Joga dla początkujących?

  • Autor
    Odp.
  • wsciekla_surykatka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Witam Was Kochane Panie. W związku z tym że jestem osobą leniwą i niesystematyczną, co bardzo mnie denerwuje i deprymuje, chciałabym zrobić coż – chociaż raz – od początku do końca. Tyle razy już próbowałam coż zaczynać, ale nigdy nie kończyłam. Postanowiłam że zrobię coż raz, a porządnie i zainteresowałam się jogą. Nie mam możliwożci dojeżdżania 40 km do większego miasta na ćwiczenia, wiec chciałabym to robić w domu. I teraz zasadnicze pytanie: czy samemu też daje porządane efekty? I czy książka Jana Madderna pt. „Odchudzająca joga” jest dobra dla osoby która nie miała nigdy z tym tematem do czynienia? Dziękuję za odpowiedzi 🙂

    Venus
    Member
    • Tematów: 58
    • Odp.: 678
    • Zasłużony

    mi sie wydaje,ze samotne cwiczenia pomagajaa sie lepiej skupic,ale co ja tam moge wiedziec 😉

    Jovita
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 317
    • Pasjonat

    no pewnie , kazda forma jest dobra i w domu takze mozesz wykonywac joge bez problemu!! tylko musisz sie bardzo skupic!

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    ja tez probowalam cwiczyc samaa w domu ale latwiej nauczyc sie jednak z druga osoba lub na zajeciach a potem mozna cwiczyc samemu 😀

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Z tego co mi wiadomo jogi nie powinno sie uprawiać samemu. Może to dotyczy tylko hatha jogi, ale ponoć wykonując nieumiejętnie asany można sobie zrobić krzywdę.

    baby22
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 319
    • Pasjonat

    Można ćwiczyć samemu ale ja myżle że w grupie jest przyjemniej

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    Można ćwiczyć samemu ale ja myżle że w grupie jest przyjemniej

    Wiadomo, że jest weselej.

    inwazja20
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    czy ktoż wie gdzie w warszawie jest joga dla początkujących i ile kosztuje? będe wdzięczna z odpowiedzi 😉

    kuma
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Cwiczenie w grupie na pewno pomoga sie zmobilizowac. Kiedys cwiczylam sama przez jakies pol roku, ale teraz wiem, potrzebna mi grupa. no i instruktor . ale jesli nie masz mozliwosci dojezdzania na zajecia, to lepej cwiczyc samemu z ksiazka niz wcale. 🙂

    Olisa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Co do poprawnego wykonywania pozycji, to są w internecie strony, na których mozna znaleźć dokładne opisy, poza tym na youtube jest mnóstwo filmów Tary Stilles – modelki, która pokazuje jak wykonywać ruchy. Polecam!!

    Sylvia28
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    chetnie zaczelabym chodzic na joge,kupilam sobie ksiazke niestety wydaje mi sie ze na poczatek lepiej pojsc i cwiczyc z grupa,zobaczyc w jaki sposob nalezy wykonywac „cwiczenia” moze sie myle,ale wydaje mi sie ze lepiej zobaczyc i robic dobrze

    mima
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Tez mi się wydajje ze na poczatku lepiej cwiczyc z kims profesjonalnie do tego przygotowanym¦ zobaczyc co i jak¦ a potem moozna jak juz wszystko się wie cwiczyc samemu¦ ^^ oh ye

    Julia23
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    ja sądze osobiżcie, ze lepiej zacząć z profesjonalistą ćwiczyć, on pokaże jak powinno się wykonywać przynajmniej podstawowe asany. W grupie jest fajnie, raźniej.

    asiav01
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    U mnie w miescie nie ma nigdzie możliwożci ćwiczenia jogi. Chciałabym sama ćwiczyć. Znacie może jakąż fajną książkę wprowadzającą do ćwiczeń?

    Olisa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Witam,

    znalazłam w internecie takie cudo: [usunięto_link]
    opisano tam krok po kroku wykonywanie pozycji.
    polecam też zajrzeć na stronę [usunięto_link] na której również znajdziesz wiele ciekawych wskazówek.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Joga dla początkujących?"

Przewiń na górę