie typu Joli Rutowicz… Chodzi ładne, delikatne tipsiki 🙂 😀

    Czersi
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 741
    • Zasłużony

    Nigdy w życiu.

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    Jakbym chciała mieć długie kolorowe to zrobilabym sobie jak JOla Rutowicz. Choć nigdy takich nie zechce.

    Jeżli mam ochotę na takie o jakich Ty wspomnialaż, zapuszczam sobie własna paznokcie delikatnie za palec, maluje delikatnym kolorem i mam ładne naturalne paznokcie. Po co robić sztuczne krótkie tipsy?

    aguus_
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 215
    • Zapaleniec

    Józia, nie każdy ma idealne paznokcie, żeby zapużcić je.
    ja kiedyż miałam brzydki zwyczaj obgryzania paznokci. i niestety choć się tego oduczyłam, to paznokcie pozostawiają wiele do życzenia. są łamliwe, rozdwajają się i żadna odżywka na nie nie działa.
    tipsy jeszcze niedawno miałam. niedługie, sam french, bez brokatów, bez żadnych ozdobników. ja sobie chwaliłam. wyglądały bardzo naturalnie, nie było z nimi wiele roboty. ale to sprawa indywidualna każdego z osobna.
    A.

    medoff
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 78
    • Stały bywalec

    włażnie.. Nie każdy ma ładne paznokcie…
    a subtelne tipsy są bardzo ładne i dodają atrakcyjnożci kobiecie…
    Nie raz nawet nie widać że są sztuczne 🙂

    Czersi
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 741
    • Zasłużony

    Ja mam ładne a tipsy by im tylko zaszkodziły.Widziałam paznokcie koleżanki po zdjęciu tego czegoż-masakra.

    medoff
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 78
    • Stały bywalec

    rzeczywiżcie po zdjęciu palce nie wyglądają dobrze 🙁 to chyba jedyny minus… czy znacie może jeszcze jakież 😉

    aguus_
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 215
    • Zapaleniec

    Jak dbać o przedłużone paznokcie

    Jeżli zdecydowałyżmy się już aby przedłużyć swoje paznokcie metodą żelową lub akrylową to musimy być żwiadome co robić aby jak najdłużej cieszyć się pięknymi dłońmi 🙂

    * Przy zaawansowanych pracach domowych używaj rękawiczek ochronnych , dłonie a w szczególnożci tipsy nie tolerują żrodków chemicznych ¦ a przecież tak często używamy detergentów, które wraz z częstym moczeniem dłoni źle wpływają na nasze pięknie wystylizowane paznokcie
    * Paznokcie są jak biżuteria a nie jak narzędzia , więc nie używaj ich jako otwieracza czy skrobaczki lub do podważania różnych rzeczy
    * Typowym, bardzo częstym przypadkiem oderwania się paznokci (tipsów) jest przytrzażnięcie ich drzwiami od samochodu lub silne pociągnięcie nimi za klamkę
    * Sami nie powinniżmy majsterkować przy paznokciach oprócz delikatnego przypiłowania wolnego brzegu , wszelkie nasze ingerencje mogą spowodować uszkodzenie paznokci
    * Jakiekolwiek uszkodzenie paznokcia (naderwanie, złamanie) należy zgłaszać bezpożrednio do stylistki paznokci
    * średnio co 3 tygodnie powinno być wykonane uzupełnienie/odnowa “ zapobiega to uszkodzeniu naturalnego paznokcia gdyż wraz z rosnącym paznokciem przesuwają się wszystkie krzywe , które nie działają już jak ochrona a wręcz przeciwnie
    * Nie usuwaj sama tipsów, zrywając tipsa usuwasz go ze swoim naturalnym paznokciem i w ten sposób osłabiasz ich strukturę “ zdjęciem tipsów niech zajmie się profesjonalnie stylistka
    * Nie przyklejaj tipsa, który odpadł na klej typu „super glue”. Jeżli koniecznie musisz podkleić, użyj kleju do sztucznych paznokci dostępnego np. w sklepie drogeryjnym, bądź skontaktuj się ze stylistką
    * Staraj się używać zmywacza bezacetonowego
    * Co kilka tygodni zafunduj dłoniom kąpiel parafinową wraz z maską
    * Co dziennie wcieraj w dłonie krem odżywczy a w skórki oliwkę pielęgnacyjną do nich przeznaczoną

    To naprawdę ważne wskazówki dla kobiet, które pragną założyć bądź też już mają tipsy. Często za efekty nieuwagi, nie szanowania i złego obchodzenia się z paznokciami obwiniane są niewinne stylistki, stąd też postanowiłam umieżcić te kilka”przykazań”!

    Zbyt wiele niedomówień i nieprawdziwych teorii narosło wokół „tipsów” , bardzo często słyszymy na ich temat niestworzone historie. Dlatego myżlę, że warto zapoznać się z tą raczkującą dziedziną kosmetyki i wybrać dla siebie jak najlepszą opcję lub po prostu podpatrzeć co też ludzie nie wymyżlą.

    źródło: [usunięto_link]

    tam proponuję poczytać na temat tipsów. bardzo wykwalifikowana Pani. znalazłam ją na innym forum internetowym i wydaje się kompetentną kobietą, która wie, co pisze.

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Tipsy?? noł opszyn! chociażby nie wiem jak delikatne były-wolę swoje naturalne 🙂

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    nie znoszę tipsów, uważam, że są wstrętne. Ale to, jak wiadomo, jest kwestią gustu, natomiast bez względu na to jak tipsy wyglądają, to bardzo niszczą paznokcie i trudno po ich żciagnięciu wrócić do stanu poprzedniego.

    Margarita
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    ja miałam tipsy przez 2 lata i bardzo dobrze mi sie nosiły.

    tylko ja mam o tyle dobrze, ze sama sobie robie (jestem kosmetyczka)
    lubie tipsy, ale tylko kruciutkie i delikatne. 🙂

    ecstasy_of_gold
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 98
    • Stały bywalec

    Dzisiaj w autobusie jechała ze mną babka, która swoimi mogłaby człowieka zabić, a podczas dłubania w nosie dokopać się do mózgu. Długożcią przekroczyła wszelkie normy.

    U mnie tipsy by nie przeszły. Nawet swoich naturalnych nie zapuszczam, bo są problemy i trochę to boli (sport).

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    włażnie.. Nie każdy ma ładne paznokcie…

    Jeżli ktoż nie ma ładnych paznokci to niech nosi krótkie. Tipsy są sztuczne więc zawsze będą gorszę. Poza tym – na zniszczone pazonkcie tym bardziej nie należy nakładać tipsów, bo będą jeszcze bardziej łamliwe!

    medoff
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 78
    • Stały bywalec

    @Józia wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    włażnie.. Nie każdy ma ładne paznokcie…

    Jeżli ktoż nie ma ładnych paznokci to niech nosi krótkie. Tipsy są sztuczne więc zawsze będą gorszę. Poza tym – na zniszczone pazonkcie tym bardziej nie należy nakładać tipsów, bo będą jeszcze bardziej łamliwe!

    ale jak ktoż ma swoje nieładne ale chce mieć ładne długie?? jedynym wyjżciem są tipsy… nieraz wyglądają lepiej niż naturalne paznokcie.

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    Jasne – długie, naturalne, ale zaniedbane paznokcie wyglądają ohydnie, ale jak się takie ma, to nie znaczy, że należy je zakrywać tipsami.

    To tak samo jakby zamiast się myć, używać dezodorantu. Obleżne.

    Poza tym takie tłumaczenia, że nie ładne, że łamliwe są bez sensu… jak masz łamliwe to znajdź przyczynę i to zwalcz. Nie tylko odżywki są pomocne. Czasem po prostu zmiana diety jest lepsza. Jak nie umiesz ich opiłować, żeby były kształtne, to się naucz. Nie można z góry zakładać, że nic się nie da zrobić z brzydkimi paznokciami.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Tipsy żelowe:)"

Przewiń na górę