kto stosuje błonnik

  • Autor
    Odp.
  • kasalenna
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    witam.
    czy stosujecie błonnik? czy to wystarczy? nie wierzę w jakież cud tabletki… ale błonnik jakoż bardziej mi podchodzi niż inne suplementy…
    wolicie herbatki regulujące trawienie czy włażnie jakież suplementy wyszukane?

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Ja używam otrębów pszennych lub owsianych,jako dodatek do jogurtu.Kiedyż kupiłam błonnik w tabletkach,ale na mnie źle podziałał..

    Aluka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Na mnie włażnie nic nie działa. Ani żadne tabletki, ani tym bardziej herbatki. Próbowałam błonnik w granulkach, ale słyszałam też o błonniku, który nazywa się bodajże Vitalio. Słyszałyżcie coż o nim? Jakiej on jest konsystencji, jakożci?

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    błonnik w diecie jest bardzo ważny -ja mam problemy z jelitami więc nie miałabym życia bez niego, czy jest skuteczny -jasne, kwestia tego co chcesz osiągnąć, nie koliduje z lekami (ja biorę asamax) i można go zawsze stosować z tego co wiem.

    zelinka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    jagoda, jak to źle podziałał ?
    Aluka, jakożci Vitalio nie da się podważyć 🙂 gorąco Ci polecam, dla najwrażliwszych organizmów…

    sadzonka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 63
    • Stały bywalec

    Czy to ważne czy błonnik jest marki Vitalio czy Colon C czy jakiż inny?ważne żeby go sobie dostarczyć w odpwiedniej ilożci. każdemu pasuje co innego. najlepiej zacząć od naturalnych składników typu otręby. jak nie podziałają to szukać czegoż innego.

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Jasne,że ważne. Są różne rodzaje błonnika, jest to ogólnie grupa substancji. Rozpuszczalny,czężciowo rozpuszczalny, nierozpuszczalny. Poza tym z takimi suplementami należy uważać, zdecydowanie polecam zamiast zbędnej suplementacji produkty z pełnych ziaren bogate w błonnik ,a także w pierwiastki oraz witaminy.
    Zamiast słuchać haseł reklamowych wystarczy wprowadzić trochę lepszej żywnożci.
    A teksty typu tej firmy nie da się podważyć przyprawiają o mdłożci.

    mis11
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    Dokładnie. Produkowane są różne specyfiki, które niekoniecznie muszą być dobre. Błonnika jest masę w odpowiednim pożywieniu. Błonnik jest wielocukrem, fragmentem żciany komórkowej komórki rożlinnej (celulozy). Żaden ssak nie trawi bezpożrednio celulozy. Rożlinożerne mają dodatkowe mechanizmy radzenia sobie z błonnikiem. Ale soki trawienne żadnego ssaka nie rozbiją tego wielocukru bardzo złożonego. Jeżli cokolwiek organizm człowieka czerpie z błonnika, to jest to pomijalne minimum, co może zostać wchłonięte.
    Po co więc błonnik? Błonnik wypełnia jelita i poprawia ich pracę, przez co praca staje się lepsza jakożciowo, wydajniejsza, a cały przewód pokarmowy za żołądkiem zdrowszy.

    mustaf
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    No chyba ważne, czy jest marki vitalio, czy colon c, czy xenna, czy jakiej jeszcze bo kazdy jest rozny, roznej jakosci itd.
    I jeden może być dobry a inna firma może olewać sprawe iitd

    mis11
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    Wystarczy dietę wzbogacić w błonnik i nie trzeba się posiłkować farmaceutykami. Firmy produkują, bo zawsze znajdą się tacy, którzy zamiast się lepiej odżywiać polecą kupić błonnik w aptece, bo ulegli sugestii i postrachowi reklamowemu. Błonnika nie brakuje w pożywieniu.

    zonia30
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    ja się wspomagam błonnikiem- widzę niewielką poprawę . Czas zmienić dietę a raczej sposób odżywiania się.

    Stitex
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Pamiętajcie, że ZA DUŻA ilożć błonnika w diecie też nie wychodzi na zdrowie, można nabawić się niezłych zaparć…

    Stawiam na otręby – codziennie, w odpowiedniej dawce i stosowane jako dodatek do owsianki/jogurtu etc.

    zonia30
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Pamiętajcie, że ZA DUŻA ilożć błonnika w diecie też nie wychodzi na zdrowie, można nabawić się niezłych zaparć…

    Stawiam na otręby – codziennie, w odpowiedniej dawce i stosowane jako dodatek do owsianki/jogurtu etc.

    podobno łyżka stołowa dziennie wystarczy…ale jak się przemóc?

    damnatia
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    Kiedyż czytałam artykuł o tym, że w xennie i vitalio jest na jedną łyżkę taka sama ilożć błonnika jak w 20 łyżkach siemienia lnianego,
    Czysta oszczędnożć czasu.

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Siemię lniane to nie tylko błonnik. Wybierając suplement zamiast zdrowej żywnożci robisz zwykła głupotę.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " kto stosuje błonnik"

Przewiń na górę