• Autor
    Odp.
  • ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Mozecie mi polecic dobra zmywarke, energo i wodo oszczedna?
    Postanowiłam ze kupie zmywarke bo juz mam dosyc stania nad zlewem i mycia naczyń które przeciaga sie w nieskończonożć.

    manola
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 123
    • Zapaleniec

    Ja mam najlepszą – lateksowe rękawiczki, miseczka z płynem i letnią wodą, chłodna woda tylko do płukania i wolne 10 minut. Nie powiększa efektu cieplarnianego a do tego pomaga spalić kilka kalorii 😉

    manola
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 123
    • Zapaleniec

    A tak serio, to z dobrą zmywarką kojarzy mi się akurat Bosch – dobra klasa, cena do przyjęcia, jedna taka stoi w mieszkaniu, które współwynajmuję, ale ja nie korzystam 😆
    Jeżli chodzi o jakożć, to podobnie jak z pralkami czy lodówkami – szukaj parametrów, które Ci odpowiadają i patrz na ilożć literek „A” w specyfikacji urządzenia.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Ja mam najlepszą – lateksowe rękawiczki, miseczka z płynem i letnią wodą, chłodna woda tylko do płukania i wolne 10 minut. Nie powiększa efektu cieplarnianego a do tego pomaga spalić kilka kalorii 😉

    hehe, dobre.Własnie chce jak najszybciej pozbyc sie tych lateksowych rękawiczek i wreszcie nie wycierac widelców bo nie lubie tego.Poza tym przeczytałam ze jednak zmywarka pozwala oszczedzac wode niz przy nomalnym zmywaniu.

    manola
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 123
    • Zapaleniec

    Skoro nalegasz 😉
    Tutaj masz Boscha w wydaniach różnych w zależnożci od upodobań portfela
    [usunięto_link]
    Może ktoż Ci poleci zmywarkę innej firmy, ale ta jest jedyną, którą znam i widzę, że działa, hehe.

    manola
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 123
    • Zapaleniec

    a tutaj jeszcze dla porównania Agito – jak Ci wygodniej, też Bosch w każdym razie:
    [usunięto_link]
    Daj znać, na rzecz czego porzucasz swoje rękawiczki! 😆

    (Kurcze, dlaczego mimo że wstawiam „url” to 'r****żdżam’ tabelkę przy wstawianiu linka? Hmmm, przepraszam za utrudnienia)

    silenta
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 88
    • Stały bywalec

    ja mam candy i polecam. dobrze zmywa (nie trzeba po niej poprawiać), cenowo jest w porządku, zużywa mało prądu i wody… moja mama kupiła sobie włażnie zmywarkę i też candy, i też jest zadowolona – szczególnie z tego, że spokojnie sobie radzi z jej obsługą, a tego się bała 😀

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    silenta dzieki za odpowiedz.
    Patrze sobie i porównuje juz mam do wyboru Candy i Bosh.Ale Candy to chyba wloska marka prawda?

    devilia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    owszem włoska 🙂 a to coż złego? wydawało mi się zawsze, że to nieistotne gdzie robią sprzęt agd, tylko jak on działa. w mieszkaniu, które wynajmowałam w zeszłym roku stała zmywarka Candy i działała zawsze całkiem sprawnie. a że to i oszczędnożć czasu i wody i energii, to zarówno włażciciel mieszkania był zadowolony jak i ja. zgodzę się z silentią, że można polecić tę firmę.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    włoska-bo mam na mysli to ze jak sie popsuje (odpukac) to gdzie szukać najblizszego serwisu ???
    No chyba ze Candy sa bezawaryje ? 😉

    manola
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 123
    • Zapaleniec

    Myżlę, że mają serwis i w Polsce – przecież gdyby tak nie było, to niemal każdy sprzęt musielibyżmy odsyłać do producenta w Chinach 😛

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    No tak a w Chinach to wiadomo co jest …jak to sie smieje mój znajomy dzieci składaja komputery.Chyba postanowione , zobacze jeszcze ta Candy i kupuje cos w weekend.

    devilia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    nie no, jasne że muszą mieć serwis w Polsce. każda szanująca się firma ma. wątpię, żeby z Candy było inaczej. zresztą przez tyle lat musieli się serwisu dorobić, bo inaczej by ich cholernie dużo kosztowało wysłanie sprzętu do najbliższego serwisu. tak więc ja bym się nie przejmował i gdzież na stronie candy dodatkowo poszukał informacji o serwisowaniu konkretnej zmywarki. ew. w sklepie możesz zapytać jak przez internet nie zamawiasz.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Sprawdzałam Candy tak jak i inni producenci maja swoja siec serwisowa wiec jest ok.Zreszta teraz z serwisem i naprawa nie ma problemu , zreszta dlaczego ja zaraz zakładam najgorsze ;-)))

    devilia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    zakładanie pesymistycznego wariantu nie jest niczym nadzwyczajnym, ale czasem trzeba pamiętać o umiarze, żeby nie przesadzić z pesymizmem, bo wtedy wszystko będzie na nie i nic się nie będzie udawało. jeżli chcesz Candy, to kup i się nie przejmuj serwisem ani innymi bzdetami. jak będziesz myżlała pozytywnie, to i zmywarka będzie dobrze chodziła.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Zmywarka -jaka?"

Przewiń na górę