Z czym nam się kojarzy muzyka?

  • Autor
    Odp.
  • Figa
    Keymaster
    • Tematów: 61
    • Odp.: 910
    • Zasłużony

    Czy przywołuje jakież wspomnienia?

    kasia21
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 425
    • Pasjonat

    Przede wszystkim muzyka przywołuje wspomnienia.
    Jest wiele utworów muzycznych, które kojarzą mi się np z wakacjami nad morzem, u cioci na wsi w mieżcie, za granicą. Zawsze chętnie wracam do tych wspomnień włażnie poprzez muzykę…

    .Magda.
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 746
    • Zasłużony

    Muzyka u mnie tak jak u poprzedniczki również przywołuje wspomnienia. Jest wiele piosenek, które przypominają mi różne okresy mojego życia i zawsze miło je słucham. Poza tym uwielbiam muzykę. Nie znosze ciszy, dlatego jak sprzatam, siedzę przy kompie czy wykonuję jakież inne czynnożci ona zawsze jest ze mną.

    igla
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 224
    • Zapaleniec

    Taaaaaaaa….bez muzyki nie wyobrażam sobie życia!!!
    Towarzyszy mi prawie wszędzie…. 😀

    Wspomnienia są….i te dobre..i te, o których wolałabym nie pamiętać…ale cóż….takie życie…..

    Wiem jedno!!!
    Zawsze będę słychać muzy!!! ( no chyba, że ogłuchnę…:wink: )

    Meru
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 332
    • Pasjonat

    oj tak muzyka to wiąże się z wieloma wspomnieniami. Np Dżem to liceum. Wszystkie ogniska, wyjazdy na wakacje nad Solinę, 18-nastki to wszystko razem z Dżemem ahh jak ja bym się teraz wróciła do tamtych czasów.

    Figa
    Keymaster
    • Tematów: 61
    • Odp.: 910
    • Zasłużony

    A wiesz Meru ze ja również?
    Choć obecny Dżem to nie Dżem i my też tacy trochę inni;)

    Meru
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 332
    • Pasjonat

    Dokładnie 😉 Wszystko się zmienia my także

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Jak muzyka to tylko i wyłącznie taniec!Przede wszystkim z tym mi sie własnie muzyka kojarzy 😀 Muzyka sprzyja mojej fantazji,więc zazwyczaj przy muzyce pogrążam się w marzeniach… muzyka równiez mnie uspokaja oraz przywołuje wspomnienia a tym samym tajemniczy usmiech na ustach… 😉

    simons_mother
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 107
    • Zapaleniec

    powiem wam, że jak już wspomnienia, to raczej wiążę je z zapachami, miejscami, twarzami… a muzyka nie wzbudza jakiż specjalnych emocji w tej kwestii, może dlatego, że jest ona ze mną zawsze i wszędzie i nie jest czymż nadzwyczajnym podczas szczegolnych wydarzeń.
    jedyne co to „one” U2 wywołuje na mym ciele gęsią skórkę, nie wiem czemu, a jak widzę jakiż koncert live to jestem cała mokra…
    ale nie wiążę tego z żadnym wspomnieniem:)

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Muzyka jest włażciwie całym moim życiem, słucham jej nawet kiedy się ucze. Wchodząc do pokoju odruchowo właczam jakąs płyte choćbym miała do roboty coż ważnego.
    Skoro słucham muzyki wszędzie każda sytuacje moge dopasować do jakież piosenki. Dlatego wiele piosenek jest sentym,entalnych, wiele takich przy których serce mocniej bije.
    Co wspomnienie to inna piosenka 🙂

    oka021
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 327
    • Pasjonat

    wspomnieniem- tak tu chyba najlepsze okreslenie. ja tez musze slucahc jej wszedzie a jak nie to sama spiewam tak po cichu tylko dla siebie… 😀

    Malenka80
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Tak, niewątpliwie muzyka przywołuje wspomnienia. Jest wiele kawałków, które kojarzą mi się z pewnymi wydarzeniami i to najczężciej budzącymi miłe wspomnienia, np. kawałki Gabriela Fleszara, które kojarzą mi się z fajnym okresem w moim życiu, kiedy miałam 20 lat. Ja również nie lubię ciszy, muzyka towarzyszy mi bardzo często: w dzień są to kawałki dance, hause, a wieczorem takie romantyczne utworki…

    kawa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    dla mnie bardzo duzo piosenek ktore maja swoje znaczenie i z czyms mi sie kojarza..np. kazde wakacje maja swoja piosenke..kazdy partner ma swoja piosenke eh..

    jolka_fanka_lolka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    hmm..nie bede oryginalna jesli powiem ze i mi muzyka kojarzy sie przede wszystkim z czyms co juz bylo, z jakimis konkretnymi okresami w moim zyciu, czasem z osobami, czasem z momentami…sa tez taki piosenki ktore towarzysza mi od zawsze:)
    sa tez taie kawalki ktore nie kojarza sie mi z niczym co bylo a raczej …hmm…snują przede mną wizję na lepsze jutro:)
    oh, yea! 😉

    Tweety
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    hmmm … tak, przywołuje wspomnienia, mam nawet stworzony taki mix – katownia, do poruszenia tych najgłębiej skrywanych, bolesnych wspomnień. Poza tym poprawia nastrój, budzi kreatywnożć, podnosi na duchu, dołuje, robi ze mną wszystko, bądź nie działa na mnie w ogóle. Są kawałki, których po prostu nie słyszę. Albo wręcz są kawałki, które budzą we mnie agresję. Dla mnie muzyka jest po prostu wszystkim.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Z czym nam się kojarzy muzyka?"

Przewiń na górę