• Autor
    Odp.
  • lizzy
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 147
    • Zapaleniec

    Nie miałam siły czytać tego wszystkiego. Nie zmienię mojego zdania, dla mnie Bollywood to kicz. I dla zachodnich kultur ma prawo być kiczem. Nawet sama nazwa „Bollywood” – to brzmi jak podróba Hollywood. A kicz to włażnie coż spapugowanego; stereotypowego, trochę nierealnego. Podobno „Monsunowe wesele” jest dobrym filmem, ale jest zrobione dla odbiorców z zachodu. Może obejrzę. Póki co, Bollywood uważam za kicz.

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    cóż… każdy ma prawo uważać co uważa… niemniej jednak-jedna ze stron na pewno się myli… 😉

    Assha
    Member
    • Tematów: 37
    • Odp.: 1730
    • Maniak

    Z tego co tu czytam wydaje mi sie ze to nie jest kwestia „myli sie/ nie myli” ale bardziej kwestia gustu i indywidualnego postrzegania tego, co na rzeczy…

    afro_disiac
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 785
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Z tego co tu czytam wydaje mi sie ze to nie jest kwestia „myli sie/ nie myli” ale bardziej kwestia gustu i indywidualnego postrzegania tego, co na rzeczy…

    troche kwestia gustu, ale troche tez rozumienia sprawy i wyjscia poza postrzeganie przez pryzmat kultury w ktorej sie wychowujemy i wzorcow ktore nam zostaly wpojone. czasem trzeba troche bardziej otworzyc sie na swiat i inne kultury i okazac im jakis szacunek. ale nam to sie zawsze zdaje ze nasza kultura jest najlesza, najwspanialsza i najcudowniejsza, a wszystko co obce to juz kicz.

    lizzy
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 147
    • Zapaleniec

    Albo nie zrozumiałyżcie tego, co napisałam, albo nie czytałyżcie dokładnie. Nie ma sensu dyskutowania, jeżli ktoż nie wie, co druga osoba napisała…

    czokolate
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 224
    • Zapaleniec

    a dla mnie na dzień dzisiejszy nic nie jest kiczem 🙂 uważam że każdy robi to co lubi i to co stworzył jest jego dziełem i nie mi to oceniać czy to kicz czy też nie. może mi się coż po prostu nie podobać ale czy o gustach się nie dyskutuje? 🙂

    lizzy
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 147
    • Zapaleniec

    To nie jest tylko kwestią gustu, czy coż jest dobre, są pewne obiektywne normy. I jest coż takiego jak kicz, nie indywidualnie dla kogoż, ale też włażnie obiektywnie.

    afro_disiac
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 785
    • Zasłużony

    aha…. to jakie sa te obiektywne normy? mozesz mnie troszke uswiadomic – bede bardzo wdzieczna. i kto je ustala? przedstawiciele kultury europejskiej? aha – a definicja kiczu… ze to cos stereotypowego to skad zaczerpnieta?

    odnosnie tego nie zrozumienia – to chyba to dziala ze wzajemnoscia! bo ja tez jak czytam to co piszesz to ciagle odnosze wrazenie, ze jednak nie nadajemy na tych samych falach w tym temacie i chyba juz nic tego nie zmieni

    afro_disiac
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 785
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    a dla mnie na dzień dzisiejszy nic nie jest kiczem 🙂 uważam że każdy robi to co lubi i to co stworzył jest jego dziełem i nie mi to oceniać czy to kicz czy też nie. może mi się coż po prostu nie podobać ale czy o gustach się nie dyskutuje? 🙂

    pomijajac juz temat bollywoodu podoba mi sie to co napisalas. 18tka a madrze prawi;) pozdrawiam

    czokolate
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 224
    • Zapaleniec

    afro_disiac dziękuję 🙂

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    ani żaden europejczyk nie jest wyznacznikiem normy, ani my faktycznie nie mamy o czym rozmawiać.

    bo żeby o czymż rozmawiać trzeba mieć pojęcie. a ty, jak sama wspomniałaż ani się na kulturze indyjskiej nie znasz, bo cie to nie interesuje, ani nawet artykułu nie chciało ci się czytać.

    brawo! dyskutujmy o rzeczach, na których się nie znamy… żwiat będzie na pewno bardziej kolorowy…

    mrowka
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 764
    • Zasłużony

    czokolate ja tez uwazam ze ludzie maja rozne gusta i dla jednego cos siew ydaje kiczem a dla drugiego nie proste , nie wysmiewajmy sie z czyichs gustow bo ktos moze smiac sie z naszych ale tutaj dziewczyna forum to nie obchdzi 😛

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Kicz"

Przewiń na górę