• Autor
    Odp.
  • Sylvia28
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    wydaje mi sie ze moze zakup kasety z cwiczeniami to juz bylby lepszy wybor.Na podstawie ilustracji w ksiazce ciezko stwierdzic czy dobrze wykonuje sie sklony itp sama mam ksiazke i sadze ze lepiej albo isc na profesjonalny kurs lub tez cwiczyc z kaseta

    asiav01
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    Aha w takim razie kaseta. Poszukam czegoż na allegro 😉

    Julia23
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    Olisa, fajne stronki. Polecam gorąco 😉

    Olisa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Ciesze się, ze przydatne 😀 to moze jeszcze ta: [usunięto_link] polecam szczególnie linki do filmików 😀

    blekitna
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    Ćwiczyłam jogę przez 5 lat studiów. Ćwiczyłam w grupie i z grupą instruktorów.Na sali na podeżcie jeden z instruktorów pokazywał assany, drugi dokładnie opisywał co ćwiczący wykonywał(wskazywał na co w danej pozycji jest ważne -napięcie rzepki,kąt kolana,kolejnożć skrętu kręgosłupa),obok dokładnie to samo ćwiczenie wykonywała kolejny instruktor tylko że widzieliżmy go tak jak by od tyłu.Po sali krążyli dodatkowi trenerzy, którzy korygowali twoją postawę,pomagali przechodzić z jednej assany do drugiej. Gdy już miałam pewną wprawę mogłam dodatkowo ćwiczyć w domu.W tym celu zakupiłam książki, aby nabyć wiedzy teoretycznej o jodze. W książce autor dokładnie napisał iż książka jest narzędziem wspomagającym ćwiczenia z trenerem. Dodam że na sali panował spokój,i wszyscy oddychaliżmy w rytm głosu trenera mówiącego więc można było się wyciszyć i skupić.

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    ale mialas super zajecia chcialabym w takich uczestniczyc… mialas na prawde duzo szczescia 😀

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Ostatnio zaczęłam chodzić na jogę i gorąco polecam! Nie wiem, czy będę to kontynuować, bo mam mnóstwo zajęć, ale naprawdę się mocno zdziwiłam, jak to wpływa na sylwetkę i samopoczucie, i to już po kilku zajęciach. Kupiłam też tzw. jogę w weekend, ale wydaje mi się, że trzeba trochę wiedzieć nim zacznie się trenować z podręcznika. Można sobie krzywdę zrobić wykonując niepoprawnie assany – wystatczy pójżć na jedne zajęcia by się tego domyżleć (pozycje muszą wyglądać w bardzo żcisły sposób). Ale jogę polecam, zdecydowanie! 🙂

    guapa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    myslicie ze joga pomaga na bole migrenowe?

    ruziaMN
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Na pewno na stawy i koryguje postawe i wzmacnia miesnie bo tkwisz w asanach na napietych miesniach (np pozycja trojkata)
    Co do migreny to nie wiem:(

    bUla
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    czy wiecie gdzie sa prowadzone zajecia z jogi w trójmieżcie?

    z gory dziekuję za odpowiedz

    pozdrawiam

    guapa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    na pewno w cetrum manhattan. slyszalam ze dobrze prowadza.

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Moja instruktorka mówi, że joga to w zasadzie na wszystko pomaga! 🙂 Tak jak sie przysłuchiwałam, to mówiła, że poprawa koncentrację, lepiej się człowiek rusza i żpi, rzadziej przeziębia, na ból głowy chyba też jakoż wpływa (tzn. na ich zmniejszenie;)). Na pewno joga mocno relaksuje i niepolecana jest chyba tylko dla osób z problemami kręgosłupa.

    szczuplejsza
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Wszystko zależy od tego, co czujesz. Oczywiżcie wszyscy namawiają, żeby zaczynać pod okiem specjalisty i mają dużo racji. Dobry nauczyciel poprawi pozycje, skoryguje technikę sporo nauczy. Ale: jeżeli źle czujesz się w grupie, nie zmuszaj się. Ja zaczynałam z instruktorem i tak mnie to zniechęciło, że na dwa lata zupełnie porzuciłam jogę. Potem zaczęłam ćwiczyć w domu i tak się zakochałam, że ostatecznie jestem dyplomowanym instruktorem 🙂 Ale po tym, jak ćwiczyłam w domu, wiedziałam czego chcę i oczekuje od kursu i instruktora, było mi łatwiej szukać i znaleźć.
    Niemniej, zapomnij o książce. Ćwiczenie z książką to pomyłka- musisz do niej wracać, zaglądać, zdjęcia rzadko dożć dobrze prezentują pozy. Lepiej zainwestuj w kilka płyt dvd albo poszukaj filmów instruktażowych w sieci.
    Życzę sukcesów! 😛

    PYZA MAZOWIECKA
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Witam Was Kochane Panie. W związku z tym że jestem osobą leniwą i niesystematyczną, co bardzo mnie denerwuje i deprymuje, chciałabym zrobić coż – chociaż raz – od początku do końca. Tyle razy już próbowałam coż zaczynać, ale nigdy nie kończyłam. Postanowiłam że zrobię coż raz, a porządnie i zainteresowałam się jogą. Nie mam możliwożci dojeżdżania 40 km do większego miasta na ćwiczenia, wiec chciałabym to robić w domu. I teraz zasadnicze pytanie: czy samemu też daje porządane efekty? I czy książka Jana Madderna pt. „Odchudzająca joga” jest dobra dla osoby która nie miała nigdy z tym tematem do czynienia? Dziękuję za odpowiedzi 🙂

    😳

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Jeszcze coż o jodze w temacie samodzielnego ćwiczenia lub z instruktorem. Ostatnio czytałam artykuł na temat tego, że powinno się bardziej ostrożnie podchodzić do wyboru instruktora i zajęć. Ponoć instruktorów z uprawnieniami jest w Polsce nie tak wielu, a nauczycieli pojawia się coraz więcej, np. przy salonie fitness jest joga, przy siłowni itd. A okazuje się, że jogę nie wszyscy mogą praktykować, a przynajmniej nie wszystkie assany, o czym nauczyciele wczeżniej nie informują i ogólnie traktują jogę jako formę ćwiczeń fizycznych (bez otoczki duchowej, bez której joga chyba nie może się obyć). O domowych ćwiczeniach chyba nic nie było w tym tekżcie. W każdym razie – raz jeszcze uczulam (już chyba się powtarzam i powtarzam), że joga to nie siatkówka albo piłka nożna, że można wyjżć na boisko i ganiać przez kilka godzin bez trenera – trzeba się wczeżniej mądrze przygotować do ćwiczeń, wiedzieć co się ćwiczy, z kim się ćwiczy.
    🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Joga dla początkujących?"

Przewiń na górę