• Autor
    Odp.
  • Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    Jak najwczeżniej, zapisze co potrzeba i nie będzie za wczeżnie mamą:)

    bolka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Moim zdaniem to dziewczyna sama powinna wiedzieć czy musi isć do ginekologa czy nie. jasne jest okreslony wiek ale no jezeli czujesz ze jest coż z Tobą nie tak to poprostu idziesz a nie patrzysz na to ile masz lat i czy w tym wieku wypada czy nie. Oczywiscie nie można z tym także zwlekać bo zawsze przebadanie się jest sprawą normalną ! 😉
    Takie moje zdanie .

    Navika
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    A ja uważam, że to zależy od dojrzałożci nastolatki i oczywiżcie od tego czy nie dzieje się coż niepokojącego. Ja sama poszłam na pierwszą wizytę, zanim rozpoczęłam współżycie, bardzo się denerwowałam, ale trafiłam na miłą panią doktor, która rozwiała wszelkie moje obawy.
    Z kolei mam koleżankę, która była pierwszy raz u ginekologa w wieku 20 lat, po prostu żeby sprawdzic, czy wszystko jest w porządku… była jednak tak zestresowana wizytą, że lekarka nawet jej nie zbadała i po przeprowadzeniu „wywiadu” stwierdziła, że dziewczyna ma jeszcze czas na takie bbadanie.
    Na pewno warto wczeżniej porozmawiac z nastolatką, przygotowac ją na tą wizytę, bo jest ona bardzo ważna. Zależy od niej, czy będzie traktowała ginekologa jak każdego innego lekarza, czy też bała się każdej kolejnej wizyty, bo i takie przypadki znam…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " ”Kiedy z nastolatką do ginekologa?”"

Przewiń na górę