Wirtualne cmentarze

  • Autor
    Odp.
  • Hegemonia
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 651
    • Zasłużony

    „Dawno” już na Forum nie było żadnego kontrowersyjnego tematu, dlatego postanowiłam Was zapytać co sądzicie na temat wirtualnych cmentarzy dla ludzi i zwierząt?
    Przykładem badawczym niech będzie taki o [usunięto_link]
    Można na nim nie tylko wybrać rodzaj cmentarza – komunalny, katolicki, ateistyczny, hindski, itd., ale też np. ustawić sobie pogodę – czy podczas zwiedzania cmentarza ma padać żnieg czy deszcz czy może ma żwiecić słońce, wybrać porę dnia, a nawet ustawić 'cmentarny’ akompaniament muzyczny.

    Oczywiżcie cmentarz ten nie jest zupełnie bezpłatny, płaci się od grobu VIP, za znicze, za kwiaty…

    I co Wy na to? Jak Wam się podoba taka idea? A może któraż z Was jest użytkowniczką tego portalu?

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    uwazam, ze to glupie.

    nie ze kontrowersyjne…w koncu tamagoczi mialam w podstawowie-dwa pieski wychowalam i dozyly starosci (poziej mi sie znudzilo). moglabym je tam pochowac:))) ale we wczesnych latach 90 nikt o e-cmetarzu nie slyszal.

    do glowy by mi nie przyszlo, zeby prawdziwemu zwierzeciu organizowac wirtualny grobek. nie mowiac juz o ludziach.

    nie czuje sie targetem tego portalu. to chyba raczej dla gimnazjalistow…?

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    dla zwierząt… powiem że ciekawa sprawa 🙂
    na początku myżlałam że dla ludzi…

    dziwadelko
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 134
    • Zapaleniec

    Heh.. Czy ja wiem? Ja jakoż nie jestem przekonana, nie założyłabym/zrobiłabym takiego nagrobka.. Ale może są ludzie, którym to pomaga? Nie krytykuje.
    Ja w każdym bądź razie nie skorzystam.

    Hegemonia
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 651
    • Zasłużony

    No tak Parv, tylko, że targetem tego portalu wbrew pozorom nie są gimnazjaliżci, a np. ludzie dorożli któzy wykupili zestaw wirtualnych zniczy na wirtualnym grobie własnych dzieci…

    Dla mnie to tylko kolejny dowód na to, że człowiek potrafi każde dobrodziejstwo (tu sieć) spatologizować, niestety.

    Bo o ile tamagoczi to była zabawka, do tego portalu wiele osób podchodzi poważnie…

    A ja po prostu nie rozumiem tej idei. Nie jest dla mnie cmentarzem graficzny twór, który z koncepcją rzeczywistego cmentarza ma niemalże nic wspólnego. Argument pt. 'każdy będzie mógł odwiedzić grób w dowolnej chwili z dowolnego zakątka żwiata’ dla mnie jest nieprzekonujący, czysto marketingowy. Bo nie po to chowamy naszych blskich czy ukochane zwierzęta w okreżlonym miejscu zwanym cmentarzem by robić z tego jarmark. Poza tym w żwiecie wirtualnym nie odwiedzamy de facto grobu, a jedynie fragment aplikacji…więc żeby naszła nas refleksja o zmarłym musimy mieć przed oczami migotające żwiatła cyber zniczny?

    Tak jak napisała Przedmówczyni – jeżli to komuż pomaga i lepiej się czuje, git. Ale cała ta szopka nie dla mnie…

    Manora
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1410
    • Maniak

    Weszłam na tą stronkę, spodobały mi się detale- w postaci muzyki, deszczu, klimatycznie się zrobiło. Myżlę, że to jest dobry pomysł dla młodszych dzieci, które nie mogą pogodzić się z utratą ukochanego zwierzątka.

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    oj nie chcialabym, zeby moj dzieciak tak sobie radzil po smierci chomika.
    na szczescie mysle, ze bez problemu pomoge mu poradzic sobie z tym ciosem od zycia nie tworzac falszywych powiazan miedzy trupkiem chomika pochowanym w ogrodku a e-cmentarzem.

    dla mnie to by bylo po prostu wciskanie dziecku kitu. a ze mi ikt nigdy kitu nie wciskal, swojemu dziecku tez nie zamierzam.

    Manora
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1410
    • Maniak

    Każdy sposób na zmniejeszenie bólu jest dobry. A to jest tylko symbol. Można przecież takie zwierzątko pochować w ogródku.

    Hegemonia
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 651
    • Zasłużony

    No włażnie – dobrze by było żeby zamiast podobnych do tej witryn, pojawiało się więcej rzczywistych cmentarzy dla zwierząt. W moim mieżcie były jakież plany, ale temat ucichł, jak większożć tych, które wypływają podczas kampanii…

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    Każdy sposób na zmniejeszenie bólu jest dobry. A to jest tylko symbol. Można przecież takie zwierzątko pochować w ogródku.

    taaa…to zapodaj dzieciakowi sete wodki lub kreche.

    nieprawda. nie kazdy.
    wcisknie kitu nie jest dobre i nigdy nie bedzie. a dla mnie sprawa w stylu „ooo zobacz, mozesz zapalic pieskowi swieczke na monitorku” jest wciskaniem kitu i robieniem z dzieciaka idioty. ja swojego dziecka na idiote nie mam zamiaru wychowac…dostatecznie duzo ich w spolecznstwie, zebym jeszcze jednego hodowala w chacie.

    Manora
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1410
    • Maniak

    Ja załapałam jakąż wkrętę na tą stronkę, słucham na głożnikach muzyczki z niej.
    Mój natrój+ ta stronka= stypowo.

    Hegemonia
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 651
    • Zasłużony

    Manora a co sobie ustawiłaż: noc/dzień, burza, żnieg, słonecznie? 🙂

    Empatia
    Participant
    • Tematów: 9
    • Odp.: 97
    • Zapaleniec

    „Pozwiedzałam” trochę ten cmentarz i zauważyłam, że niektórzy robią sobie żarty z tego cmantarza, nie jestem zwolenniczką takich cmentarzy i chowania zwierząt. Ale pamięć na wirtualnym cmentarzu o swoim zwierzątku nie jest zły, chociaż nie wiem co bym zrobiła, gdyby moja kotka zdechła czy chciałabym ja rozpamiętywać, przecież będę miała „nowego” kota.

    Manora
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 1410
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Manora a co sobie ustawiłaż: noc/dzień, burza, żnieg, słonecznie? 🙂

    Ustawiłam na noc, deszcz:P

    vanilka125
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 547
    • Zasłużony

    Jak dla mnie głupie 😕

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Wirtualne cmentarze"

Przewiń na górę