• Autor
    Odp.
  • martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Ćwiczymy, ćwiczymy! Ja chodzę na takie zajęcia, gdzie jest ok. 10-15 osób – małe grupka i żwietnie się ćwiczy. Obecnie chodzę tylko raz w tygodniu, ale myżlę o powrocie do systemu dwa razy w tygodniu. Po jodze zawsze mam więcej siły, energii i więcej chęci do życia! świat staje się lepszy dzięki jodze 😉 Polecam

    Naomi
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 170
    • Zapaleniec

    nie lubie jogi…! 😡

    juz dwa razy zrezygnowalam z kursu..!

    wole gimnastyke czy aerobik—poza tym, daja lepsze efekty ,jesli chodzi o modelowanie sylwetki czy utrzymanie „formy”

    nie wroce do tego….! nigdy !!! 😈

    Ela007
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 77
    • Stały bywalec

    Nigdy nie bylam na jodze, ale wydaje mi się, że mogłby to być ekscytujące przeżycie. Lubię wszystko co jest naturalne i zbliża do natury. Joga pomaga w modelowaniu sylwetki?

    fiatlux
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Joga jest super, ja uczę się z książki BKS Iyengara, faktycznie zdjęcia z asanami szokują, ale powoli można dojżć do perfekcji

    Joga zdecydowanie ładnie modeluje sylwetkę a także znakomicie poprawia postawę całego ciała

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Joga nie jest dla każdego, to się zgadzam. I wiele osób wzbrania się przed tym, żeby w ogóle udać się choć na jedne zajęcia – czego w ogóle nie rozumiem, rozumiem natomiast, że ktoż był i nie ma ochoty – spróbował, nie dla niego i ok 🙂
    Ja dzięki jodze jakoż funkcjonuję teraz zimą i wiem, że by mi tego brakowało. Polecam się raz wybrać na zajęcia i wypróbować.

    I tak jeszcze na koniec – zauważyłam, że odbiór jogi zależy też od tego, na jakiego prowadzącego się trafi – jogę można ćwiczyć na milion sposobów, z róźnym stopniem trudnożci i nie tak łatwo znaleźć instruktora, który zrozumie potrzeby i mozliwożci całej grupy.

    PS Z książki nie polecam się uczyć – można sobie zrobić krzywdę 😉

    mimi1908
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Ja chodziłam na zajęcie Jogi.Super sprawa ćwiczenia,które sprawiają,że wszystkie miężnie rozciągasz,pozbywamy się różnych boli ja np miałam ucisk na jakiż kręg w kręgosłupie i mi pomogło.Uczysz się wyłączać i nie myżleć o niczym.Myżle, ze ważne jest jaka osoba prowadzi zajęcia.Moja trenerka była super dlatego jak poszła na urlop macierzyński przestałam chodzić…Od tej pory obiecuje sobie,że będę ćwiczyć w domu ale jakoż nie wychodzi.Mam płyty, książki o jodze i wszystko leży.

    mimi1908
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Ćwiczenia w domu nigdy nie będą tak skuteczne jak pod nadzorem trenera.Przeważnie jak czujemy ból to rezygnujemy nie potrafimy mocniej przycisnąć.Z dożwiadczenia wiem,że na zajęciach niby czegoż nie dało się zrobić, a z pomocą trenerki okazywało się to możliwe.

    kosmo79
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 293
    • Pasjonat

    Oczywiscie w domu mozna sobie powtarzac pewne figury,ale i tak najlepiej jest mimo wszystko pochodzić na dobre zajęcia z wykwalifikowanymi instruktorkami ,a w domu mozna sobie to wszystko utrwalac.

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    Tez ćwicze, w klube, a domu czasem kiedy potrzebuje się trochę rozciągnąć, albo wyluzować.

    ninka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    Martyna ma rację. Z książki nie można się nauczyć. Ona służyć może potem jako „przypominajka”. Potrzeba na początek dobrego instruktora i to nie takiego, co w miesiąc zawinie ćwiczącego w „chińskie osiem” ale takiego, co pokaże jak dbać o ciało, jak oddychać, jak się relaksować. Joga to nie akrobatyka 🙂 Na mojej ulubionej stronie naturalna medycyna jest sporo tekstów o tym co w jodze ważne. A swojego mistrza każdy musi znaleźć sam.

    143
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Niestety mało wiem o samej jodze, ale wraz z partnerem amatorsko trenujemy acro yogę 🙂

    miszmasz
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Ja się staram praktykować w domu codziennie, ale zazwyczaj po paru dniach ćwiczeń pojawia się parę dni przerwy. Ale uważam, że jest żwietna. Bardzo mnie pobudza, poprawia nastrój i jestem bardziej żwiadoma swojego ciała. Wiem, że nie wszystkim sie tak podoba, ale wszystkim radzę chociaż raz spróbować.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Joga-ćwiczymy???"

Przewiń na górę