Cmentarz w Pradze

  • Autor
    Odp.
  • chruman
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    Słyszałyżcie, że Umberto Eco napisał nową ksiązkę – Cmentarz w Pradze? Wspominał o niej w innym wątku, ale nie mogę znaleźć informacji, kiedy będzie u nas w księgarniach, bo nie jest jeszcze przetłumaczona na polski. Orientujecie się, kiedy będzie premiera?

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    ja się więc polecam 😉 co Ty na to?

    ps. Hard 😀

    ja005
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    ja się więc polecam 😉 co Ty na to?

    ps. Hard 😀

    Zrobisz furorę w tej szkole 😛

    Znalazłam informację, że premiera Cmentarzu w Pradze” będzie 2.10, także już całkiem niedługo, zważywszy na to, że od wiosny czekam, aż pojawi się w naszych księgarniach…

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    ja się więc polecam 😉 co Ty na to?

    ps. Hard 😀

    Zrobisz furorę w tej szkole 😛

    😀

    [usunięto_link] wrote:

    Znalazłam informację, że premiera Cmentarzu w Pradze” będzie 2.10, także już całkiem niedługo, zważywszy na to, że od wiosny czekam, aż pojawi się w naszych księgarniach…

    to już niedługo 🙄 ja005, pójdziesz ze mną? 😯

    powiedz tylko, proszę – w co mam się ubrać :-

    ptysia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 94
    • Stały bywalec

    Salomea, chyba za długo już siedzisz przed komputerem, idź spać 😀 No chyba, że faktycznie chcesz czytać ten kryminał na cmentarzu albo w innym „nastrojowym miejscu” 😆

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    @Salomea wrote:

    Hard, chyba wystraszyłeż dziewczynę

    Sall, uważasz? 😯

    @Ssalomea wrote:

    Jeszcze powiedz, że chciałeż zabrać ja005 na cmentarz i tam czytać jej ten kryminał Eco

    wcale nie, chociaż… jak Cię tak czytam, Sali to nabieram ochoty 😉

    @Salomea wrote:

    Chociaż w sumie… wiesz to nie jest głupi pomysł zrobić sobie takie nastrojowe spotkanie fanów powieżci Umberto w jakimż mrocznym miejscu i wspólnie czytać „Cmentarz…”

    a widzisz > jednak!… to co… napijesz się ze mną winka? :-

    @Salomea wrote:

    Ty to jednak masz łeb!

    znaczy ja!!??> – thank you 😳 Ty zresztą też nie najgorszy 😆

    @Salomea wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    Salomea, chyba za długo już siedzisz przed komputerem, idź spać 😀 No chyba, że faktycznie chcesz czytać ten kryminał na cmentarzu albo w innym „nastrojowym miejscu” 😆

    jezu, Ptysia, jesteż bezlitosna do swojej koleżanki 8)

    @Salomea wrote:

    Droga ptysiu! 😀

    szczere… czy nieszczere? 😥

    [usunięto_link] wrote:

    Hard sobie jaja robił, to i ja nie chciałam być gorsza.

    brawo, podchlebiasz miii… piękna Nieznajoma :mrgreen:

    [usunięto_link] wrote:

    Włoskiego w miesiąc się nie nauczę

    wiesz, a mi jakoż poszło… lepiej niż z niemieckim! 👿

    [usunięto_link] wrote:

    więc chociaż snuję plany gdzie by tu „Cmentarz…” przeczytać.

    Boschszszsz…. Ty naprawdę jesteż cholerną złożnicą, Ptyżka 😉

    [usunięto_link] wrote:

    Przynajmniej czas mi jakoż szybciej minie. Nie to, że nie mam nic do roboty,

    całkiem rozumiem, żlę serdecznożci – ode mnie 😛

    [usunięto_link] wrote:

    ale gadacie o tym Eco i gadacie to się nakręciłam i taki tego efekt 😈

    no wiesz, jak byż chciała dokończyć ten spór, to przyjdź na grilla we wtorek…
    w żrodę podobno zmieni się pogoda 🙄

    ja005
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    Hmmm, czyli jednym słowem szykuje się impreza na cmentarzu Ja jestem chętna! Słuchajcie, poczekajmy aż ten „Cmentarz w Pradze” się ukaże i skrzyknijmy się większym gronem na mroczny wieczór z Umberto Eco w tle.

    Hard – który cmentarz polecasz??? Chociaż to chyba Salomea ma większe dożwiadczenie e tego typu eventach, skoro sama na takie pomysły wpada!

    jagoda55
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Premiera już 2 listopada:D Czekam z niecierpliwożcią jak Wy wszyscy! Umberto Eco „towarzyszy” mi już kilka lat, pierwszą książką po jaka sięgnęłam Eco to „Imię Róży” mimo zapewnień mamy, że dla mnie za ciężka jak na te lata jakie miałam. Ale zadziwiłam siebie i ją i po 3 dniach byłam „po”:D Wciągnęła mnie i chciałam więcej i więcej:D Także na nową książkę Eco czekam z niecierpliwożcią. A jakie inne czytaliżcie?

    jagoda55
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Jestem fanką książek więc pochłaniam je w tempie ekspresowym:D Dlatego Umberto Eco również mnie wciągnął, ponieważ wczeżniej czytałam inne książki, całkiem inne tematycznie. Odkąd sięgnęłam po „Imię Róży” to jestem wręcz zafascynowana;). Trzy dni to mój rekord hehe;D ale nie mogłam odpużcić i noce zarywałam tylko po to, żeby do końca przeczytać:D
    Nie czytałam „Zapiski…” – ciekawe? Polecasz?

    ja005
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    Zapiski przeczytaj koniecznie! 😀 Ja co prawda przeczytałam tylko pierwszą czężc, a podobno są dwie.
    „Zapiski na pudełku od zapałek” to nie ambitna długo powieżć, tylko zbiór krótkich felietonów i opowiadań pozbieranych do kupy. Czyta się niesamowicie! Są przezabawne. Dla mnie niesamowite jest to, że jeden autor jest w stanie pisać mistrzowskie powieżci i jednoczeżnie lekkie i przyjemne opowiadanie. Czasami można użmiać się do łez.

    A Hard chyba rzeczywiżcie się nas przestraszył. Czyżby pomysł imprezy na cmenatrzysku go odstraszył???

    chruman
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    Widzę, że trochę od tematu odbiegliżcie, a ju liczyłam na porządną dyskusję na temat twórczożci Umberto Eco i jego nowej książki.
    Mimo wszystko podzielę się informacją, że polska premiera będzie 2.listopada, a więcej można przeczytać na stronie wydawnictwa: [usunięto_link]

    🙂

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    Dziewczyny, oczywiżcie wszystkie jesteżcie boskie 😉
    nie mam potencji Was wszystkie ograrnąć 😀

    Umberto od dawna, a szczególnie od niedawna 😆
    głównie powiem dzięki chrum 😉
    jest mi bliski 😯

    ostatnio wydobyłem z mojej biblioteki raczej filozoficzne dzieło ’Dzieło Otwarte’…strasznie się nad tym namozoliłem… ale w sumie wybudziło mi wiele nocy 😛

    z tym, że co to włażciwie 'dzieło otwarte’ kochane? znaczy?
    w ogóle nic nie znacząceEEE wariacje – Harda 😯 !!!?

    chruman
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Dziewczyny, oczywiżcie wszystkie jesteżcie boskie
    nie mam potencji Was wszystkie ograrnąć

    Nie no, normalnie aż mnie zawstydziłeż… 8)
    I cieszę się , że głównie dzięki mnie (jak to zaznaczyłeż) na nowo zainteresowałeż się Umberto Eco 🙂 Nie wiedziałam, że aż taki wpływ wywieram na ludzi…
    Mimo że jestem jego wielkim fanem, bo „Dzieło otwarte” jeszcze nie sięgnełam. Co sądzisz o rozważaniach Eco nad dziełami sztuki??? Przeczytałeż całożć? Warto zajrzeć do tej książki? 8)

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Hard napisał(a):
    Dziewczyny, oczywiżcie wszystkie jesteżcie boskie
    nie mam potencji Was wszystkie ograrnąć

    Nie no, normalnie aż mnie zawstydziłeż…

    eee tam, chrumek, Ciebie??? 😛

    [usunięto_link] wrote:

    I cieszę się , że głównie dzięki mnie (jak to zaznaczyłeż) na nowo zainteresowałeż się Umberto Eco Nie wiedziałam, że aż taki wpływ wywieram na ludzi…

    powaga 😉

    [usunięto_link] wrote:

    Mimo że jestem jego wielkim fanem, bo „Dzieło otwarte” jeszcze nie sięgnełam.

    a ja sięgnąłem, żeby Ci zaimponować 😀 i powiem Ci, że… dobre 😛

    [usunięto_link] wrote:

    Co sądzisz o rozważaniach Eco nad dziełami sztuki???

    wiesz… grzecznie musiałbym się pogimnastykować, ale na dzisiaj stać mnie, żę > zajebiste!

    [usunięto_link] wrote:

    Przeczytałeż całożć?

    na razie -wstytd się przyznać – nie. ale mam nadzieję, że i tak spużcisz nade mną zasłonę miłosierdzia 😀

    [usunięto_link] wrote:

    Warto zajrzeć do tej książki? chruman

    jasneee, chrumek 😉

    @Salomea wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    Mimo że jestem jego wielkim fanem, bo „Dzieło otwarte” jeszcze nie sięgnełam. Co sądzisz o rozważaniach Eco nad dziełami sztuki??? Przeczytałeż całożć? Warto zajrzeć do tej książki? 8)

    chruman, chyba sobie poczekasz na odpowiedź od Harda… Chłopak chyba się zawstydził, albo po prostu gorzej Mu idzie z konkretniejszymi wypowiedziami na dany temat. 😈

    Salciu 😉 chyba masz rację 🙄

    @salomea wrote:

    A co do samego Cmentarza w Pradze, to słyszałam że w powieżci ma się pojawić doktor Freud i wątek Protokołów Mędrców Syjonu. Z dodatkowych informacji wyszukanych i wyciągniętych od znajomej, która czytała oryginał to podobno postacie z kryminału są autentyczne, co zaczyna mi się coraz bardziej podobać.

    Saluż, dzięki Twojej urodzie intelektualnej i tej innej 😉 mie też 😛

    nie sądzisz, żem jest cuż nie-cuż impertynencji 😯 ?

    @salomea wrote:

    A Wy, słyszałyżcie coż ciekawego nt książki? 😉

    'słyszałyżcie’!? czyż to nie dyskryminacja męskich doznań literackich? 👿 a fe! 😈

    ps. chruman, a możesz coż więcej powiedzieć o swoich wrażeniach z Umberto 😉
    jakbyż się zgodziła, to czekam z dobrym winkiem w fajnej knajpce 😆

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    @Salomea wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    @Salomea wrote:

    chruman, chyba sobie poczekasz na odpowiedź od Harda… Chłopak chyba się zawstydził, albo po prostu gorzej Mu idzie z konkretniejszymi wypowiedziami na dany temat. 😈

    Salciu 😉 chyba masz rację 🙄

    No popatrz, a jednak nie przepadłeż 😆 , tylko jakoż znów bez konkretów… Chyba się nie doczekam Twojej poważnej i dłuższej wypowiedzi na temat twórczożci Eco… 🙁 Nie wiem, jak ja to przeżyję… Serce mi się kraja.

    nadejdzie taki czas, Saluż 😉 tymczasempławię się Twoją przychylnożcią do mnie 😀

    [usunięto_link] wrote:

    @Salomea wrote:

    A Wy, słyszałyżcie coż ciekawego nt książki? 😉

    'słyszałyżcie’!? czyż to nie dyskryminacja męskich doznań literackich? 👿 a fe! 😈

    O nie, nie chciałam urazić Twoich uczuć Hard! Jak możesz mnie o to oskarżać! Wybacz o Mistrzu mój! :]
    Pozwól, że Ci się wytłumaczę. Póki co to dziewczyny, które tu się wypowiadają mają do powiedzenia coż konkretnego na temat „Cmentarza w Pradze”. Nie, żeby to był temat przewodni tego wątku… 😈 Żarty – żartami, ale niekiedy i powagę trzeba zachować stąd też i moja impertynencja…[/quote]
    spoko, Sal, 'cmentarz’ jawi mi się jako wielkie pojednanie z Tobą, Jędzo 😛

    @Salomea wrote:

    Niemniej jednak wciąż mam nadzieję Hard, że zaskoczysz mnie swoją błyskotliwożcią i chociaż uchylisz nam rąbka tajemnicy co sądzisz o „Cmentarzu w Pradze”, a przynajmniej jakie masz odczucia co do tej powieżci, która ma się niebawem ukazać? 😉

    dobra… Salomejciu 🙂 bardzo filozoficzne, gorąco erotyczne, cholernie nowatorskie, potwornie niewyraźne i… kurde straciłem wątek… dasz się zaprosić na kolację :- ?

    pociągnę Cię za język, żebyż mi opowiedziała o Umberto z nTwojego punktu widzenia jupi
    Salomea 😛

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Cmentarz w Pradze"

Przewiń na górę