woda czy soki?

  • Autor
    Odp.
  • Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Co wolicie? Co waszym zdaniem jest zdrowsze? lepsze? smaczniejsze?

    Lika
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 50
    • Stały bywalec

    Ja osobiżcie wolę wodę 🙂
    Choć i soku od czasu do czasu się napije :))

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Ja też się przed sokami i napojami nie bronię 😉 bez tego ciężko by mi było wypić te przepisowe 2 litry płynów dziennie 😉

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    gdybym miała czas to pewnie tez bym sama soki robiła, ale niestety tego mi wiecznie brakuje, więc kupuję gotowe, ale wybieram je z głową, nie biorę pierwszego lepszego, co mi w ręce wpadnie, zawsze czytam skład.

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    U mnie zdecydowanie wody – dla mnie niegazowana, dla reszty rodzinki gazowana. Mąż sobie jeszcze soku dolewa :).

    Spopielala
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 111
    • Zapaleniec

    Jeżli stawiamy obok siebie wodę i sok z kartonika, to woda wygrywa 🙂 Ale już samodzielnie wyciskane soki na pewno są dużo zdrowsze i smaczniejsze.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Pod warunkiem, że jeszcze do tego soku owoce sami wyhodujemy, bo tylko to da nam pewnożć, że były ekologiczne, nie zostały pryskane itd. 😉 Kupowanie owoców z niepewnego źródła i robienie z nich „cudownych” soków trochę mija się z celem.

    PachnacaAzalia
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    No, ale bez przesady – lepszy sok z marchewek kupionych na targu czy nawet z tych marketowych pomarańczy, niż sok z kartonika, gdzie wsypano wiadro cukru… 🙄 Ja lubię soki jednodniowe, choć nie mam pojęcia, z jakiej marchewki go wyciżnięto 😛

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    w dobrych sokach 100% nie ma dodatku białego cukru 😉 więc dla mnie to to samo co sok wyciskany w domu, z tą różnicą, że oszczędzam czas i nie mam bałaganu w kuchni 😉

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Nie przepadam za samą wodą … bo to sama woda 🙂 ani smaku, ani nic, także generalnie jeżli już to soki.

    PachnacaAzalia
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    w dobrych sokach 100% nie ma dodatku białego cukru 😉 więc dla mnie to to samo co sok wyciskany w domu, z tą różnicą, że oszczędzam czas i nie mam bałaganu w kuchni 😉

    A w przypadku kartonikowych soków masz pewnożć, że te owoce nie były pryskane itp.? :> Bo to był Twój wczeżniejszy zarzut.

    Spopielala
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 111
    • Zapaleniec

    Ja owoce mam przeważnie od rodziny mieszkającej na wsi albo kupuję na bazarku, w marketach raczej nie.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    @PachnącaAzalia wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    w dobrych sokach 100% nie ma dodatku białego cukru 😉 więc dla mnie to to samo co sok wyciskany w domu, z tą różnicą, że oszczędzam czas i nie mam bałaganu w kuchni 😉

    A w przypadku kartonikowych soków masz pewnożć, że te owoce nie były pryskane itp.? :> Bo to był Twój wczeżniejszy zarzut.

    Nie mam, ale mój „zarzut”, jak to nazwałaż, dotyczył straty czasu na coż, co wcale nie jest tańsze i lepsze, co innego w przypadku własnych owoców, ekologicznie wyhodowanych. Czytaj ze zrozumieniem 😉 Jeżli mam kupić owoce w sklepie lub 100% sok to wolę sok, bo owoce może i nawet te same, ale nie tracę czasu na wyciskanie, sprzątanie itd.

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Wiadomo, najlepiej byłoby gdyby każdy sobie sam uprawiał owocki, ale nie ma tak dobrze 🙂 no i faktycznie na przygotowywanie samodzielnie soków potrzeba trochę czasu.

    Sonic
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    Zdecydowanie woda jest moim zdaniem lepsza. Nie modyfikuje smaku jedzenia i optymalnie zaspokaja pragnienie, czego nie zawsze można mówić o sokach czy napojach. Oczywiżcie zawsze są kwestie odpowiedniego doboru, bo soki 100% są lepsze niż jakież nektary, ale mimo wszystko często wszystko jest dodatkowo słodzone…
    Z wodą podobnie, że są różne rodzaje wody i też ciężko się w tym połapać… Å¹ródlane to co innego niż mineralne a jeszcze są chyba wody zdrowotne… no i nie którzy z kranu piją najzwyczajniej. A propos, szukając info o kranówkach natknęłam się na taki schemat: [usunięto_link] Ciekawe, że tyle uwagi pożwięca się w Warszawie na uzdatnienie wody (tyle tam trudnych nazw tych wszystkich procesów!). Jak rozwinęłam opisy, to taki lekki szok 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " woda czy soki?"

Przewiń na górę