• Autor
    Odp.
  • RedTea
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    a ja przede wszytkim włoską kocham wszelkie makarony, makaroniki potem chińską jakież chińszczyzny etc
    japonska

    pokahontaz2
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 228
    • Zapaleniec

    No w chinach jeszcze nie bylam ani nie znam zadnego chinskiego kucharza 🙂

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    zdecydowanie Włoska kuchnia 🙂

    lubuję też w chińskiej ale i bałkańskiej.
    Potrawy tych nie są skomplikowane, jednak często wymagają odpowiednich przypraw czy specyficznego składnika, który ciężko dostać… 🙁

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    Te ich pizze…! Najczężciej te mrożone lądują w mikrofali i obiad czy kolacja gotowa…hihi 😆

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    w gruncie rzeczy to żadną kuchnią nie pogardzę 😀 zwłaszcza, że 1) kocham poznawać nowe smaki 2) kocham gotować 3) kocham eksperymentować w kuchni 🙂
    tylko jeszcze żeby mieć tę wymarzoną kuchnię – ach ach 😉
    wernona – jak dobra mikrofala, najlepiej z opiekaczem, to pewnie 😀 ja póki co mam starużką falkę, więc pizze nadal w piekarniku trzeba robić 😉

    doll
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 158
    • Zapaleniec

    Kuchnia włoska oczywiżcie jest super (lasaghne, mmm…), ale jeszcze bardziej (najbardziej!) lubię grecką. Za zioła, oliwki, fetę, oliwę dodawaną do wszystkiego i wszechobecną jagnięcinę i baraninę:)

    VanillaSky
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 331
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    Kuchnia włoska oczywiżcie jest super (lasaghne, mmm…), ale jeszcze bardziej (najbardziej!) lubię grecką. Za zioła, oliwki, fetę, oliwę dodawaną do wszystkiego i wszechobecną jagnięcinę i baraninę:)

    nie daję rady smrodkowi jagnięciny 😕

    oliwki kalamata, feta… tylko dlaczego te produkty kosztują tyle ile kosztują? 🙁

    asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Uwielbiam makarony! Mogłabym jeżć makaron codziennie:) Smakuje mi pod każdą postacią.

    doll
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 158
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    nie daję rady smrodkowi jagnięciny 😕

    oliwki kalamata, feta… tylko dlaczego te produkty kosztują tyle ile kosztują? 🙁

    Smrodek jagnięciny?:) Smrodek to ma raczej jej starsza wersja, a więc baranina, ale odpowiednio przygotowane, zamarynowane, pachną naprawdę wspaniale… Tylko to faktycznie nie jest łatwe;)

    A wspomniane produkty kosztują ile kosztują, bo wszystkie od jakiegoż czasu mają te swoje atesty oryginalnożci, więc się zrobił monopol np. na prawdziwą fetę, stąd cena:(

    Kalahari
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 135
    • Zapaleniec

    WLoska to klasyk, prawie zawsze smakuje (prawie bo ostatnio we wloszech jadlam najpaskudniejsza lasagne w zyciu).

    Polecam kuchnie tajska. Pychota. Potrawy czesto sa proste do przygotowania choc moze byc ciezko ze zdobyciem skladnikow.

    Portugalskie ciasteczka i babeczki to cos za czym wciaz tesknie.

    doll
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 158
    • Zapaleniec

    To ja do dziż pamiętam (choć chciałabym zapomnieć) najgorszą pizzę, jaką zdarzyło mi się w życiu jeżć… A było to kilka lat temu w Rzymie. Przypuszczam, że w tych najbardziej turystycznych regionach, nastawionych wyłącznie na obcokrajowców można włażnie na takie „cuda” trafić…

    atena102
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Ja preferuję kuchnię włoską bo uwielbiam wszelkiego rodzaju makarony ale gdy w domu mają już dosyć przenoszę się na kuchnię chińską. Szukam też innych ciekawych przepisów. Znalazłam ostatnio fajny sklep [usunięto_link] można tam znaleźć produkty których nie kupi się w każdym sklepie.

    doll
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 158
    • Zapaleniec

    Hm, no może i dobry pomysł taki sklep… Ale żeby jedzenie przez internet zamawiać, to nie wiem:)

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Ja tam jestem patriotką w każdym względzie więc i kuchnię polską bardzo lubię 🙂 A poza naszą rodzimą polską kuchnią to wszystko co związane z Włochami. Wiem nie jestem w tym temacie oryginalna ale lubię kuchnie włoską. Makarony, pizze, LASAGNE 🙂 Lasagne to mogłabym jeżć codziennie chyba, naprawdę! Moja koleżanka np. we wszystkie makarony i puszki i takie rzeczy zaopatruje się w sklepach internetowych z jedzeniem, np. dodomku.pl i jej przywożą pod drzwi. Sama się nad tym muszę zastanowić 🙂
    A wracając jeszcze do kuchni to czasem lubie też takie typowe amerykańskie jedzenie, czyli jakby nie było fast foody wszelkiej mażci 😉
    Z kuchni japońskiej sushi! wietnamska – sajgonki. Z każdej kuchni znajdę coż co mi będzie smakowało 🙂

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    kuchnia chińska i włoska, z przewagą tej pierwszej… zwłaszcza kalmary chrupiące i sajgonki 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jaka jest Wasza ulubiona kuchnia?"

Przewiń na górę