• Autor
    Odp.
  • asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    @zapominajka wrote:

    Ja to w ogóle nie słyszałam aby grzybica występowała w pęcherzu, jeżli już to bakterie na które jest skuteczna szczepionka.

    występują, ale stanowią tylko ok. 8% przypadków ZUM i najczężciej grzyby wychodzą w badaniu ogólnym moczu i najczężciej powiązane są z występowaniem grzybów na szyjce macicy. niemniej w takim przypadku trzeba brać leki dopochwowe i doustne ale na grzybicę a furaginum jest stricte na bakterie. a jak są bakterie w pęcherzu to też lepiej zrobić posiew a nie brać furaginum w ciemno. osłonowo prouro jest całkiem ok, w ogóle warto żrodki naturalne i owoce jagodowe i ziołowe żrodki stosować.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Ta szczepionka to urovaxom jesli dobrze kojarze.mysle ze warto jest zapytac o nią lekarza.My kobiety doskonale wiemy o tym,jaka jest to doelgliwosc i jak bardzo problemy z pecherzem mogą nam spedzic sen z powiek.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    No własnie-dobrze napisane jak sie zle leczymy.
    Ale czy wobec tego nie najlepszym sposbem jest zrezygnowanie z samodzielnego leczenia,tylko własnie najlepiej jest iżc do lekarza?

    magat2
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    iżć do specjalisty to czasem za mało:trzeba nalegać na dobrą diagnostykę, a do tego niektóry lekarze nie sa tacy chętni. Trzeba sobie zrobić badanie moczu i choćby podstawowe wymazy w kierunku bakterii i grzybów. A jeżli dolegliwożci nawracają to radze zrobić dodatkowe badania np;mycoplasma, ureaplasma, chlamydia. Samemu możemy tylko wspomagać provagiem czy żurawiną.

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    tu się zgadzam, dobra diagnoza to podstawa- mnie tez zdiagnozowano po roku i dopiero po 1,5 roku zaczęłam brać odpowiednie leki przy mojej chorobie-asamax a wczeżniej trułam się innymi lekami

    pimka25
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    mi się furagin kojarzy jedynie z zapaleniem pęcherza czy problemem z układem moczowym, ale specjalistą nie jestem, na podrażnienia czy żwiąd dobry będzie provag żel, natomiast grzybicy nie wyleczy, może użmierzyć objawy

    Olga123
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 162
    • Zapaleniec

    furagin nie jest na grzybicę tylko na bakterie. Może lekarz stwierdził, że masz i grzybicę i zapalenie układu moczowego – stąd ten furagin. Ja jak miałam grzybicę to tez miałam obecnożć baterii, tylko, że ja akurat furaginu nie dostałam. Z tego co pamiętam dostałam wtedy gynalgin i clotrimazol. Działanie odkażające i przeciwbakteryjne ma żurawina, jak ją lubisz możesz jeżć w postaci np. suszonej. Co do grzybicy ja bardzo lubię tampony ellen, one mi bardzo pomagają, bo grzybica to też niestety i mój problem. No i warto ogólnie pobrać jakież witaminy, bo takie rzeczy to przyplątują się wtedy gdy organizm jest szczególnie osłabiony.

    Gosiaczek987
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    mi się furagin kojarzy jedynie z zapaleniem pęcherza czy problemem z układem moczowym, ale specjalistą nie jestem, na podrażnienia czy żwiąd dobry będzie provag żel, natomiast grzybicy nie wyleczy, może użmierzyć objawy

    Zgadza sie, nawet miałam okazję przetestowac ten provag żel w kryzysowej, swędzącej sytuacji. Na wizyte u gina czekałam 1,5 dnia ale z infekcjom wydaje sie to cała wiecznosc. Wspomniany zel faktycznie łagodzi żwiąd i pozwala jakos przetrwac.

    Kokai_pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    Ja zawsze słyszałam, że furagin jest za zapalenie pęcherza. No ale widocznie na grzybicę też jest przepisywany.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Na zapalenie pęcherza nie znam nic lepszego niż urofuraginum max, kwestia kilku dni przyjmowania i po kłopocie. Objawy ustępują nawet po 1 dniu, ale nie można wtedy przerywać leczenia, to bardzo ważne, żeby brać 5-7 dni i dokładnie wypłukać wszystkie bakterie. U mnie tozawsze pomaga, ale nie spotkałam się ze stosowanie tego leku na grzybice.

    Hala Nikowska
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    mi się to kojarzy  z zapaleniem pęcherza, jakiś czas temu brałam urofuraginum max na właśnie tą przypadlość i dziala bardzo dobrze, kilka dni i po pieczeniu ani śladu, niestety my kobiety to mamy przegwizdane z tym pęcherzem, chyba każda z moich koleżanek przyjemniej raz miała zapaleni epęcherza

    Maggus
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    Ja to chyba jakies leki przeciwgrzybicze dostawałam typowo, no i potem probiotyki ginekologiczne. Pamiętam że Lactovaginal stosowałam, fajny bo łatwo się te kapsułki stosowało, aplikacja prosta. No i skuteczne to było

    DobroJutro
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    Mi furagin zawsze pomagał na przeziębienie pęcherza i niiiigdy nie słyszałam o tym by działał na grzybicze zapalenie pochwy ;/

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Furagin na grzybice?"

Przewiń na górę