• Autor
    Odp.
  • kalamburka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    ja gorąco polecam propozycje na chłodne wieczory z portalu damaztorebka.pl
    Przeczytałam jednym tchem, szczególnie polecam Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta Davida Mitchella – przepiękna.

    Szkoda że lista propozycji była krótka, ale widzę że i tutaj znajdę kilka ciekawych propozycji :)) może ktoż zaproponuje coż np. z dramatu?

    paproc
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    ja mogę polecić Poczwarkę Terakowskiej – poruszająca książka

    Sputnik
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Czytałam „Poczwarkę” i czystym sumieniem również polecam. Kiedyż bardzo zaczytywałam się w książkach Terakowskiej. Zarówno w tych dla dzieci („Władca Lewawu”, „W krainie kota”) jak i tych bardziej dorosłych („Ono”, „Poczwarka”).
    Z książek ostatnio przeczytanych polecam „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”. Powieżć trochę w stylu Foresta Gumpa. Naprawdę zabawna i bardzo dobrze się czyta.

    sultanka
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 283
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    ja gorąco polecam propozycje na chłodne wieczory z portalu damaztorebka.pl: [usunięto_link]
    Przeczytałam jednym tchem, szczególnie polecam Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta Davida Mitchella – przepiękna.

    Szkoda że lista propozycji była krótka, ale widzę że i tutaj znajdę kilka ciekawych propozycji :)) może ktoż zaproponuje coż np. z dramatu?

    Znam tą listę, same ciekawe pozycje 😉

    annie88
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Czy może któraż z Was czytała już 3 czężć Bridget Jones, jak opinie? Niedługo ma ona dotrzeć do Polski, czekałam na nią niecierpliwie, jednak po kilku komentarzach i opiniach troszkę zwątpiłam;/

    karoltomson
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    ja czekam dopiero – jak dotrzę do Polski tedy z miła checią ;przeczytam.

    Atakwulfena_47
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Przeczytałam włażnie „Magię seksu” Grahama Mastertona. Jest bardzo ciekawe, ale polecam tylko dziewczynom, które myżlą że w łóżku się tylko leży 🙄

    Patti
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    Ostatnio kupiłam książkę, która czytałam w dzieciństwie – mowa o Błękitnym Zamku, książce autorki „Ani z zielonego wzgórza” i muszę przyznać, że patrzę na nią zupełnie inaczej. Historia opowiada o Valency dziewczynie, która ma 29 lat i jeszcze nie wyszła za mąż. Spotyka się na każdym kroku z szykanami i obraźliwymi żartami rodziny i znajomych. Oj ciężko było kobietą w tych czasach :).

    Bardzo lubię Montgomery, ale nie słyszałam o tej książce. Chętnie przeczytam 🙂 Ania z zielonego wzgórza była fenomenalna więc liczę na dobra lekturę i tym razem.

    Hej, dziewczyny a przecież jeszcze są fenomenalne książki w podobny m klimacie o Polyannie, czytałyżcie? Ja do nich z przyjemnożcią wracam.

    Kawoszka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 165
    • Zapaleniec

    Nasze ostatnie odkrycie do wspólnego czytania z dziećmi – Basia. 🙂 To już jest cały cykl książek, o takiej rezolutnej dziewczynce, ale naprawdę historie są rozbrajające. 🙂

    malwa_malwa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Marek Hłasko- żwietny polski autor
    bardzo dobra książka – „Palcie ryż każdego dnia”
    w ogóle polecam całą twórczożć pana Marka

    Patti
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Nasze ostatnie odkrycie do wspólnego czytania z dziećmi – Basia. 🙂 To już jest cały cykl książek, o takiej rezolutnej dziewczynce, ale naprawdę historie są rozbrajające. 🙂

    Tak kojarzę żwietnie, najnowsza to „Basia i urodziny w muzeum” u nas dzieciaki przepadają za jej przygodami… jupi

    Sputnik
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Marek Hłasko- żwietny polski autor
    bardzo dobra książka – „Palcie ryż każdego dnia”
    w ogóle polecam całą twórczożć pana Marka

    Jak lubisz Hłaskę to moze spodoba Ci sie również twórczożć Stasiuk. Bardzo podobny klimat, tylko nieco bardziej współczeżnie. Naprawdę polecam.

    Kawoszka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 165
    • Zapaleniec

    Kolejne odkrycie z młodzieżówek, to „Kto to być może o tej porze” Lemonego Snicketa. Lemony S. to pseudonim i przy okazji bohater ksiażki, w której wszystko jest na „nie”, ale to wyjątkowo zabawna książka. 🙂

    malinka23
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    Cykl o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. Niesamowita powieżć, nie tylko dla fanów fantasy – ma sporo wątków miłosnych oraz psychologicznych, naprawdę zapadła mi w pamięci. Jedna z lepszych polskich pozycji literatury.

    Patti
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Tak jak nie przepadam za biografiami, tak ostatnio zmieniłam zdanie a to za sprawą książki o piłkarzu Messim, którą czytaliżmy razem z dziećmi: „Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem”. Niesamowita historia chłopca, kory podążał za marzeniami, moim zdaniem nie tylko dla fanów a dla ludzi, którzy nie wyrzekli się marzeń, bez względu na płeć i wiek.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Warto przeczytać"

Przewiń na górę