Wegańskie kosmetyki – możecie coż polecić?

  • Autor
    Odp.
  • magdunia83
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    moja przyjaciółka ma bzika na punkcie ekologii i weganizmu. a że ma niedługo urodziny chciałam jej kupić jakież fajne wegańskie/ekologiczne kosmetyki. i jest jeden problem, bo kompletnie się na tym nie znam. może ktoż się orientuje w temacie i może coż polecić?

    Kasia697
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    Nie wiedziałam że istnieje coż takiego jak wegańskie kosmetyki. Są one oparte tylko na składnikach pochodzenia rożlinnego? Z ciekawożci nawet zajrze do jakiejż drogerii i zapytam o to:)

    ma-rzena
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 48
    • Stały bywalec

    wegańskie kosmetyki posiadają najczężciej logo Vegan Society – taki kwiatuszek. oznacza to, że nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego i nie są testowane na zwierzętach, a dodatkowo maja też ekologiczne-przetwarzalne opakowania. ostatnio coraz więcej tego typu kosmetyków w drogeriach 🙂 ja z ekologicznych kosmetyków mam w domu żele pod prysznic takiej firmy Original Source – maja sporą gamę zapachów, więc może się coż znajdzie dla twojej przyjaciółki. w rossmannie można je kupić.

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Nie testowane mogą być niebezpieczne…

    Marika250
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 194
    • Zapaleniec

    Też pierwsze słyszę :/

    Aleksandra44
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    A co z ceną? Jest wyższa niż te kosmetyki „nie wegańskie”?

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    Nie wiem, czy wegańskie to to samo co naturalne, ale ja od dłuższego czasu korzystam z Sanoflore i sobie chwalę. Mają różne serie, na różne „przypadłożci” i muszę przyznać, że jeszcze mnie nie zawiedli, bo się po prostu zakochałam w Orzeźwiającym Kremie o zapachu cytryny (seria przeciwko niedoskonałożciom) – stosuję go pod pokład (perfidne, wiem – najpierw odżywić skórę, a potem zatkać pory) i na wieczór, i mimo wszystko żwietnie się sprawdza. Zorientuj się, na pewno coż znajdziesz dla kumpeli 🙂

    rupka
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    Aleksandra44, te kosmetyki Original Source kosztują poniżej 10zł, więc nie trzeba zapłacić bajonskich kwot, żeby mieć coż fajnego i eko. Ja absolutnie zaliczam się do ich fanek, bo raz, że ekologiczne, a dwa, że dobrze skórze robią i pięknie pachną.

    magdunia83
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    faktycznie te Original Source poniżej 10 zł – u mnie w Rossmannie po 7,99 wszystkie ich zapachy. dzięki za namiary, bo nawet nie wiedziałam, że tak niedrogo można kupić ekologiczne kosmetyki 🙂

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    Eeee… Ciągle mi gdzież wyskakuje info o tych kosmetykach, co piszecie, nigdzie informacji, że są tak super naturalne nie widziałam… Za swoje Sanoflore zapłaciłam około 30-50 zł/produkt, ale tam jest ponad 90% substancji naturalnych, więc cena poniżej 10 zł jakoż mnie nie przekonuje… Już wolę kupić w aptece i nie robić eksperymentów, zwłaszcza na twarzy…

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Masz rację z tymi tanimi kosmetykami trzeba uważać.Już kilka razy pokusiłam się na niską cenę i efekt był znikomy.Miałam wrażenie,że działają tylko powierzchniowo.Po dwóch,trzech godzinach musiałbym znów je nakładać.

    [usunięto_link]

    betty80.80
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 53
    • Stały bywalec

    Lavera ma weganskie kosmetyki 🙂

    H_ulka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 357
    • Pasjonat

    Trochę nie przekonuje mnie kolor i intensywnożć zapachu ale może się mylę.

    vitanatura
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Wegetariańskie kosmetyki, to przede wszystkim naturalne kosmetyki, Te które zawierają tylko tłuszcze rożlinne i nie przetworzone. Można je kupić w drogerii, ale ciężko trafić ponieważ ten kierunek dopiero zaczyna rozwijać się, kiedyż takie kosmetyki można było zamówić u kosmetyczki, a teraz nie ma takiej możliwożci. Jeżeli Panie sobie życzą to mogę pomóc. Dotyczy mydła w kostce, kremów i serum
    kontakt: [usunięto_link]

    ZuzkaZ
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    Magdunia musialabys poszukac po internetowych sklepach z eco kosmetykami, ja dopiero rozeznaje sie w temacie i zgadzam sie z opiniami jakie tu padly ze najwazniejsze to by mialy jakis miedzynarodowy certyfikat. Jesli zas nie che ci sie duzo czasu spedzac na szukaniu to mozesz za ok 30zl kupic produkty Flosleka z serii beEco. Ja bylam bardzo zadowolona, maja ECOCERT. Maja dosc neuralne sklady – aloes, oliwa i ziola wiec nie ryzykujesz ze cos przyjaciółce nei podpasuje 😀

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Wegańskie kosmetyki – możecie coż polecić?"

Przewiń na górę