• Autor
    Odp.
  • rose
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 141
    • Zapaleniec

    Dziewczyny, od jakiegoż czasu podejrzewam, że cierpię na meteopatię. Zawsze jak jest niskie ciżnienie robię się strasznie senna, nie mam na nic ochoty. Czy któraż z Was ma podobny problem? Jak sobie z tym radzić?
    Nie mogę przecież cały czas spać, a kawa nie jest najzdrowszym trunkiem…

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Taki problem ma dużo więcej osób.Ja mam też niskie ciżnienie i ratowałam się kawą ale nie działa dobrze.Rzeczywiżcie zielona albo czarna herbata są lepsze i wyspać się porządnie;)

    [usunięto_link]

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Pamiętaj byż nie traktowała tego jako choroby,bo teraz na wszystko przepisują tabletki,lepki,kremy,balsamy, wcieracze i pociskacze ,a później wszyscy skarżą się na alergię 😉

    rose
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 141
    • Zapaleniec

    Dzieki. Wiem, że sen jest dobrym lekarstwem, ale wczoraj jak wróciłam z pracy to poza przygotowaniem obiadu nie zrobiłam nic konkretnego. Nie chcę przespać całego życia! Leki to też nie jest dobra opcja, wyniszczają organizm, kawa niezdrowa¦buuu
    W tym artykule wyżej, jest napisane, że dobra opcją są żniadania bogate w cukry, czyli zaczynam jeżć od rana same owoce
    🙂

    miszmasz
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Ja też bym tylko spała, jak jest niskie ciżnienie. Do tego jak wieją takie mocne wiatry jak przedwczoraj, strasznie boli mnie głowa. Koszmar 🙁

    k1amis
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Tez się zastanawiałam skąd włażciwie się to wszystko wzięło, przecież nasze babcie o meteoropatii nie słyszały, więc wygląda na to, że to coż w rodzaju choroby cywilizacyjnej, ale to nie do końca tak jest. Zgodnie z definicją meteoropatia to: zespół reakcji człowieka (negatywnych) na zmiany pogody (w związku z wystąpieniem tzw. sytuacji meteorotropowych).
    A tu ciekawy art. na ten temat: [usunięto_link]

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    Ja mam chyba tego łagodną formę 😉 Ale pogoda ma przecież wpływ na każdego! Czasami lepiej po prostu przespać dzień – krótka drzemka popołudniu potrafi poprawić humor 😉

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Dodam do tego co napisałam wyżej-gimnastyka i dieta lekkostrawna i jak najwięcej ruchu:)

    sultanka
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 283
    • Zapaleniec

    Meteopatia nie jest jako tako chorobą a zjawiskiem. Tak przeczytałam. [usunięto_link]

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Meteopatia"

Przewiń na górę