• Autor
    Odp.
  • Laluna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 132
    • Zapaleniec

    Czy posiadacie takową w domu? Co Waszym zdaniem bezwzględnie powinno się w niej znalezdz? A może macie swoje sprawdzone, warte polecenia specyfiki lub przepisy 🙂

    oka021
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 327
    • Pasjonat

    domowa apteczka sklada sie z tego czego ty zazwyczaj potrzebujesz, jakis plaster bo zatniesz sie w kuchni, cos przeciwbolowego, cos na oparzenia bo o takie tez nie trudno, ja mam zawsze jeszcze cos na przeziebienie i jakies witaminki no i oczywiscie cala serie srodkow opatruunktowych

    baby22
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 319
    • Pasjonat

    U mnie to jest wszystko dosłownie, podstawą to jest plaster, gaziki, woda utleniona bo mój men to czasami kaleka jest. Mam zawsze pod ręka jakież żrodki przeciwbólowe ( najczężciej ibuprom), na przeziębienie scorbolamid, rutinoscorbin, witamine C, aspiryne. A pozatym- węgiel,rumianek,mięta,gozdziki,mażci przeciwbólowe ze względu na moje kontuzje i wiele innych, jakbym miała to wszystko wypisać to by całą strone zajęło 😉

    siopek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 30
    • Bywalec

    Z apteczka jest klopot o tyle, ze nie zawsze mozna przetrzymywac leki w nieskonoczonosc:) U mnie jest cale mnostwo srodkow opatrunkowych, leki przeciwbolowe i antyalergiczne, oczywiscie leki na przeziebienie… troche ziol na rozne dolegliwosci… ale to tylko dawka na „pierwsze uderzenie” choroby, reszte kupuje w razie potrzeby

    Magdus
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    No to u mnie znajdziemy :

    – plastry
    – coż przeciwbólowego, zawsze ibuprom
    – coż na przeziębienie- rutinoscorbin, fervex, teraflu zatoki, syrop przeciwkaszlowy, coż na ból gardła (neo angin/cholinex)
    – krople do uszu, nosa
    – witaminy na kłucie w sercu (nie pamiętam nazwy) podobnie kropelki

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    -nurofen forte
    -fervex
    -urosept
    -węgiel
    -taninal
    -no-spa
    -plastry

    muszka_bzzz
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 611
    • Zasłużony

    u mnie to jeszcze obowiązkowo coż na zgagę (mam z nią wieczny problem :/) , a tak poza tym to coż przeciwbólowego, coż na gorączkę, plastry, woda utleniona, węgiel, rutinoscorbin, wapno musujące, fenistil i to chyba tyle

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    – plasterki i bandaże
    – leki przeciwbólowe (apap, aleve, ibuprom)
    – krople żołądkowe
    – coż na zgagę i niestrawnożć (manti)
    – leki na przeziębienie (rutinoscorbin, tabcin)
    – woda utleniona
    – coż na sen

    beehive
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 292
    • Zapaleniec

    mama mojego chłopca jest pielęgniarką, więc zawsze mamy nadmiar leków, które tylko sukcesywnie wyrzucam, jak się przeterminują

    Ale moje absolutne minimum:
    — Laktomag B6 (mam cholerny problem z niedoborem magnezu, cały czas, a przypominam sobie, że mam łykać zawsze dopiero, jak nie mogę utrzymać szklanki, wtedy jakiż czas łykam, a później znowu zapominam:/)
    — coż przeciwbólowego, głównie ibuprom, ale też inne z ibuprofenem
    — całą masę leków na przeziębienie, lubię Upsarin C, bo mnie szybko stawia na nogi, ale też Fervex i inne podobne
    — witaminki, visolvity i inne takie słodkożci
    — emla na ugryzienia komarów i innych psakudztw
    — i różne mażci na obijanie moich biednych kożci (zawsze sobie coż zrobię), termometr, bandaże, włażciwie wszystko, co kiedykolwiek może mi się przydać·

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    u mnie podobnie zestaw apteczkowy:
    – bandaze
    – woda utleniona
    – witaminaC
    – Tabcin
    – witaminki
    – magnez
    – wapno
    – aleve

    to taka podstawa do tego termometr i pewnie jeszcze kilka rzeczy by sie znalazlo
    wszystko wyprobowane polecam moje pewniaki

    buszajka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 65
    • Stały bywalec

    W mojej apteczce domowej znajduje się:

    * woda utleniona lub Rivanol (najlepiej gotowy roztwór w buteleczce) – do zdezynfekowania ran i skaleczeń,
    * spirytus salicylowy 2% – do oczyszczenia skóry
    z brudu wokół rany, do przecierania drobnych krostek i wyprysków,
    * komplet opatrunków – (plaster z opatrunkiem – najlepiej przepuszczający powietrze, kompresy sterylne żredniej wielkożci, bandaże dziane szerokożci 5 i 10 cm., plaster bez opatrunku żredniej szerokożci oraz nożyczki z okrągłymi czubkami)
    * Paracetamol czopki dla niemowląt – 50 mg,
    * Panadol syrop dla dzieci,
    * Paracetamol tabletki
    dla dorosłych, trochę mocniejszy Saridon lub Ibuprom. Myżlę, że jeżeli chodzi o dorosłych to każdy z nas wie jaki żrodek przeciwbólowy najbardziej mu pomaga – do wyboru.
    * krople żołądkowe z pabialginą – przy niestrawnożciach i lekkich zatruciach pokarmowych,
    * Smecta – preparat przeciwbiegunkowy dla dzieci ale i dla dorosłych,
    * sól fizjologiczna do przemywania zaprószonego oka oraz proste krople na podrażnione spojówki (np.: krople żwietlikowe),
    * wapno jako pierwsza pomoc przy uczuleniu,
    * Panthenol spray – na lekkie oparzenia, odparzenia i otarcia,
    * pierwsza pomoc przy przeziębieniu
    (witamina C, Rutinoscorbin, Aspiryna – od 12 roku życia !, lub inne żrodki
    przeciwgrypowe ogólnie dostępne w aptece
    ).

    to chyba tyle

    werkaa
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    buszajka- ty to masz chyba w domu aptekę a nie apteczkę;))

    U mnie to zwykle coż przeciwbólowego- ja nie korzystam, ale TŻ to często, coż na przeziębiebnie- gripex tylko w saszetkach- zwykle od razu pomaga, jakaż wit. C, panthenol, coż na alergię, wapno, plasterki, węgiel albo stoperan i woda utleniona. To chyba takie najpotrzebniejsze;)

    cosik
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    ja mam dużo bandaży i plastrów bo często się kaleczę gdy używam noży-he he,ale mam żsrodki przeciwbólowe,coż na wzdęcia,od zgagi-mam często,specyfiki od przeziębienia:wit.c,coż rozgrzewająceego,oscillococcinum- profilaktycznie syn przyjmuje teraz,tantum verde

    Misiaczek1412
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 8
    • Bywalec

    Ja mam musowo plastry. Witaminy również muszą być 🙂 Oczywiżcie coż przeciwbólowego. Również jak większożć coż na oparzenia. Po za tym coż na przeziębienia. Zawsze też mam jakiż antybiotyk. A reszta to już jak potrzebne to się kupuje 🙂

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    w zasadzie w domowej apteczce, z której korzystam mam:
    – ruthinoscorbin
    – witamina c
    – wapno z kwertycyną
    – jakiż skrzyp na włosy aktualnie 😛
    – lacibios femina
    – prouro na pęcherz jakby co
    – clotrimazolum krem
    – hydrocortisonum krem
    – sudocrem krem
    – polopiryna
    – takie saszetki tribiotic
    – woda utleniona
    – amol

    a oprócz tego mam masę, po prostu masę leków na receptę, które nie zostały wykończone :/ muszę je wreszcie pooddawać do apteki, bo jakież połowy zawartożci leków hormonalnych i innych.

    a tak sobie zdałam sprawę teraz z tego, że nie mam w ogóle plastrów! przeciwbólowego też nie, ale zazwyczaj coż mnie boli raz na pół roku więc wtedy albo kupuję i oddaję komuż albo po prostu sępię u kogoż tablete 😛

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Domowa Apteczka"

Przewiń na górę