• Autor
    Odp.
  • aanka91
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Bóle kręgosłupa to obecnie głównie efekt siedzącego trybu życia. W większożci przypadków, aby się ich pozbyć wystarczą ćwiczenia i odpowiednie leki, o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, zawierające diklofenak, meloksikam, czy ketoprofen – niektóre dostępne są bez recepty, a po inne trzeba się udać do lekarza.

    Magda Sissel.pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 109
    • Zapaleniec

    naprawdę bez trucia się tabletkami jesteżmy w stanie sobie z tym poradzić, zwłaszcza że tabletki zamaskują ból ale nie zlikwidują przyczyny

    to możemy zrobić tylko sami, odpowiednio dbając o siebie

    vietom
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    Mnie też od dawna bolą plecy. Lekarz powiedział, że jestem przepracowana. Zalecił dużo ruchu i masaże. Ostatnio też chodzę na basen do [usunięto_link].

    michalinek54
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Każdy z nas prędzej czy później dożwiadczy bólu kręgosłupa. I mnie on dopadł i męczył miesiącami. Wkońcu po tysiacach wydanych na rehabilitację postanowiłam zainwestować w nowoczesne łóźko HotStone, które nie tylko rozliźnia miężnie za pomocą działania podczerwieni ale też likwiduje bóle kręgosłupa czy migrenowe. Jego działanie jest na tyle cudowe, ze korzysta cała rodzina. Jednak zanim zdecydujesz się na samoleczenie to odwiedź dobrego lekarza

    Kara Bodyrock
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Większożć bólów kręgosłupa można rozwiązać stosując ćwiczenia na mobilnożć bioder. Prócz tego warto zainteresować się [usunięto_link], którego celem jest wzmocnieniem miężni odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

    anita
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 48
    • Stały bywalec

    Na bóle kręgosłupa polecam jogę 🙂 Sama się w ten sposób wyleczyłam, ale trzeba dokładnie trenerowi okreżlić problem z kręgosłupem bo nie wszystkie ćwiczenia są wskazane.

    Michalina Kożciuszko
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    A tak swoją drogą, to czy słyszeliście o materacach z pianki termoelastycznej? Widziałam na stronie firmy Art Medic, że wprowadzili materac o gęstości 85kg/m3 i to fenomenalna technologia. Pianki o tak wysokiej gęstości spotkac można tylko w materacach najwyższej klasy premium (kosztują nawet powyżej 6 tysięcy złotych), a ta firma oferuje ją o wiele, wiele taniej. W ogóle bardzo mi się podoba asortyment tej firmy – wybór jest duży, wszystko w wysokiej jakości i taniej niż u innych producentów. Warto zajrzeć 😉

    julietta
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 105
    • Zapaleniec

    Mi materac ani poduszka ortopedyczna nie pomogła ale to pewnie dlatego że mój problem jest bardziej poważny, mam zmiany zwyrodnieniowe. Chodziłam niedawno na rehabilitację do Centrum Medycznego św. Franciszka, to nowoczesna przychodnia ale mają nowoczesny sprzęt i dobrych specjalistów bo po kilku zabiegach odczułam wyraźną poprawę

    asia92
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 38
    • Bywalec

    przyczyn bólu kręgosłupa jest bardzo wiele. A źle wykonany masaż może tylko pogorszyc sytuacje. najlepiej udać sie do lekarza

    dilmah
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    Dokładnie, przyczyny bólu kręgosłupa mogą być naprawdę różne. Z doświadczenia powiem, że warto pomyśleć o zmianie materaca, na którym się śpi. U mnie sprawdził się twardy materac wzmocniony matą kokosową ii z dodatkową warstwą owczej wełny Norbert, kupiony na stronie sheepo.pl – wiadomo, że trzeba się kilka dni przyzwyczaić do zmiany materaca, ale ja po dwóch nocach wiedziałam, że to strzał w dziesiątkę.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " ból kręgosłupa"

Przewiń na górę