wysiłek fizyczny..szybkie odchudzanie ?

  • Autor
    Odp.
  • malinowa_panna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Od jutra postanowiłam sie odchudzać.. ! nie będę się głodzić itp. ;/

    mam 169cm i ważę 60kg.
    Kumpela poradziła mi, że jedną z najskuteczniejszych metod i w miarę przyjemnych 🙂 jest skakanie na skakance.. powinno się skakać ok. 1h dziennie dla tych co maja gorszą kondycję ok 30minut dziennie. UWAGA! nie można skakać na obie nogi tylko z nogi na nogę 🙂 najlepiej podzielić sobie to na piosenki np. skakać w ciągu trwania jednej piosenki..potem odpoczywać przez ok. 1-2minuty i tak ok 1h (oczywiżcie dla wytrwałych!)

    dla tych co walczą z cellulitem polecam peeling kawowo-cynamonowy 🙂 który jest po prostu SUPER! po tym skóra jest gładka jak pupcia niemowlaka ! 🙂

    no i .. dodatkowo niejedzenie po 18stej.
    picie zielonej herbaty na czczo rano a po każdym posiłku czerwona 🙂 uwalniają organizm z toksyn i są żwietne na przemianę materii!

    P.S. dodatkowo polecam też hula hop .. bardzo kształtuje sylwetkę :))

    myżlicie, że w ciągu miesiąca zauważę jakież zmiany ?? tzn jeżli chodzi o sylwetkę i miężnie 😉

    POZDRAWIAM !!

    mythbuster
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 227
    • Zapaleniec

    Chudnięcie zależy w głównym stopniu od makroskładników jakie sie spożywa i bilansu kalorycznego. Większożc ludzi może zapomnieć o kratce na brzuchu nie ograniczając poważnie lub zupełnie eliminując spozycia węglowodanów. Skaknaie na skakance to tylko mały dodatek i to kiepski.

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Chudnięcie zależy w głównym stopniu od makroskładników jakie sie spożywa i bilansu kalorycznego. Większożc ludzi może zapomnieć o kratce na brzuchu nie ograniczając poważnie lub zupełnie eliminując spozycia węglowodanów. Skaknaie na skakance to tylko mały dodatek i to kiepski.

    to jakie proponujesz ćwiczenia w warunkach domowych i dla osób z niezbyt dobrą kondycją 😳 ❓

    Misia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 281
    • Zapaleniec

    mythbuster, coz za smutny,pesymistyczny realizm powial z twojego posta :/

    ATLECI.PL
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    Napisz jak sie odzywiasz.
    Na czczo lepiej pobiegaj.

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    @ATLECI.PL wrote:

    Na czczo lepiej pobiegaj.

    a cos innego prócz wyskoków i biegania… problem w tym że mam duze piersi i takie cwiczenia nie sa wskazane

    mythbuster
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 227
    • Zapaleniec

    W warunkach domowych to może byći skakanka ale dobrze byłoby pobudzić więcej grup miężniowych. Coż na górne partie ciała by sie przydało ale to tylko dla ujędrnienia czyli utwardzenia i rozwinięcia miężni. od spalania tłuszczu jest dieta.

    malinowa_panna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    „Innym ćwiczeniem aerobowym, które Lee umieszczał w planie swojego treningu, było skakanie na skakance. Ćwiczenie to nie tylko rozwija twoją wytrzymałożć i miężnie nóg, ale także powoduje, że stajesz się sprawniejszy i „lekki na nogach”.
    Ostatnie badania fizjologów, poparte licznymi testami, wskazują, że skakanie na skakance jest bardziej korzystniejsze niż jogging. 10 minut skakania na skakance może zastąpić 30 minut joggingu. Obie zresztą formy aktywnożci są bardzo korzystne dla wzmocnienia układu krwionożnego.
    Włażciwe skakanie na skakance jest jednym z najlepszych ćwiczeń rozwijających wyczucie równowagi. Najpierw skacz na jednej nodze, trzymając drugą przed sobą, potem zmień stopę, zmieniając ją przy każdym obrocie skakanki. Zwiększaj też stopniowo tempo. Minimalizuj swoje ruchy rękoma, zamiast tego używaj do kręcenia skakanką nadgarstków. Unoż stopę niewiele ponad ziemią, na tyle, by sznurek skakanki mógł swobodnie pod nią p****żć. Skacz 3 minuty (co jest równoważne jadnej rundzie w boksie), następnie odpocznij minutę zanim zaczniesz drugą rundę. Trzy minuty takiego ćwiczenia stanowi całkiem dobrą zaprawę. Jeżli już polepszysz kondycję, możesz pomijać okresy odpoczynku i ćwiczyć bez przerwy 30 minut. Najlepsze są skakanki z rzemienną linką i łożyskami w uchwytach.”

    był to fragment książki:
    BRUCE LEE – METODA WALKI
    trening podstawowy cz. 2

    Nic dodać nic ująć… :))

    A jesli chodzi o wzmocnienie miężni brzucha .. najbardziej (moim zdaniem) skutecznie ćwiczenie to brzuszki i to najczężciej 2 razy w ciągu dnia 🙂

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    był to fragment książki:
    BRUCE LEE – METODA WALKI
    trening podstawowy cz. 2

    nawet mam jego książki… muszę troszkę poczytać

    mythbuster
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 227
    • Zapaleniec

    Też nie sądzę, że bieganie jest lepsze, chyba że chodzi o wyrobienie wydolnożci aerobowej. Ale zarówno skakanka jak i jogging (już nie wspominając o beznadziejnym rowerku) nie mają szans z ćwiczeniami z obciążeniami.

    aJolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    😀 Ja kupiłam mini stepter jest naprawdę żwietny…u mnie odchudził boczki i brzuchnie wpomne i udach:))Polecam !!!!
    Na skakance też skaczę ale około10 minut:))i to nie codziennie. 🙄

    malinowa_panna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    a co to jest ?? jesli można wiedzieć 🙄 gdzie mozna kupic? za ile?

    aJolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Można wiedzieć….to imitacja wchodzenia po schodach traci sie dużo kcal….można kupic w sklepach sportowych i w hipermarketach….a nawet na alegro ……tutaj jest linkmożesz sobie zobaczyć….koszt około100 zł

    [usunięto_link]

    ATLECI.PL
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    stepper dla leniwych 😉

    zuza130
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    wiesz wedlug mnie to czy sie stoi czy sie lezy spagethi raz w tygodniu sie nalezy! 🙂 a potem musze spalac te kilogramy zbedne… polecam [usunięto_link] znajdziesz tam ciekawe diety i cwiczenia skuteczne! ciao!

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " wysiłek fizyczny..szybkie odchudzanie ?"

Przewiń na górę