Zielona herbata odchudza?

  • Autor
    Odp.
  • Amandaa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Czeżć. Mam pytanie. Czy zielona herbata odchudza? Wiele o niej słyszałam, ale tak do końca sama już nie wiem jak to jest… Z góry dzięki za pomoc 🙂

    anusska181
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Hej:) Powiem tak, zielona herbata jest bardzo zdrowa, w dodatku działa też w procesie odchudzania. Pij zieloną herbatkę, ćwicz, a efekty przyjdą 🙂

    Amandaa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    No ok, ok, ale czy naprawdę dużo daje przy odchudzaniu? Bo różne opinie słyszałam…

    anusska181
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Wiadomo, że sama Cię nie odchudzi, to chyba logiczne, cudów nie ma, w końcu to tylko herbata, ale za to jaka 🙂 Zielona herbata sprzyja odchudzaniu, ale żeby schudnąć, musisz ostro ćwiczyć, no i odpowiednio jeżć, dieta itp.

    Amandaa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Wiadomo, że sama Cię nie odchudzi, to chyba logiczne, cudów nie ma, w końcu to tylko herbata, ale za to jaka 🙂 Zielona herbata sprzyja odchudzaniu, ale żeby schudnąć, musisz ostro ćwiczyć, no i odpowiednio jeżć, dieta itp.

    Dobrze wiem, że herbata sama mnie nie odchudzi, ale po prostu chciałam wiedzieć, czy można się spodziewać szybszych efektów, gdy się ją pije w trakcie odchudzania.

    anusska181
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Zielona herbata Ci nie zaszkodzi na pewno, a pomóc odchudzić może, więc czemu miałabyż jej nie pić, w dodatku jest bardzo zdrowa;)) Warto przecież próbować – po odpowiednich ćwiczeniach, diecie (w tym picie zielonej herbaty) na pewno zrzucisz kilogramy 🙂

    Amandaa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Ok, postaram się i dzięki za rady 🙂 A jakie są tak w ogóle jeszcze korzyżci inne z picia zielonej herbaty? Podobno jest ich sporo.

    anusska181
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Zielona herbata ma naprawdę sporo włażciwożci zdrowotnych, jest mnóstwo korzyżci z jej picia, no ale hmm… mogę Ci kilka podać:) Przede wszystkim zawarte w zielonej herbacie polinefole, zwiększają przemianę materii dzięki czemu spalają kalorie i tłuszcz. Polecana jest często jako suplement diety podczas odchudzania. Następne to:
    – Zawarte w zielonej herbacie komórki EGCG (galusan epigalokatechiny) mają działanie anty nowotworowe. Jak pokazują badania niszczą one komórki bez naruszania sąsiednich.
    – Wpływa korzystnie na nadciżnienie tętnicze i obniża znacznie zły cholesterol tym samy podnosząc dobry.
    – Zawarte w zielonej herbacie katechiny mają działanie oczyszczające nasz organizm z toksyn. Dzięki temu będziemy się czuli zawsze żwieżo.
    I wiele, wiele innych 🙂

    Amandaa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    oo, sporo tego, dzięki raz jeszcze za pomoc 🙂 A jak to jest z parzeniem? W czym najlepiej zaparzyć zieloną herbatę?

    anusska181
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Najważniejsze jest to, że zielona herbata powinna być parzona w filiżance. Podobno musi też być jak najbardziej cienka.

    Amandaa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Najważniejsze jest to, że zielona herbata powinna być parzona w filiżance. Podobno musi też być jak najbardziej cienka.

    A zalewa się wrzątkiem, czy raczej nie?

    anusska181
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Herbaty nie zalewa się raczej wrzątkiem… optymalna temperatura to 65 “ 85 stopni w zależnożci od rodzaju zielonej herbaty. Wyższy zakres temperaturowy powoduje, że napar staje się mętny, żółtawy i gorzki w smaku, więc nie polecam 🙂

    Amandaa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Herbaty nie zalewa się raczej wrzątkiem… optymalna temperatura to 65 “ 85 stopni w zależnożci od rodzaju zielonej herbaty. Wyższy zakres temperaturowy powoduje, że napar staje się mętny, żółtawy i gorzki w smaku, więc nie polecam 🙂

    A jeszcze takie pytanko. Ile najlepiej odczekać po zagotowaniu wody?

    anusska181
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Po zagotowaniu wody najlepiej odczekać około 15 minut. Do filiżanki wsypujemy około pół łyżeczki liżci (jeżli takie posiadasz). Jeżeli chcesz, żeby herbata się pobudziła to powinna być parzona 2 “ 3 minuty 🙂

    anusska181
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Aa, warto jeszcze dodać, że herbatę można zaparzyć kilkukrotnie. Wiele osób uważa włażnie, że za drugim razem zielona herbata ma najlepszy smak – też tak uważam :))

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Zielona herbata odchudza?"

Przewiń na górę