• Autor
    Odp.
  • Marika250
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 194
    • Zapaleniec

    Wystawijąc włosy „na opalanie” powinno się je odpowiednio zabepieczyć preparatami z filtrami UV (szampony, maski, odżywki). Tak jak chronimy skórę kremami, olejkami, tak też włosy powinny być odpowiednio zabezpieczone przed mocnym słońcem.

    Biogaleria_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    @madziorek wrote:

    dziewczyny, moje włosy po opalaniu stały się trasznie suche… macie jakies sposoby na pielęgnację, albo kosmetyki, które możecie polecic??
    HILPE!

    A żeby uniknąć przesuszenia włosów na słońcu i chronić przed udarem powinno się stosować ochronę głowy,a na przykład chustkę, kapelusz czy zwykły ręcznik.

    Kalia88
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    dltego też bardzo ważna jest chustka na głowie.. nie tylko chroni przed udarem, ale i zapobiega wysuszaniu się bądź płowieniu włosów! 😀

    Moni165
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Jedwab do włosów jest genialny na suche włosy! I to nie tylko latem. Moja fryzjerka powtarza, że włosy bez pielęgnacji jedwabiem to tak jakbym myła zęby szczoteczką bez pasty…. Trochę przesada, ale mimo wszystko polecam!

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Jedwab do włosów jest genialny na suche włosy! I to nie tylko latem. Moja fryzjerka powtarza, że włosy bez pielęgnacji jedwabiem to tak jakbym myła zęby szczoteczką bez pasty…. Trochę przesada, ale mimo wszystko polecam!

    Cię popieram zupełnie i nie wchodzę w polemikę…
    uwielbiam czuć między palcami jedwabne włosy w żwietle księżyca 😀

    facella
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Na jakimż forum czytałam o wysuszaniu się włosów przy wodzie z basenu i dziewczyna polecała posmarować oliwką – może przy opalaniu też podziała 🙂

    Marokanka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Włosy bardzo często niszczy nie tylko samo słońce, ale też słona woda. Dlatego ja zawsze używam odżywek bez spłukiwania przed wyjżciem na plaże, olejki są jak najbardziej spoko. Ważne też, zeby zawsze po takich kąpielach umyć włosy, żeby ta słona woda nie zostawała na nich kilku godzin. Przy plażach z reguły są prysznice. Jako SOS po opalaniu fajnym patentem jest torebka foliowa – nakładasz odzżwkę, torebkę, zawijasz w ręcznik i trzymasz w cieple około 30 minut. Potem zmywasz odżywkę i włosy są jak nowe 😀

    Gaal
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    też czytałam, że z braku laku w trakcie opalania dobrze jest potraktowac włosy zwykłym balsamem z filtrem. Lepszy rydz niz nic. Ja po włosach i twarzy szuram kremem 50 SPF, bo nie chce zniszczyc ani tego ani tego 😀
    poza tym opalone ciało jest ładne, ale twarz już mniej…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " włosy po opalaniu…"

Przewiń na górę