• Autor
    Odp.
  • Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    Witam,
    mam nie duża wadę wzroku jednak muszę nosić okulary (bądź soczewki). W okularach wyglądam przezabawnie a do soczewek nie mogę się przyzwyczaić.. Czytałam niedawno artykuł w gazecie że można zrobić sobie zabieg laserem i zlikwidować wadę. Czy któraż z Was miała taki zabieg? czy to jest na pewno bezpieczne?

    Cebula
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Z tego co się orientuję, to przy małych wadach tego się nie stosuje – po wiekszożci takich korekt pozostaje wada tak np. -0,25 do -0,5 więc przy małych wadach to nie ma sensu.
    Choć chyba są jakież droższe nowsze metody króe likwidują wadę zupełnie, ale aż tak się nie orientuję

    wilczur
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    ja sie interesowałam troche tym tematem mozna z korykowac gdy ma sie wade nie wieksza niz 10

    krolkaroli
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    Ja jestem włażnie po wizycie u okulisty, który skierował mnie na badania kwalifikacyjne do zabiegu. Fakt, że ja mam wadę -3, ale z tego co się orientuję to robi się już od -1,5. Przynajmniej tak czytałam na stronie kliniki. Jak chcesz mogę zapytać w przyszłym tygodniu co i jak.

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    No co Wy, większą niż 10? można korygować na prawdę szeroką 'gamę’ :). Ja już jestem po, używam teraz tylko zerówek do komputera. Udało się zejżć do zera przy mojej wadzie.

    krolkaroli
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    Mandarynka a jaką masz wadę? tzn. miałaż? Możesz napisać coż więcej? A tak na marginesie to skąd jesteż? BO ja zaczynam szukać kliniki, w tej chwili – idę na badania kwalifikacyjne do tej, którą polecił mi dr, ale nie wiem jak tam będzie, jakie ceny, itp.

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    Miałam +3 i 2,75, plus lekki astygmatyzm. Jestem z Warszawy, także tu też robiłam zabieg na ul. Grzybowskiej. Zabieg szybki, nie męczyli mnie zbyt długo, a przed dostałam coż na uspokojenie :). Faktycznie można robić badania w innej klinice a zabieg w innej. Nawet wskazane jak w jednej powiedzą Ci, że nie dadzą rady to idź do innej, bo to również kwestia dobrego sprzętu.

    krolkaroli
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    Na Grzybowskiej w okolaser? A jaki lekarz Ci robił zabieg? Bo chyba dla mnie to będzie głównym kryterium aby lekarz był dobry, no i chyba sprzęt, ale nie wiem jak to do koóca porównać bo nie za bardzo się znam 🙁

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    A kto się zna, o tym trzeba czytać, pytać itp. mi przed zabiegiem wszystkie możliwożci sprzętowe wyjażniła Pani dr. Mi zabieg robiła dr. Justyna Izdebska włażnie z CMO Laser. Bardzo miła kobieta. Najważniejsze, żebyż się zakwalifikowała 🙂 Sam zabieg to na prawdę chwila dyskomfortu, którą warto znieżć. To kiedy masz badania?

    Amelia80
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 142
    • Zapaleniec

    Z tego co wiem to wada musi być ustabilizowana czyli przynajmniej od roku nie powinna się powiększać oraz trzeba mieć ukończone 21 lat bo do wtedy rożnie gałka oczna

    ja mam -2 noszę soczewki i na razie nie myżlę o korekcji może kiedyż jak wada mi się pogłębi

    odnosnioe soczewek to trzeba popróbować ja mogę nosić 1 dniowe oraz kwartalne miesięczne u mnie się kompletnie nie sprawdziły:)

    Matylda83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Odnożnie okularów tak samo 🙂 Ja też kiedyż nie wyobrażałam sobie siebie w okularach. ale teraz na prawdę można wybrać takie, które będą ozdobą 🙂 Fajne, lekko lekko kolorowe szkła, do tego ładne, dobrze dobrane oprawki i na prawdę jest nieźle :))

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    Jasne, że okulary mogą być ozdobą, ale to można nosić zerówki. Tym bardziej, że teraz ceny okularów to 1-2tys. zł. więc cena za zabieg dla jednego oka, a płacisz tylko raz..
    Amelia80 a wada Ci się faktycznie pogłębia?

    krolkaroli
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    Ja mam dziecko więc dla mnie okulary to ciągłe przepychanki i wyrywanie z rączek. Zimą tez jest ciężko kiedy wszystko paruje… ehhh. Poza tym nie oszukujmy się, okulary przy dużej wadzie wyglądają jak denka od buteleki choćbyż miała najpiękniejsze oczy nie będziesz zbyt dobrze wyglądała.

    Mandarynka byłam w tej samej klinice co Ty, tylko ja byłam u doktor Archackiej. Bardzo konkretna babka no i na szczężcie nie widziała żadnych przeciwwskazań. Zabieg mam w czwartek. Same badania kwalifikacyjne nie były takie straszne zupełnie inaczej sobie to wyobrażałam, a to włażciwie same badania komputerowe. Czężć robiły pielęgniarki, czężć lekarz. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. A tak na marginesie macie wiedzę, który zabieg jest lepszy lasik, epi-lasik?

    polin
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    Z tego co wiem te zabiegi sa skuteczne, ale tylko lekarz opowie Ci o szczegolach i powie czy kwalifikujesz sie do zabiegu.

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    Ja miałam epi-lasik, niby dłużej dochodzi się do siebie ale jednak jest mniej inwazyjny, bezpieczniejszy.
    Oczywiżcie wizyta u lekarza daje najwięcej info ale sporo jest w internecie, od rozmów osób które już zabieg miały, po artykuły i filmiki na yt, jest nawet filmik pokazujący jak przebiega operacja.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " korekta wzroku"

Przewiń na górę