• Autor
    Odp.
  • gosia27
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Nie sądzę żeby tabletki nagle leczyły wady, wtedy każdy by kupił, ale może sie nie znam:/ korekcja chyba jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jak ktoż ma dużą wadę.

    gosia27
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Bardzo możliwe, ja też brałam różnego rodzaju tabletki niestety to nie pomaga, jedynie korekcja może naprawić wzrok.

    okularnica
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    ja raczej sie nei zdecyduje wole nosić okulary

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Prawda jest taka, że jak się już raz założy okulary to wada często się powiększa dalej, więc jeżli nie ma takiej koniecznożci faktycznie to lepiej się wstrzymywać i dbać o wzrok.

    Hulka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 47
    • Bywalec

    Ale wada powiększa się do czasu jak rożnie gałka. Potem już nie.

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    Ja miałam zabieg i też każdemu teraz polecam. Wada może się powiększać jak ma się źle dobrane okulary albo jak o wzrok się nie dba – czytanie przy kiepskim żwietle, oglądanie tv z bliska… Ale czemu ludzie wolą się męczyć z wadą niż się jej pozbyć to nie wiem :).

    gosia27
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Ja też miałam zabieg minęło juz sporo czasu i u mnie nic się nie zmienia, tak naprawdę to zapomniałam trochę że kiedyż miałam wadę 🙂

    Amelia80
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 142
    • Zapaleniec

    a jakie wady miałyscie przed zabiegiem?
    ja mam -2 i ponoc najlepsze efekty sa jak wada jest duża…

    i po zabiegu macie dobre oczy w sensie, że zero okularów/soczewek?

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    U mnie było +3 i 2,75 i teraz faktycznie bez okularów czy soczewek. Co do wielkożci wady – im większa tym większy efekt hehe. Co do efektu zabiegu u Ciebie to jedyne co mogę polecić to jakież konsultacje, bo czy Twoje oczy się nadają może okreżlić tylko lekarz i to on też może powiedzieć jakie są szanse na okrąglutkie zero :).

    Amelia80
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 142
    • Zapaleniec

    hm w sumie racja u każdego może być inaczej
    ja odkąd noszę soczewki to nie mam jakiegoż problemu z oczami. jak musiałbym ciągle w okularach chodzić to faktycznie dla mnie męka ale soczewki to mega wygoda.

    Ale skonsultowac sie z lekarzem warto

    a jak ten zabieg przebiega i jak jest potem? cos boli? to na żywca czy jest jakież znieczulenie?

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    Na żywca ale nie boli bo jesteż pod znieczuleniem :). Zabieg trwa krótko, leży się wygodnie i patrzy w punkcik. Gorsze miałam wizyty u dentysty niż ten zabieg – bo to nawet nie operacja. Po zabiegu każdy czuje się inaczej, na pewno dyskomfort jest, stres, od tego wszystkiego wszystko zaczyna boleć głowa;).
    Soczewki niby fajna sprawa ale jednak nie naprawia Ci to trwale wzroku, musisz ciągle mieć w głowie nowe soczewki, wyjmowanie, zakładanie – jednak to troszkę człowieka ogranicza.

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    Miejsc gdzie przeprowadzają korekcję jest coraz więcej. NIESTETY często są to nowe kliniki nawet nie ze swoim laserem a laserem objazdowym(!!). Jeżli do tej masz daleko to poszukaj innej ale najpierw sprawdź ją dokładnie, jaka kadra, jaki sprzęt (czy stały czy objazdowy). Lekarze niestety też często są 'ruchomi’ z innych miast – co jest dożć ryzykowne kiedy np. pojawią się komplikacje.

    ruda1979
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Zanim poddamy się operacji powinniżmy spróbować domowych sposobów poprawiających wzrok i tych nieinwazyjnych. Polecam ćwiczenie wzroku i lekturę dotyczącą dbania o ten najważniejszy zmysł. Oprócz ćwiczeń zastosuj Vitrum Vision – suplement specjalnie stworzony do ochrony wzroku

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " korekta wzroku"

Przewiń na górę