• Autor
    Odp.
  • charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Według mnie optymalna wielkożć mieszkania dla dwóch osób to około 50m2. To znaczy ja bym się w takim dobrze czuła. Dwa, w miarę normalnych rozmiarów, pokoje i kuchnia na początek w zupełnożci by mi wystarczyły. Przy większym mieszkaniu źle bym się czuła siedząc sama w domu więc to też jest argument za taką powierzchnią 🙂

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    Mamy 1.5 letnia córkę i 2 pokoje. W wakacje trzeba bedzie oddac jej sypialnie i zrobic z niej pokoik dla Kasi. Jeszcze jeden pokój przydałby się. 😉
    Mamy otwarta kuchnie więc Kasia zaczyna obsługiwać piekarnik, lodówke i do mikrofali juz sie rwie…

    Kahela
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Mieszkanko dla pary? Muszą być dwa pokoje…żeby było wygodnie i żeby w razie „wu” można było zejżć sobie z oczu… 😉

    Osobiżcie mam niewielkie mieszkanko, na szczężcie są 3 pokoje – i tak o jeden za mało, bo mam dwie córki…
    Marzy mi się dodatkowa sypialnia, a z kolei nie wrzucę dziewczyn do jednego pokoju, bo mi się pozabijają – za duża różnica wieku… 😛

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    Docelowo chciałabym mieć taki apartament z wielkim salonem, sypialnią, pokojem dla dziecka, biurem, kuchnią z jadalnią i ewentualnie małą garderobą i pomieszczeniem gospodarczym 😀 Wiem, brzmi, jak opis domku bardziej, ale takie apartamenty na serio są;) Mój wujek sobie włażnie jeden kupuje w Szczecinie i muszę przyznać, że projekty robią niesamowite wrażenie 😀

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    jakie mają ceny? opłaca się?

    buli
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 115
    • Zapaleniec

    Jak dla mnie się opłaca. Okolica dobra, blisko centrum, a jednoczeżnie cisza i spokój. I mieszkania ładnie wyglądają.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    tak sobie przeglądam oferty i piękne mieszkanie znalazłam: [usunięto_link]
    gdybym miała kasę to juz bym kupiła i urządzała 😀

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    Dla trzyosobowej rodziny, optymalna wielkosć mieszkania to trzy pokoje i kuchnia, wtedy mieszka sie wygodnie.

    skorpionik
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Ja mam 3 pokoje z kuchnią, jest mozliwożc w razie czego zrobienia 4 pokoju, bo jeden jest baaardzo duży. Mam 3-osobową rodzinke.

    pinupella
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    w czasie studiów zaliczyłam kawalerkę i tuz po wprowadziliżmy się do domu mojego narzeczonego, gdzie mamy osobna kuchnię, łazienkę, mały salonik i dwie sypialnie, w sumie niemal osobne mieszkanie, dodatkowo ogród z tarasem.
    jak wielkożć mieszkania wpływa na komfort życia i spokój psychiczny, w sumie ciężko to zmierzyć, no i nie każdy ma tyle szczężcia.

    toskanio
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    Generalnie im większe mieszkanie tym lepiej, ale wtedy również i koszty są wyższe. Moja koleżanka np. dla 4-osobowej rodziny kupiła dwa mieszkania połączone schodami Prudlik. Parter dla nich, a pięterko dla młodych. Wiecie jak genialnie to wygląda? Inna sprawa – przy aktualnych cenach po prostu mogła sobie na to pozwolić.

    pampam
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Mnie nigdy jakoż nie ciągnęło do dużych mieszkań/domów, pewnie nie chciałoby mi się tak dużej powierzchni sprzątać/chodzić i np. szukać jakiejż rzeczy 😉

    aniag1
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Jak dla mnie to jak największe i jak najtańsze:)

    vajola
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 117
    • Zapaleniec

    Aktualnie mieszkam z chłopakiem w 3 pokojowym mieszkaniu z łazienką, ubikacją, kuchnią i dużym przedpokojem. I powiem wam, że to dla mnie za dużo!:) Całe życie gnieździłam sie z rodziną w 2 pokojach. Teraz salon jest praktycznie nie wykorzystywany, za dużo sprzątania i za dużo przestrzeni! Mam wrażenie, że zanim przejdę z jednego pokoju do drugiego mija pół dnia:D

    Spinor24_pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 110
    • Zapaleniec

    To nic innego jak tylko przyzwyczajenie,stad też teraz nie możesz się odnaleźć w większym mieszkaniu,ale to minie z czasem. Ja osobiżcie także wolę większe mieszkania,przynajmniej mam się po czym poruszać.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " wielkosc mieszkania"

Przewiń na górę