400 zł – uda sie przezyc cały miesiąc?

  • Autor
    Odp.
  • ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    ..myslicie ze tak? chodzi tu głównie o oszczednosc 😉 troszke to musi byc trudne,ale jedna dziewczyna sie pokusiła i odważyła i jestem pełna podziwu dla niej ze udaje jej sie to xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    bardzo fajny blog-z dreszczykiem czy przezyje 😉

    Fajnie ze fajny ale nie podajemy stron na forum, masz od tego prv
    Pozdrawiam
    Figa

    Meru
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 332
    • Pasjonat

    Na pierwszym roku studiów żyłam za 200 zł miesięcznie i jakoż dałam radę. Oczywiżcie to były pieniądze przeznaczone tylko na jedzenie. Nie było łatwo jadło się same paskudztwa ale to było możliwe. Byłam strasznie chuda (rozmiar 34) i liczyłam dosłownie każdy grosz. Nie mogłam sobie praktycznie na nic pozwolić. Potem sytuacja się zmieniła na szczężcie ale wspomnienia pozostają, no i na pewno taka mała pewnożć że jak kiedyż będę musiała zaoszczędzić to na pewno sobie poradzę.

    400 zł to nie jest dla mnie wyczyn choć też na pewno trudna sprawa. 😉

    Czerwona
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 886
    • Zasłużony

    Boshe za 200 zł miesięcznie?!! Podziwiam Cie Meru ,na prawdę.
    Jak bym była w takiej sytuacji to pewnie też dała bym sobie jakos radę,ale to by było bardzoooo trudne. Heh
    Szczerze mówiąc nie potrafie sobie tego wyobrazić,ale wyszło by mi to na dobre, bo przynajmniej bym schudła 😉

    Malinka
    Member
    • Tematów: 40
    • Odp.: 599
    • Zasłużony

    400 zl napewno bym dala rade, mi tam wiele nietrzeba 😛

    Czerwona
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 886
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    400 zl napewno bym dala rade, mi tam wiele nietrzeba 😛

    No 400 zł to trochę jest,ale oprócz jedzenia niezbędną rzeczą sa podstawowe kosmetyki; żel ,mydło ,pasta do zebów, perfumy, tonik,mleczko do demakijażu itd a to też trochę kosztuje i trzeba kupować na bieżąco…Heh

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    No 400 zł to trochę jest,ale oprócz jedzenia niezbędną rzeczą sa podstawowe kosmetyki; żel ,mydło ,pasta do zebów, perfumy, tonik,mleczko do demakijażu itd a to też trochę kosztuje i trzeba kupować na bieżąco…Heh[/quote]

    tak masz racje, 400 zł to juz bardzo mało jak trzeba kupic sobie srodki czystosci czy kosmetyki ;-( a co jeszcze do tego zrobic jak dochodzi nam do rachunku telefon komórkowy ? 😕

    Malinka
    Member
    • Tematów: 40
    • Odp.: 599
    • Zasłużony

    czerwona

    ale takich rzeczy przeciez nie kupuje sie codziennie…

    Czerwona
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 886
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    ale takich rzeczy przeciez nie kupuje sie codziennie…

    No tak, ale raz w miesiącu to na pewno i na to trochę kasy leci.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    A doczytałyżcie ze w całej tej sumie 400 zł musi jeszcze naładować tel.komórkowy ? pewnie ma na karte bo nie sadze zeby porywała sie na abonament przy takiej kasie do dyspozycji .

    peronowa mysz
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 367
    • Pasjonat

    Jak dla mnie to 400 zł to mało, przynajmniej dla mnie. Mnie się pieniądze nie trzymają! Więc pewnie bym nie przeżyła miesiąca za 400 zł, choć jak bym nie miała wyboru to może może …

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    wiesz jakby nie było wyjscia to musiałyby sie Ciebie trzymac najwyzej czegos byż nie zjadła,tfu tfu, nikomu nie życze.

    tigerka
    Member
    • Tematów: 83
    • Odp.: 2179
    • Ekspert

    Ja w sumie takze nie wyzylabym za 400 zl miesiecznie! Wlasnie jedzenie stale drozeje.Zreszta wszystko. Dzisiaj moze 400 jest cos ale za miesiac bedzie juz mniej! Same higieniczne rzeczy potrzebne do zycia na codzien Nawet papier toaletowy 😀 Nie wspomne o podpaskach.Podarowalabym sobie perfumy…. 🙁 ale dezodorantu nie:) zelu pod prysznic tez nie 🙂 Ogolnie mowiac JA nie wyzylabym z 400 PLN:)

    Meru
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 332
    • Pasjonat

    No tak kosmetyka najwięcej kosztuje ale jak człowiek musi przeżyć to może się bez tego obejżć. W takich sytuacjach zmienia się hierarchia ważnożci i np. zwyczajny żel pod prysznic staje się mydłem. Kto tego nie przeżył to pewnie nie będzie w stanie tego zrozumieć. 🙂 Nie życzę tego nikomu bo to przykre dożwiadczenie pełne wyrzeczeń i trudnych decyzji.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    I niestety bez kosmetyków nie zawsze da sie przejsc miesiaca, bo tak jak wspomniane juz podpaski no musowo kupic trzeba, a do tego jeszcze dochodzi telefon komórkowy , jak ma na karte simplusa to ok, bo tanio ale jak abonament to gorzej.

    Girl
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Jeżli za to jest jedzenie i kosmetyki to może może 🙂 ale na rachunki to chyba już nie co?

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " 400 zł – uda sie przezyc cały miesiąc?"

Przewiń na górę