• Autor
    Odp.
  • LadyVic
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 50
    • Stały bywalec

    Z waszego dożwiadczenia :)…Ile trzeba zainwestować w wesele na około 100-150 osób? 🙂 ślub raczej skromny ale z klasą 🙂

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    takiego wesela to najlepiej uniknac:)

    rusalka
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 372
    • Pasjonat

    ja biore slub w nastepnym roku ale to wszystko zalezy od:
    od lokalu ile bierze za osobe (w moim przypadku 145 zl za os bez poprawin)
    ile za orkiestre(nas wyniesie ponad 3 tys ale zespol jest naprawde fajny)
    dodatkowo suknia, garnitur,wodka,od was zalezy ile dacie ksiedzu (chyba ze maja cennik) slyszalam ze daje sie zakonnicy kase za to ze swieczke zapali :/ i kwiatki, i organiscie
    My jeszcze w sumie nie liczylismy ile nas wyniesie cale wesele ale mysle ze do 30 tys sie zmiescimy za ok 100-120 osob

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    nigdy nie rozumialam idei wystawnego weseliska na 100 osób… i wydawania na to ładnych parę patoli… ale cóż, nie wszystko muszę rozumieć…

    a znam i takich, co za podobne wesele zabulili ok 60 000zł… tu na prawdę wszystko zależy w głównej mierze od tego ile się płaci za salę i żarcie dla gożci…

    LadyVic
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 50
    • Stały bywalec

    Ja bym tez chętnie chciała taki na 15 osób ale mam ogromna rodzine i narzeczony tez, Wiec nie ma szans, chciała bym sie zamknąć w tych 100 osobach ale to sie okaże po spisaniu listy gożci 😛

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    spoko, rozumiem… wiem że tak jest społecznie przyjęte że wesele robi się dla piątej wody po kisielu, zaprasza wszystkich stryjów, ciotki i pociotki, nawet jeżli się ich dawno nie widziało i nie utrzymuje stałych kontaktów… ja tam po prostu tego praktykować nie będę.

    no i znowu wyszlam na istotę aspołeczną… 😉

    kajdaaa
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 1680
    • Maniak

    My wyszliżmy z założenia, że jak mamy wydać grubą kasę na wesele to wolimy pojechać sobie na wycieczkę. Robimy skromne ale kameralne wesele. Najbliższa rodzina, dziadkowie i chrzestni ( i tak będzie ok 30 osób). Obiadek i podwieczorek w restauracji a potem młoda para znika :). Żadnej zabawy do samego rana.

    Olgus
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 1262
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    spoko, rozumiem… wiem że tak jest społecznie przyjęte że wesele robi się dla piątej wody po kisielu, zaprasza wszystkich stryjów, ciotki i pociotki, nawet jeżli się ich dawno nie widziało i nie utrzymuje stałych kontaktów…

    Taa, żeby stryjek, którego widzisz pierwszy raz w życiu mógł się upić za Twoje (albo rodziców) pieniądze… 😉

    Assha
    Member
    • Tematów: 37
    • Odp.: 1730
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    nigdy nie rozumialam idei wystawnego weseliska na 100 osób… i wydawania na to ładnych parę patoli… ale cóż, nie wszystko muszę rozumieć.

    A ja rozumiem.
    Wesele ma sie raz w zyciu (chyba ze ktos planuje miec ich wiecej) i jak najbardziej jestem ZA hucznym weselichem. Jedyny problem jaki temu towarzyszy to alkohol.. Moze pojde w slad moich rodzicow i tez wyprawie wesele bez procentowe:)

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    my chcemy zrobic tak do 90 -100 osób.. srednio za osobe trzebe trzeba liczyc 130 zl
    do tego
    ubrania
    kwiaty
    obarczki
    tort
    wódka
    itp
    no duuzo kasy ;/

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    To ja się dożć napatrzyłam na 150-osobowe wesela. Nasze będzie dużo skromniejsze:)

    b_sylwik
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 202
    • Zapaleniec

    Jak dla mnie wesele dla tuzina ciotek i wujków, ktorych widziało się raz w życiu ale zaprosić pasuje to głupota i marnowanie pieniędzy 😀 ja z moim P się co tego zgadzamy i kase, która miała by isc na takowych gosci mamy zamiar przeznaczyć na podróż pożlubną 😛

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    na podróż?? wolałbym w mieszkanie badz dom dac 😛

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    ja juz mam mieszkanie:)

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    na podróż?? wolałbym w mieszkanie badz dom dac 😛

    ja też. Choc S ma mieszkanie, ja mam dom tylko dla mnie, to i mieszkanie i dom są w miastach, w ktorym my nie chcemy mieszkac, a sprzedaz nie wchodzi w gre:/ Takze ja tez inwestowalabym w lokum.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Wesele… :)???"

Przewiń na górę