• Autor
    Odp.
  • tabletka
    Member
    • Temat贸w: 1
    • Odp.: 211
    • Zapaleniec

    To sprawd藕 termin ich wa偶no偶ci. Jak zrobi艂am porz膮dek wysz艂o, 偶e 60% przeterminowana.

    Miska26
    Member
    • Temat贸w: 13
    • Odp.: 501
    • Zas艂u偶ony

    [usuni臋to_link] wrote:

    Ja w swojej apteczce mam leki przeciwb贸lowe, co偶 na przezi臋bienie, plastry bo si臋 cz臋sto kalecz臋;), jakie偶 witaminki, a ostatnio j膮 uzupe艂ni艂am w folik, bo zaczynamy z m臋偶em starania o dzieciaczka:)

    jak Tw贸j maluszek bo jak licz臋 to chyba ju偶 po rozwi膮zaniu, wszystko posz艂o w porz膮dku, ja r贸wnie偶 zacz臋艂am ju偶 starania o maluszka, tabletki odstawione, kwas foliowy 艂ykam od d艂u偶szego czasu, zdrwo sie od偶ywiam i staram nie stresowa膰.

    Rencia
    Member
    • Temat贸w: 9
    • Odp.: 480
    • Pasjonat

    Niestety cz臋sto w domowych aptekach jako偶 tak o cz臋偶ci ma艂o u偶ywanych lek贸w si臋 zapomina i faktycznie sporo potem jest po terminie, niekt贸re leki wcale nie maj膮 d艂ugich termin贸w przydatno偶ci i trzeba to sprawdza膰 co jaki偶 czas.

    buszujaca7890
    Member
    • Temat贸w: 0
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    mi臋t臋
    dziurawiec
    co偶 na przezi臋bienie
    plastry opatrunkowe
    tabletki przeciwb贸lowe
    amol te偶 si臋 ;przyda 馃檪

    LauraPalmer1
    Member
    • Temat贸w: 1
    • Odp.: 138
    • Zapaleniec

    moja mama tez piel臋gniarka, wi臋c apteczka p臋ka w szwach. i najbardziej nie lubi臋 tych przegl膮d贸w, bo w艂a偶nie wychodzi wtedy, 偶e wi臋kszo偶膰 przeterminowana..
    co robicie z tymi przeterminowanymi? idziecie z nimi do apteki i grzecznie wyrzucacie tam gdzie jest na nie miejsce?

    pozdrawiam,
    Laura

    ineska
    Participant
    • Temat贸w: 4
    • Odp.: 327
    • Pasjonat

    Zanosz臋 do apteki, a p贸藕niej zn贸w uzupe艂niam 馃檪 Nie mo偶e w niej zabrakn膮膰 lek贸w przeciwb贸lowych, przeciwgor膮czkowych, tu najlepszy jest Metafen, poza tym probiotyki, witaminy, wapno.

    StudioDobregoStylu
    Member
    • Temat贸w: 1
    • Odp.: 61
    • Sta艂y bywalec

    Chyba nie ma co kupowa膰 zbyt wiele lek贸w, bo w艂a偶nie potem si臋 marnuj膮. Ale z drugiej strony latanie do apteki za ka偶dym razem jest r贸wnie偶 uci膮偶liwe 馃槈

    ineska
    Participant
    • Temat贸w: 4
    • Odp.: 327
    • Pasjonat

    No tak, ale zawsze w apteczce powinny znajdowa膰 si臋 偶rodki przeciwb贸lowe, przeciwgor膮czkowe.

    ineska
    Participant
    • Temat贸w: 4
    • Odp.: 327
    • Pasjonat

    Moja apteczka jest pe艂na po brzegi 馃檪 Nigdy nie brakuje w niej lek贸w p. b贸lowych od gor膮czki itp. syropy, probiotyki, aerozole do nosa 馃檪

    Dorota123
    Participant
    • Temat贸w: 27
    • Odp.: 1594
    • Maniak

    [usuni臋to_link] wrote:

    moja mama tez piel臋gniarka, wi臋c apteczka p臋ka w szwach. i najbardziej nie lubi臋 tych przegl膮d贸w, bo w艂a偶nie wychodzi wtedy, 偶e wi臋kszo偶膰 przeterminowana..
    co robicie z tymi przeterminowanymi? idziecie z nimi do apteki i grzecznie wyrzucacie tam gdzie jest na nie miejsce?

    pozdrawiam,
    Laura

    tak, chocia偶 nie zdarza si臋 to cz臋sto, bo nie kupuj臋 zb臋dnych rzeczy. Mam w apteczce syrop na kaszel, bronchosol, co偶 przeciwb贸lowego, na gor膮czk臋, nosp臋 na brzuch i co偶 na katar i to w艂asciwie wszystko.

    agne.shall
    Member
    • Temat贸w: 2
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    No w艂a偶nie mi si臋 jeszcze nigdy chyba nie zdarzy艂o skorzysta膰 z czego z apteczki poza 偶rodkami przeciwb贸lowymi i plastrami.. no ale przegl膮dy robi臋 mniej wi臋cej co rok no i wyrzucam leki przeterminowane oczywi偶cie w odpowiednie miejsca, w aptece.

    baasiek
    Participant
    • Temat贸w: 6
    • Odp.: 207
    • Zapaleniec

    nasza apteczka to jest bardzo „bogata”, szczeg贸lnie leki dziecka, 偶rodki przeciwb贸lowe, przewgor膮czkowe, no-spa, acidolac, syrop na kaszel, plastry, woda utleniona, spirytus salicylowy, ma偶ci rozgrzewaj膮ce i na uczulenia 馃檪 sporo tego

    nothingelse
    Member
    • Temat贸w: 0
    • Odp.: 7
    • Pocz膮tkuj膮cy

    W domowej apteczce powinny by膰 takie podstawowe rzeczy, pocz膮wszy od plastr贸w i banda偶y poprzez witamin臋 C i rutinoskorbin, leki na gor膮czk臋, na b贸l gard艂a, leki przeciwb贸lowe, woda utleniona itp. Takie rzeczy, kt贸re w razie czego pomog膮 jak nie b臋dzie jak pojecha膰 do apteki 馃槈 Ale uwa偶ajcie z przyjmowaniem lek贸w przeciwb贸lowych. Nie wiedzia艂am nawet, 偶e mieszenie r贸偶nego rodzaju przeciwb贸l贸w jest tak niebezpieczne… Czyta艂am w艂a偶nie wczoraj na zapytajsiefarmaceuty artyku艂 o jednoczesnym przyjmowaniu r贸偶nych 偶rodk贸w przeciwb贸lowych.

Musisz si臋 zalogowa膰 by napisa膰 odp. w temacie: " Domowa Apteczka"

Przewi艅 na g贸r臋