w co się bawić z 3 latkiem w domu?

  • Autor
    Odp.
  • marizka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Macie jakież pomysły w co można się bawić z 3-letnim chłopcem w domu ❓

    IdaSierpniowa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Jak mój syn miał 3 lata ,to na okrągło bawiłam się z nim samochodzikami.
    Lubił też się bawić w sklep – miał bujną wyobrażnię ,więc sklep był wymyslony 🙂
    Oczywiżcie czytałam mu książeczki.Sam potrafił przynież mi stertę i było czytania na godzinę…

    Magdaaa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    A może ciastolina? 🙂

    bera_87
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 189
    • Zapaleniec

    ciastolina super pomysł, można też w sklepach z zabawkami znaleźć farby ze stempelkami, albo samemu zrobić takie np z ziemniaków. Poza tym zabawy w przekładanie np napełnionych butelek wody, albo łowienie rybek, ogólnie to wszystko zalezy od Twojej pomysłowożci, ale jak nie to radze poszukać w sklepach ciekawych zestawów do zabawy z dzieciakami,

    Minerwa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Ciepło-zimno, w chowanego, gry np: grzybobranie, chińczyk, memory, ciastolina, malowanie, wycinanie, gra w klasy. Zwykle dzieci maja swoje pomysły trzeba się w nie wsłuchać.

    nejtan
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 201
    • Zapaleniec

    Dzieci we wszyskim widza zabawe takze naprawde ja nie mam z tym najmniejszego problemu.

    cjolanta
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    3 latki to już w szczególnożci… Dziż z brzdącem mojej bratowej bawiliżmy się w malowanki, tak dobrze że dzieci to dziż jeszcze bawi, w epoce komputera. Córka to wymyżliła, bo jest jakoż konkurs telewizji „en” dla dzieci, wiec malowanki były takie „interaktywne” – sam ją sobie ułożył jak ma wyglądać na tej ich stronie, a potem drukowaliżmy i malowaliżmy.

    okm
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 135
    • Zapaleniec

    tak, doba komputerów, a ja dalej malowanki papierowe kupuję dzieciakom lub drukuję 🙂

    radka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    Aaa, też braliżmy udział w tym konkursie telewizji n 🙂 czekamy na wyniki, może uda się rower albo hulajnogę wygrać 🙂 3 latek bawi się dobrze jak może się pomalować, pognieżć coż, jak najwięcej manualnych rzeczy :)) No i moim zdaniem najlepiej przy muzyce, fajnie też robić takie podstawowe ćwiczenia na rytm, wybijanie rytmu itd.

    nejtan
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 201
    • Zapaleniec

    jaki konkurs? w telewizji N?

    Ustalenie_Ojcostwa
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 139
    • Zapaleniec

    Telewizja i bajki dla takiego dziecka to ostatecznożć,lepiej zająć je w inny sposób i postawić na kreatywnożć. Puzzle,drewniane klocki i oczywiżcie ruch na żwieżym powietrzu. No chyba,że pogoda na to nie pozwala.

    bera_87
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 189
    • Zapaleniec

    ogólnie to jak już ktoż napisał z każdej zabawki da sie „zrobić” zabawkę edukacyjną, i kazda zabawa z dzieckiem jest rozwiająca i edukacyjna! szukajcie w swoim głowach…

    nejtan
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 201
    • Zapaleniec

    Twister!!! To też nauka stron: prawa i lewa, no i zabawa ruchowa w domu, serdecznie polecam, dla 3-latka tez się nadaje:)

    bera_87
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 189
    • Zapaleniec

    Włażnie chociażby taki twister, a mozna kupic i w wersi dla mniejszych dzieciaków, pewnie w jakims większym sklepie z zabawkami typu Toys r us

    Katarzynka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Ja widziałam w Toys”R’us taki fajny zestaw clementoni – Myszka Miki z klockami, memmory, dominem i puzlami – kilka w jednym w takiej walizce za 50 kilka zł. Myżlę, że z 3 latkiem można już się w coż takiego bawić

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " w co się bawić z 3 latkiem w domu?"

Przewiń na górę