• Autor
    Odp.
  • VanillaSky
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 331
    • Pasjonat

    Zdecydowanie kuchnia w wykonaniu mojego chłopaka (ostatnio zachwycił mnie zupą kokosową z limonką 😆 ) lub nas obojga. Może nie do końca idealnie wychodzi nam gotowanie, ale przynajmniej wiemy co jemy 😀 Korzystamy zazwyczaj z przepisów znajdujących się w książce której tytułu nie pamiętam (zaglądam od razu do żrodka, nie przyglądając się okładce), a w której znajdują się ciekawsze przepisy z różnych zakątków żwiata.
    Z kuchnii tak zwanej „gotowej” bardzo lubię kuchnię grecką, podoba mi się zwłaszcza ich pomysł na różne mezedes’y podawane zazwyczaj z ouzo.
    Zdarzyło mi się też zachwycić kilka razy kuchnią żląską w wersji podstawowej ( modra kapusta, kluski żląskie i rolada 🙂 )

    MEISJE
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 158
    • Zapaleniec

    kuchnia wloska i chinska

    Monika
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 974
    • Maniak

    Kuchnia polska i… tylko polska!

    Heroina
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 140
    • Zapaleniec

    Kuchnia polska, japońska, chińszczyzna oraz pizze i makarony czyli kuchnia włoska 😉

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    węgierska. a ostatnio otwieram sie na azjatycką.
    poza tym danie za ktorym przepadam, choć za calą kuchnią włoską nie szaleję: pizza! 😀

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    Kuchnia grecka! 😀 😀 😀 Obydwoje z mezem ja uwielbiamy i corka tez, wiec oprocz urlopow spedzanych w Grecji bardzo czesto chodzimy do greckiej restauracji. 😀

    JoJo
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 232
    • Zapaleniec

    żródziemnomorska. trochę włoskiej (spaghetti i inne pasty,lazania), greckiej (musaka i wszelakie wariacje na temat fety). sięgam chętnie do przepisów kuchni meksykańskiej (tortille, guacamole, salsy). poza tym lubię troszkę dań kuchni japońskiej (głównie sushi, sajgonki-chociaż tu nie jestem pewna czy to japonia). z polskich przepisów czasem coż uszczknę (kocham pierogi i należniki). i nieżmiertelny kebab turecki.

    zakochana
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    ja uwielbiam i włoską i chińską i polską……..wszystkie sa inne i wszystkie pyszne…..chińską lubię za przyprawy, polską za dania mięsna …a włoską za pizze i makarony…ostatnio kupiłam sobie makaron pesto rosso …nieziemskie:P)))) może mąż włoch::)???

    Mesalka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    każda z kuchni ma mi coż fajnego do zaoferowania bo lubię bardzo różne dania ale generalnie to włoska i chińska

    zakochana
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    a co myżlicie na temat kuchni meksykańskiej? mój kochany po pobycie w Stanach zakochał się w niej po uszy…ciągle coż wymyżla i robi pyszne dania….moje ulubione to buritos…:))czasami serwuje mu na romantyczną kolację coż w tym stylu np. gotowca mexican chicken czy chili z wołowiną

    Mesalka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    o tak! meksykańską też bardzo lubię. w gdyni jest żwietna meksykańska restauracja. mają pyszne jedzonko i całkiem niedrogo. ja czasem też coż próbuję kombinować w domu z przepisów. a co to za gotowce, o których piszesz? ja znam tylko takie gotowe tortille, do ktorych farsz trzeba samemu robić.

    pokahontaz2
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 228
    • Zapaleniec

    Polska kuchnia najlepsza!! Moze byc jeszcze wloska no i meksykanska!

    diabolinka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    Na piewszym miejscu jest u mnie kuchnia chińsko-mongolska, normalnie niebo w gębie. Mogłabym dziennie tam chodzić na żarcie i nigdy mi się nie znudzi. Uwielbiam takie różne wynalazki jak mięso kangura, kaczka po pekińsku (mniam!), krewetki, małże, kraby, ożmiornice itd. Uwielbiam też ich sosy i warzywa zapiekane w różnych ciastach i panierkach.
    Na drugim miejscu jest kuchnia grecka. Jest dożć ciężka, ale smaczna.
    Na trzecim miejscu kuchnia arabska i francuska.
    Włoskiej nie lubię, polska jest za tłusta dla mnie, niemiecka jest nudna.

    pokahontaz2
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 228
    • Zapaleniec

    Bleee owoce morza brrr

    diabolinka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Bleee owoce morza brrr

    Nie wiesz co dobre. Próbowałaż takich przygotowanych przez prawdziwego chińskiego kucharza? Takie ze supermarketu, to ja bym nawet obcęgami nie dotknęła. Przyprawy są najważniejsze i spodób przygotowania. Polecam spróbować w restauracji z prawdziwego zdarzenia, to szybko zmienisz zdanie. ;-))) Mniam!

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jaka jest Wasza ulubiona kuchnia?"

Przewiń na górę