Żegnajcie pieluchy

  • Autor
    Odp.
  • xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    Mój synuż już za miesiąc będzie miał 3 latka.
    Przez dzień od dłuższego czasu chodzi bez pieluchy. Woła kiedy chce, ostatnio nawet nie boi się już zrobić kupy do nocnika.

    Została noc. Wtedy zakładam pieluchy. Chyba dla swojej wygody bardziej.
    Od przypadkowych mam dowiedziałam się, że trzeba na żpiocha wysadzać w nocy. Tylko nam to jakoż nie wychodzi 🙂

    Jakież rady?

    No bo co, rozłożyć ceratę i albo synuż się zesika albo nie? To chyba nie jest dobry sposób.

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    @Onione wrote:

    Przeraża mnie to współczesne długie łażenie dzieciaka w pieluchach. Kiedyż dzieciaki, kiedy już umialy siadać , sadzano na nocnik. Efekt był taki, ze jak sie dziecku spodobalo- a ja taka by łam, to przed roczkiem już w pieluch nie nosiłam.
    To też zależy do dziecka, rodziców. Córka znajomej też koło roku, już woła na nocnik. W nocy tylko pielucha- pampers.Nie ma jeszcze silnych zwieraczy i nie trzyma.

    Mnie tez to przeraza, ale wspolczesne mamy juz nie musza prac pieluch i ich gotowac, wiec dzieci chodza w pampersach. To po prostu wstyd jak mama przewija 3-letnie dziecko……

    P.S. W nocy zwieracze moga jeszcze nie trzymac, wiec to normalne, ale dzieci wolaja „AA” nie majac jeszcze roku i w ciagu dnia siadaja na nocnik.

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    Nela szczerze mówiąc liczyłam włażnie na Twoją pomoc, bo z tego co pamiętam jesteż już mamą. Myżlałam nawet o wiadomożci prywatnej jednak zdecydowałam się na ogólnym.

    Szkoda tylko, że się przeliczyłam.

    P.S. Nie widzę w tym nic wstydliwego, każde dziecko w innym wieku uczy się.
    Zmuszając dziecko w wieku 1 roku zniechęcasz je do nocnika.

    Osoby które faktycznie mają dla mnie jaką radę proszone o post

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    Alez ja nie ciebie mialam na mysli, opisalas przeciez swoja sytuacje juz wczesniej. Sa mamy, ktore po prostu nigdy na to nie wpadly, aby posadzic dziecko na nocnik, albo po prostu robily to za pozno o rok. To jest lenistwo i wygoda, widzialam nawet u jednej znajomej, ze w ogole nie mieli nocnika. Uwazali, ze pampersy wystarcza i to jest wlasnie ze szkoda dla dziecka.
    Jezeli chodzi o twojego syna, to nic nie musisz robic, bo w wieku 3 lat nawet u niektorych dziewczynek zwieracze w nocy nie trzymaja, a chlopcy maja z tym gorsze problemy i trwa to dosyc dlugo. Po prostu poczekaj. Ktoregos dnia stwierdzisz, ze pielucha po nocy jest sucha, wiec poczekasz jeszcze kilka dni i jak nadal bedzie sucho….to koniec z pieluchami. Pozdrawiam.

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    dziękuję Nela i sorki że się troszkę uniosłam.

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    ja wsłuchuje się w opowieżci mam i staram się wykorzystywać to co dobre i skuteczne u siebie w domu. Ale niestety nie zawsze się da 🙁

    -iwa-
    Participant
    • Tematów: 6
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Ja tez mam malucha (prawie 2 latka) i niestety nie jest jeszcze gotowy na nocnik. Próbowalismy metoda naszych babc jakis czas temu, ale nie wychodzilo. Maly bal sie, wstrzymywal siusiu, dlatego na jakis czas odpuszczamy, sprobujemy za miesiac, dwa, jak bedzie jeszcze cieplo. a kazde dziecko jest inne, rozwija sie w swoim rytmie, dlatego nie moge zgodzic sie z Nela, ze to wstyd ze 3-latek robi w pampersa.

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    nie moge zgodzic sie z Nela, ze to wstyd ze 3-latek robi w pampersa”

    A ja podtrzymuje moja wypowiedz i nadal uwazam, ze to wstyd. Ostatnio na uroczystej kolacji u znajomych podchodzi do stolu syn jednej z zaproszonych pan, a razem z nim „podszedl do stolu smrod”. Ten 3-latek spojrzal na mame i powiedzial:
    „Przewin mnie natychmiast , bo zrobilem kupe.”
    Mozesz sobie wyobrazic, ze nikt z nas nie mial ochoty jesc dalej i …nie jedlismy. To nie jest niemowle, tylko duze dziecko, ktore narobilo w pampersa zamiast zalatwic sie na klozecie. Najlepsze bylo to, ze ta pani polozyla go na dywanie, przyniosla torbe jak dla niemowlaka i chciala go przewijac w salonie przy nas wszystkich. Pan domu dostal „szalu” i powiedzial, ze do tego sluzy lazienka, tylko niemowleta moze pani przewijac w pokoju. To wstyd dla tej kobiety, nie dla tego dziecka, ktorego nie nauczono niczego innego.

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    Postęp drogie panie. Dwa razy z rzędu synuż zrobił kupę do nocnika – zawołał, że chce 🙂
    Byliżmy wczoraj nad wodą. Nie zrobił siku do wody tylko powiedział na ucho że chce zrobić 🙂
    Na noc jednak jeszcze pieluchy zostawię. Dam mu jeszcze odrobinkę czasu

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    Super, 😀 bardzo sie ciesze i gratuluje.

    magdulka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 151
    • Zapaleniec

    Onione moje dziecko potrafi już samo ładnie siedzieć , ale jak wytłumaczyć niespełna 10-cio miesięcznemu dziecku do czego służy nocnik bo na razie służy jej do zabawy 😉 ale 3 latek z pamprem to lekkie przegięcie. co do przebierania, nawet jak była noworodkiem to nie przebierałam jej p;przy osobach trzecich no nie i już 🙄

    MEISJE
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 158
    • Zapaleniec

    Ja swoja corke zaczelam sadzac na nocnik jak tylko zaczela sama siadac
    pilnowalam tego i jak miala roczek nie wiedzialam co to pampersy 😆

    magdulka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 151
    • Zapaleniec

    MEISJE a powiedz mi miałaż stała porę wysadzania na nocnik??? No bo chyba nie siedziała cały dzień na nocniku 🙄 no i ile razy dziennie na nocnik
    Bo wątpię, zdeby sama wołała siusiu lub kupka może ja moją przekonam do nocnika 😆

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    Onione moje dziecko potrafi już samo ładnie siedzieć , ale jak wytłumaczyć niespełna 10-cio miesięcznemu dziecku do czego służy nocnik bo na razie służy jej do zabawy 😉 ale 3 latek z pamprem to lekkie przegięcie. co do przebierania, nawet jak była noworodkiem to nie przebierałam jej p;przy osobach trzecich no nie i już 🙄

    chyba sa sposoby, skoro ja i moja siostra jako roczne dzieci juz nie nosilysmy pieluch i umialysmy zawolac.

    moj brat mial 1,5 roku. pozniej, bo chlopcom trudniej.

    trzylatek z pielucha…to szokujace. sa dzieci, ktore w tym wieku chodza do przedszkola i nie dosc, ze nie nosza pieluch od dawna, to jeszcze umieja same sie podetrzec.

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    No ja nie pamiętam, abym nosiła pieluchy dłużej niż do 1 roku życia, moja siostra podobnie, ale to zależy od podejżcia rodziców.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Żegnajcie pieluchy"

Przewiń na górę