• Autor
    Odp.
  • sultanka
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 283
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    zaintrygowałyżcie mnie tą wodą morską. Nie ma żadnych przeciwwskazań żeby ją stosować?

    no zadnych bo to jest calkowicie naturalne, a wiec nie zaszkodzi, tylko pozytywne dzialnie:)

    jak cos mozna podawac malenskim dzieciom bez ograniczen czasowych to na pewno jest dobre 🙂

    to jest po prostu naturalne, więc nie ma przeciwwskazań

    polin
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    zaintrygowałyżcie mnie tą wodą morską. Nie ma żadnych przeciwwskazań żeby ją stosować?

    no zadnych bo to jest calkowicie naturalne, a wiec nie zaszkodzi, tylko pozytywne dzialnie:)

    jak cos mozna podawac malenskim dzieciom bez ograniczen czasowych to na pewno jest dobre 🙂

    to jest po prostu naturalne, więc nie ma przeciwwskazań

    dobre podsumowanie 🙂

    Minerwa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Woda morska ma takie samo stężenie jakie jest naturalne (to prawie to samo co roztwór soli fizjologicznej), dlatego jeżli idzie o płukanie nosa jest lepsze niż czysta woda. Szczególnie woda morska jest przydatna u niemowlaków, małych dzieci i po operacjach.

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Stężenie czego?

    fiGi
    Participant
    • Tematów: 9
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Ja myżlę, że to chodzi o stężenie soli. I ciekawe jakiego morza 🙂 Jeżli Bałtyckiego to nie za wiele. Dlatego ja wolę zamiast zwykłej wody morskiej stosować na zatkany nosek inhalacje z Zabłockiej Mgiełki Solankowej. Przede wszystkim cena, jest ona tańsza od wody morskiej. Po drugie na dłużej starcza. Jednak efekty tu są najważniejsze i o ile woda morska nawilża nos i pomaga tam trochę usunąć wydzieliny, to te inhalacje z Zabłockiej działają na cały układ oddechowy, zatoki, skrzela itd. W ten sposób nie tylko usuwam katar z nosa, czy nawilżam sam nos, a działam profilaktycznie, a w razie infekcji zdrowotnie.

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    No ok, że naturalne, ale kamienie też są naturalne i nie wtykam ich sobie do nosa 😉 Pytałam czy nie ma przeciwwskazań, bo to jednak słona woda, nie jestem pewna czy np. nie podrażnia w jakiż sposób błony żluzowej nosa albo coż…

    okularnica
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    dzieciom to wiem że sie stosuje ja osobiżcie nie używam

    natka11
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    Ja córce psikam disnemar. To jest również woda morska, z tym, że jest wygodniejsza niż inne bo dopasowany aplikator (nie wiem jak to nazwać psikacz 😛 ) do dziecięcych nosków. Delikatnie się dozuje no i widać ile jest. Fajnie nawilża i udrażnia nosek.

    karcisz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Ja tez tego uzywam, odrazu przynosi ulge

    jestembojestemm
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    ja stosuje znowu od czasu do czasu, ale fajna sprawa woda morska 🙂

    ryska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Dla dzieci i niemowląt to bardzo przydatny jest włażnie spray z Nosefrida z roztworem soli morskiej. Pomaga w codziennym utrzymaniu higieny nosa.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Moim zdaniem disnemar jest najlepszy, najwygodniejszy w użyciu i nie psika tak mocno jak inne.

    LauraPalmer1
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    a znacie się może co to za różnica izotoniczna / hipertoniczna?

    ewcia41
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Mi pomaga ale tylko jedynie na katar na zatkany nos.

    monia86
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    Woda morska jest bardzo dobra, jak ktoż ma skrzywienie przegrody nosowej.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " woda morska"

Przewiń na górę