• Autor
    Odp.
  • vanilka125
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 547
    • Zasłużony

    Depresja to nie smutek…

    lateksowa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 184
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Depresja to nie smutek…

    Ale przewlekły smutek tak. Smutek demobilizuje. Czasami trudno okreżlić granice.

    iwyl
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 120
    • Zapaleniec

    To prawda, depresja to nie smutek.
    Tzw wielka depresja, jednobiegunowa, to zaburzenie afektywne, którego podłoże nie jest jednoznacznie okreżlone, jest wiele teorii na ten temat, teorie biologiczne które mówią że depresję powoduje zaburzenie pewnych hormonów neuroprzekaźników, poznawcze, behawioralne.
    Wszystko tutaj przez was opisane to epizody depresyjne, czyli chandry a depresja to za wielkie słowo. Przyjęło się mówienie o złym samopoczuciu psychicznym jako o depresji. Zazwyczaj stosuje się kilka form terapii jednoczeżnie, czyli np. antydepresanty i psychoterapia, albo elektrowstrząsy.
    I co najważniejsze, depresję nie zawsze wywołują jakież traumatyczne dożwiadczenia.
    Jovita polecam studia psychologiczne. Mi pomogły rozwiązać wiele problemów. Pozdrawiam

    alexiss1
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    UDAJ SIE DO SPECJALISTY.

    callisto
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Żadnych lekarzy, zrobią z Ciebie warzywa i psychopatę przy tym wyciągając ostatni grosz. Zacznij od kolorów w ubraniach, ostre kolor, mase kolorów. Zacznij wychodzić na spacery, stopniowo docierając do coraz większej ilożci osób. Dobrze gdzież wyjżć nawet na kawę na stacje z samego rano lub wieczorem aby przełamać strach przed osobami, bo jest to czężć depresji.

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    uważam, że każda depresja przede wszystkim bierze się z fundamentalnego braku poczucia sensu… oczywiżcie różnego na różne sposoby… sprowadzającego się do pustki Absolutu, czegoż Ponad, jakiejż racji Istnienia, potwierdzenia Rzeczywistożci, bycia Kochanym… sam juz nie wiem, co wymyżlić…

    bezwzględnie należy też dołożyć wszelkich starań o ciało, oprócz ducha – ale wszystkie nauki, które nie dają rozwiązania w tej materii, znaczy nie osiągają rezultatów, i tak odprowadzają do czegoż bardziej ulotnego, jakiejż fantasmagorii, bliżej nieokreżlonej uczuciowożci, zjawisk nadprzyrodzonych. hehehe, czyżby? ależ oczywiżcie. nawet zatwardziali materialiżci tak robią. tak na prędce, skąd byłby taki popyt na wróżki, czarodziejów, przepowiadających… i to w XXI wieku w bardzo racjonalnych mediach typu Polsat lub TVN?

    a te depresje, a łagodniej mówiąc kryzys, jeszcze łagodniej: poczucie małożci, może być też początkiem czegoż nowego, jakimż katharsis, odnową, nawróceniem, ożywieniem, zmartwychwstaniem. odnalezieniam Bytu, Który otacza Cię tkliwą miłożcią.

    Spróbuj. Może naprawdę istnieje osobowa jednia, która Cię wyzwoli i zachęci, żebyż żył?

    często depresja bywa deprecjacją. ale czy czasem, a nawet czężciej – nie wyzwoleniem?
    zastanów się w modlitwie.

    belladonna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    zrób coż dla siebie,idz na lody,na zakupy,posiedz na ławce w parku,a wszystko jakoż sie ułoży,no i wczeżnie kladz sie spać 😆

    carooo
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Wcale nie, psychoterapia nie musi być kosztowna. Lecz warto poszperać i znaleźć lekarza godnego uwagi.to mój wybór – 2 lata temu miałam 5 lub 6 sesji i starczyło.

    5-6 sesji psychoterapii w przypadku depresji? No błagam. Jak już coż reklamujesz to poczytaj chociaż więcej na temat psychoterapii i depresji. bo przez brak wiedzy na ten temat wypisujesz kompletne bzdury i jeszcze ktoż w to nie daj boże uwierzy!
    wyleczenie depresji 6 sesjami jest niemożliwe.
    poza tym żadna psychoterapia w przypadku depresji nie będzie trwała tak krótko.

    Bless900
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Włażnie wróciłem z pogrzebu mojego kumpla. Zlekceważył depresję, nie chciał sobie pomóc i przegrał. Straszna to choroba, bo niewidzialna. Nigdy nie zamykajcie się w sobie.

    blackfairy
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Nie nazwalabym tego depresja, predzej jakims stanem depresyjnym. Zalezy jak dlugo sie utrzymuje. Moze wybierz sie psychoterapeuty tak dla swietego spokoju. Lepiej dmuchac na zimne

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " depresja???? :("

Przewiń na górę