• Autor
    Odp.
  • Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    ja nie stosuje żadnej konkretnej diety, przede wszystkim dlatego, że żadna mi nie odpowiada – niektóre są strasznie wymyżlone, z produktami o których pierwszy raz słysze, drogie, czasochłonne..

    zapewne wiele z Was ma podobnie, co jecie na „swojej diecie”? 🙂

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Jako osoba intensywnie codziennie trenująca muszę jeżć dużo-przy moim stopniu intensywnożci treningów zapotrzebowanie kaloryczne znacznie idzie w górę… Jadam dużo węglowodanów-z czegoż energię trzeba czerpać! Spożywam też dużo białka bo to budulec miężni! Obiad jem zazwyczaj taki sam: makaron (węglowodany-ale jadam makaron bezjajeczny bo to lepsze jakożciowo węgle),do tego pierż z kurczaka (najlepiej przyswajalne białko!) pokrojona w kostkę z jakimż sosem-najczęsciej słodko-kwasnym lub mexykańskim! Jem dużo surówek i owoców-z owoców najlepsze są winogrona,jabłka,pomarańcze…
    W ciągu dnia podjadam wafle ryżowe bo to węglowodany które są długo uwalniane i wykorzystywane w całożci do produkcjii energii! Piję sporo wody niegazowanej,pozwalam sobie nieraz na chipsy,czekolade,lody,pizze,kebeba… Nawet często-i tak to spalam na bieżaco!
    Ważne żeby jeżc mniejsze porcje ale co 3,4 godziny-wtedy przemiana materii nakręca się i pracuje wydajniej! Można tak podkręcić metabolizm że spala dodatkowe 200kcal na dobę przez samo trawienie często jedzonych posiłków!

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    Już gdzież wczeżniej wyczytałam, że się znasz na silowni 😀

    więc mam pytanie odnożnie treningu interwałowego (w rozpisce aerobów) – co tam się dokłądnie ćwiczy? Biegi?

    i jak to jest .. każdy może zacząć czy trzeba mieć już jakąs kondycje? 🙂 bo powiem szczerze, że z tego co wyczytałam jak trening pomaga schudnąć jestem zainteresowana ale jednoczeżnie sie go boje ;D

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Interwały to aeroby-tylko wykonywane inaczej-cyklicznie! Wybierasz ten rodzaj treningu cardio,który odpowiada Ci najbardziej: jest bieżnia(czyli bieganie),rowerek,orbitrek,stepper,suche wiosła… Zwykłe aeroby to taki włażne o wysiłek o w miarę stałym tempie-czyli dajmy na to biegasz sobie na bieżni przez 30 minut-wiadomo,że najpierw chwilę się rozgrzewasz,chodzisz wolniej-przechodzisz w marsz i zaczynasz biec! Tempo jest w miarę stałe przez caly czas! I taki trening jest dobry na podniesienie kondycjii,wydolnożci,wytrzymałożci a le na schudnięcie najlepsze są interwały!

    To trening cardio o cyklicznej zmianie intensywnożci-dużo maszyn aerobowych na siłowni ma specjalne programy (włażnie Interval,Manual,Variety,Weight Loss,Fat Burn…) ale nie są to do końca prawdziwe interwały bo zazwyczaj tempo wolniejsze i szybkie trwają po minucie czyli taki sam okres czasu!
    Interwały najlepiej zaczynać tak,ze mamy np 45 sekund żredniego wysiłku-takiego ktory możemy swobodnie wykonywać i na 15 sekund przyspieszamy,zwiększamy opórobciążenie na maszynie i dajemy z siebie naprawdę wszystko! Po ten znów 45sekund uspokojenia i zwolnienia i znów 15sek na maxa! W miarę wzrostu kondycjii wydłużmay czas tego bardzo intensywnego cyklu jednoczeżnie skracając tego wolnego (czyli potem np 40sek na 20sek,35sek na 25 sek) potem nawet wchodzimy w minuty-czyli np 2 minuty szybkiego i minuta wolnego! Dążymy do tego,żeby tego intensywnegi wysiłku było więcej niż wolnego! Ale nic na siłe-interwaly sa barzdo wyczerpujące! Trzeba powoli zwiększać intensywnosć takiego treningu!

    Interwały bazują na zmiennym rytmie serca-serce bije szybciej gdy wykonujemy ten minicykl intensywny i powoli zwalnia,uspokaja się podczas wolnego-aby znów zaraz przyspieszyć! Taki trening powinien trwać 20,30 minut i jest to czas wystarczający! Ja ćwiczę zazwyczaj 40 minut na interwale-rzadziej godzinę,bo to naprawdę wyczerpuje! W obrębie tych 20,30 minut dokonujemy ciągłych zmian-skracamy minicykle wlne,wydłużamy intensywne! Interwały są bardzo skutecznie w odchudzaniu bo nakręcają przemianę materii-podczas gdy skpńczymy zwykły trening aerobowy i schodzimy z bieżni np w tym momencia kończy się spalanie kalorii z tego wysiłku! Po interwałach spalania trwa jeszcze przez jakis czas po treningu po uruchamia się proces spalania potrenigowego! Czyli ćwicząc 20 minut interwałów-kalorie spalamy jeszcze jakiż czas po treningu dlatego bo metabolizm nakręcił się jak szalony na takim treningu!
    Każdy moze zacząć interwały-od tego poziomu 45sek wolniej i tylko 15 szybciej! Potem kondycja będzie rosła!

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Nie jestem na żadnej diecie.Odchudzać się nie potrzebuję,a mój tryb życia nie wymaga ode mnie żadnych wyrzeczeń.Tak więc jem wszystko co się nawinie.Nie odżywiam się zdrowo,zdaję sobie z tego sprawę,ale jeżli cos lubię,to nie potrafię z tego zrezygnować.W moim jadłospisie pojawiają się więc fast foody,słodycze,chipsy… i chyba mam tasiemca,bo jedząc takie rzeczy chuda jestem jak patyk 😐

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    Lady_Kala dzięki za odpowiedź 🙂

    a jak to jest z treningiem interwałowym z prowadzącą, bo z tego co napisałaż zrozumiałam, że chodzi o to że każdy może wybrać coż dla siebie – bieżnia, rowerek itd. na siłowni

    u mnie w fitness clubie dziewczyna prowadzi coż takiego jak trening interwałowy tak jak np. zwykły step tzn. grupowo, tam na sali nie ma bieżni, rowerka, są jedynie maty i stepy i jakież piłki 🙂 i to mnie najbardziej interesuje – CO ONA TAM ROBI? 😆 biegi w miejscu przychodzą mi tylko do głowy ew. brzuszki…

    więc mogłabyż mi przybliżyć jak to wygląda w tej kwestii?
    bo nie ukrywam, że preferuje ćwiczenia grupowe (mam większą motywację gdy patrze na te dużo starsze Panie ode mnie które lepiej sobie radzą 😳 )

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Nie jestem na żadnej diecie.Odchudzać się nie potrzebuję,a mój tryb życia nie wymaga ode mnie żadnych wyrzeczeń.Tak więc jem wszystko co się nawinie.Nie odżywiam się zdrowo,zdaję sobie z tego sprawę,ale jeżli cos lubię,to nie potrafię z tego zrezygnować.W moim jadłospisie pojawiają się więc fast foody,słodycze,chipsy… i chyba mam tasiemca,bo jedząc takie rzeczy chuda jestem jak patyk 😐

    zazdroszczę Ci 8) 😆

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    Zdecydowałam się dziż i wyruszyłam na trening interwałowy 😆

    Przerażona najpierw musiałam się upewnić czy dam rade… więc od razu zapytałam prowadzącej „o co chodzi” 🙄 powiedziała, że spokojnie mogę spróbować.

    Trening ten prawie w niczym nie przypominał mi tego co sobie wyobrażałam. Były to zwykłe ćwiczenia aerobowe z tym, że czeżć wykonywana była w szybkim tempie a czężć w bardzo powolnym…

    było dużo lżej i łatwiej niż na wczorajszym pilatesie czy stepie.. choć nie mniej efektywnie – dużo bardziej czułam dziż jak pracują moje miężnie 😀

    poza tym jak dla mnie dużo ciekawiej i prowadząca bardziej mi się spodobała 😆 była miła, obserwowała każdego, ćwiczenia wykonywała w takim tempie by każdy mógł zdążyć 🙂

    jestem bardzo zadowolona z dzisiejszego treningu! choć miałam chwilę załamania i myżlałam już o tym by w ogóle nie iżć… 😕

    nie mniej jednak zamierzam także wypróbować indywidualny trening interwałowy na bieżni w następnym tygodniu! 🙂

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Nie jestem na żadnej diecie.Odchudzać się nie potrzebuję,a mój tryb życia nie wymaga ode mnie żadnych wyrzeczeń.Tak więc jem wszystko co się nawinie.Nie odżywiam się zdrowo,zdaję sobie z tego sprawę,ale jeżli cos lubię,to nie potrafię z tego zrezygnować.W moim jadłospisie pojawiają się więc fast foody,słodycze,chipsy… i chyba mam tasiemca,bo jedząc takie rzeczy chuda jestem jak patyk 😐

    taka przemiana materii
    ja wpierdzielam wszystko jak leci: kebaby, pizze, schaboszczaki itd ;p przy wzroscie 190 mam 70 kg wagi ;p
    mam tak od zawsze, w sumie w moje diecie moglbym zmienic to ze jem malo warzyw i owocow, to chyba niedobrze ;p

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    taka przemiana materii
    ja wpierdzielam wszystko jak leci: kebaby, pizze, schaboszczaki itd ;p przy wzroscie 190 mam 70 kg wagi ;p
    mam tak od zawsze, w sumie w moje diecie moglbym zmienic to ze jem malo warzyw i owocow, to chyba niedobrze ;p

    też Ci zazdrosze, ale fakt – mało warzyw i owoców to nie dobrze, szczególnie warzyw :> choć w kebabach często są 😆

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    ja jednak bym wolal miec nawet wiecej troche tluszczyku ;p o miesniach to juz nie wspomne ;p ale afery nie robie, w sumie niezle sie czuje w swoim ciele a i sily mi nie brak, jak moge nosic i podrzucac kobitke to jest git ;p

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Widzę Cleo,że nie zdążyłam napisać jaki to jest trening interwałowy na zajęciach z fitnessu bo ciekawożć wzięła nad Tobą górę i już sam aposzlaż sprawdzić! Podoba mi się takie szybkie,zdecydowane działanie a nie,że kto,ż mówi,że zapisze się na fitness i tak ciągni to postanowienie miesiącami nie realizując go wcale!

    JA np jestem zwolenniczkom treningu indywidualnego-na siłowni! Nie mogłabym się odnaleźć i dobrze czuć na zajęciach grupowych… Sama organizuję sobie trening-zarówno aerobowy jak i siłowy! Sama siebie pilnuję i rozliczam z treningu! Motywacjii jakiejż specjalnej nie potrzebuję-bo poprostu kocham to robić!

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    Lady… ja preferuje zajęcia grupowe, ale dziż wybieram się na trening indywidualny na siłowni 😀 dlatego, że nie odpowiada mi dzisiejszy grafik fitnessu

    a i mam nadzieje ze to szybkie zdecydowane działanie mnie nie opużci 🙂

    a tak na marginesie, zaczyna mi się to podobać – szczególnie to uczucie już po ćwiczeniach 😆

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Ja już jestem od tego porządnie uzależniona:)

    Polecam jeszcze oprócz aerobów na siłowni dać się skusić na trening siłowy-przepięknie można w ten sposób wyrzeźbiź mięsnie!

    Daj znać jak wrażenia z treningu indywidualnego

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    Żeby wyrzeźbić miężnie muszę się najpierw do nich dostać 😆 😆

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " CO JECIE?"

Przewiń na górę