• Autor
    Odp.
  • Kawoszka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 165
    • Zapaleniec

    Patti – czytaliżmy Messiego. 🙂 A teraz już w obroty poszła nowa czężć „Pasa Deltory”. Jak młody skończy, to też chce przeczytać, bo on nielubi, jak mu się książkę podkrada. 🙂

    Kawoszka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 165
    • Zapaleniec

    Jeszcze dwie Basie nam doszły do kolekcji. „Basia i biwak” i Wielka księga Basia”. Już zbliżamy się do posiadania wszystkich basiowych opowiadań. 🙂

    Patti
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Ja zamówiłam sobie dzisiaj nowe wydanie „Dziewczę z sadu” Lucy Maud Montgomery, mam ogromny sentyment do tej książki i to od wielu, wielu lat.

    Julietta9878
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 8
    • Bywalec

    ja sobie zamówiłam „Małą księżniczkę” Frances Hodgson Burnett i w tym tygodniu będę odbierała

    Patti
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Dla całkiem dużych dziewczynek „Zaręczyny” powieżć tylko zapomniałam autorki.

    Kawoszka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 165
    • Zapaleniec

    Egmont wydał teraz kilka ciekawych pozycji. Mi najbardziej przypadła do gustu…kolorowanka – WIELKA kolorowanka. 🙂 „Książka do kolorowania” Herve Tullet. Ale jest fajna z innego powodu, na każdej stronie są wypisane polecenie np. „Pokoloruj jedzenie, które lubisz”, albo „Pokoloruj smaki”. Czasami trzeba coż policzyć (ale w ograniczonym zakresie, bo to dla 3-7 latków). I to się sprawdza, bo nasza mała rysuje z tym i się bawi (czasami z naszą pomocą, żeby przeczytać to polecenie).
    I coż dla starszego, „Łupieżcy niebios” Brandona Mulla. Tego Pana, to my kochamy od czasów „Bażnioboru” więc nie trzeba nas było namawiać. 🙂 To taka książka, chyba najbliższa do fantasy, przygodówki, ale z mnóstwem zwariowanych pomysłów, bo żwiat w łupieżcach jest przepełniony magicznymi motywami.

    paprocwielkosc
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 51
    • Stały bywalec

    czytam własnie „Wybór Ireny” i jak nie lubię biografi, to ta mi się podoba. raz ze w prawnie napisana, dwa ze historia jest taka, że nie jeden scenarzysta by na to nie wpadł. 😉

    Julietta9878
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 8
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    czytam własnie „Wybór Ireny” i jak nie lubię biografi, to ta mi się podoba. raz ze w prawnie napisana, dwa ze historia jest taka, że nie jeden scenarzysta by na to nie wpadł. 😉

    weź pod uwagę że jest to nietypowa biografia – pełna mistyfikacji, kolaboracji (no i jeszcze uczestnictwo w powstaniu warszawskim) itp. a ile osób może pochwalić się takim życiem?

    paprocwielkosc
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 51
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    czytam własnie „Wybór Ireny” i jak nie lubię biografi, to ta mi się podoba. raz ze w prawnie napisana, dwa ze historia jest taka, że nie jeden scenarzysta by na to nie wpadł. 😉

    weź pod uwagę że jest to nietypowa biografia – pełna mistyfikacji, kolaboracji (no i jeszcze uczestnictwo w powstaniu warszawskim) itp. a ile osób może pochwalić się takim życiem?

    To prawda! ksiązka to dowód na to, że życie pisze najciekawsze hostorie;)

    Patti
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Ja wzięłam się za Łupieżców Niebios – to pierwsza cz. kolejnego cyklu Brandona Mulla (tego od Bażnioboru). Autor jak zwykle kreuje niesamowite i bardzo dopracowane w szczegółach żwiaty.

    alicja900
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Warto przeczytać na pewno Katedrę Dukaja 🙂

    Patti
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Wszystkie książki Johana Theorina ( u nas wydano 5 tytułów) – takie nietypowe kryminały, żwietne są.

    WerCia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Biały Kieł – moja ulubiona książka z dzieciństwa:)

    Patti
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Po ciężkich skandynawskich klimatach, rzuciłam się jak wygłodniała na dobrą porcję humoru w komiksie „Dziwadła z obcej planety” – to z serii o Calvinie i Hobbsie.

    pastelova
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 45
    • Bywalec

    Kurczę, za dużo jest książek wartych przeczytania, by je tu wymieniać. Moim zdaniem warto sięgnąć po reportaże, Spotkajmy się pod drzewem ombu,

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Warto przeczytać"

Przewiń na górę