• Autor
    Odp.
  • kimmuriel
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 173
    • Zapaleniec

    Osobne imię Lena też funkcjonuje. A od imiona Magdalena, skrót preferuję Magda.

    achacja
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Osobne imię Lena też funkcjonuje.

    To prawda, że jest coraz więcej dziewczynek, które noszą imię Lena. Co nie zmienia faktu, że prekursorami w nadawaniu tego imienia były osoby, które chyba nie miały pojęcia, że jest to tylko i wyłącznie zdrobnienie.
    Podejrzewam, że to sezonowe imię.

    kimmuriel
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 173
    • Zapaleniec

    Według mnie jest ładne. Za to nie podobają mi się same Maksie i Wiktorie. Pozatym będzie pasować do mojego nazwiska pochodzenia ruskiego.

    achacja
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Według mnie jest ładne. Za to nie podobają mi się same Maksie i Wiktorie. Pozatym będzie pasować do mojego nazwiska pochodzenia ruskiego.

    Ale w Rosji nikt nie nadaje imienia Lena, tylko Elena:).

    Monika
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 974
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:</em/

    Mnie sie nie podoba zadne z tych imion,ale gdybym musiala wybrac,to bylaby to Klara.

    A jakie Tobie podobają się imiona?

    Roksana, Aleksandra(Ola),Karolina,Malwina…ale nie twierdze,ze Twoje imiona sa brzydkie,poprostu,kazdy ma inny gust i tyle.

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    roksana nalezy do najbardziej obciachowych imion, jakie znam.

    juz tylko dzesika czy dzenifer moze byc gorsze.

    jesli chodzi o wymienione imiona…nie mam zdania. nie sa szczegolnie udziwnione, brzmia w porzadku, nie kojarza sie z prowincjonalna, glupia gesia jak roksana czy sabina…wiec twoj wybor.

    Do prowincjonalnych imion dorzuciłabym jeszcze imię Nicola 😆

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    „owocowe” imiona jakos mi nie podchodza…jesli malina, to czemu nie truskawka?

    ale za to podobaja mi sie bardzo imiona roslinne. oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze jesli roza czy kalina, to czemu nie pokrzywa.

    hehehehe

    kimmuriel
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 173
    • Zapaleniec

    @Onione wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    @Onione wrote:

    Niestety żadne mi się nie podoba.
    Moja córa będzie albo Mają, albo Malwiną, Maliną, albo Kają. 😉

    A w czym taka Malina jest lepsza od Aliny? To tylko jedna dodatkowa litera. Zresztą Malina dostała negatywną opinię rady języka polskiego:
    [usunięto_link]
    Natomiast podane przeze mnie imiona są niepretensjonalne.

    pytasz- odpowiadam.
    Twoje typy mi nie podpasowały.
    Co do Maliny- w nosie mam opinię rady jezykowej. Niech się przyjrzą lepiej Alanom, Izaurom i innym wydumkom.
    Malina jak i Jagoda są żlicznymi, dla mnie „naturalnie ładnymi” imionami.

    W ogóle- skoro masz już ugruntowaną opinie (jak twierdzisz- twoje typy sa „niepretensjonalne”, po ki diabeł pytać o zdanie na forum? 🙄

    Powiem tak imie malina całkiem wporzo, ale oni serio mają coż do powiedzenia. Urzędnik jak zeche to ci nie nada takiego imienia jak chcesz.

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    mi się tam żadne nie podoba.. a fee takie staromodne 🙂 mi się podoba Julia a Tomkowi Alicja więc pewnie jak coż to będzie wojna 😀

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    mi się tam żadne nie podoba.. a fee takie staromodne 🙂 mi się podoba Julia a Tomkowi Alicja więc pewnie jak coż to będzie wojna 😀

    Tam wojna… Bedziecie do skutku pracowac nad dwoma córeczkami 😉

    I mi sie jeszcze jedno imię podoba przypomniałam sobie… Patrycja.

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    mi się tam żadne nie podoba.. a fee takie staromodne 🙂 mi się podoba Julia a Tomkowi Alicja więc pewnie jak coż to będzie wojna 😀

    Tam wojna… Bedziecie do skutku pracowac nad dwoma córeczkami 😉

    I mi sie jeszcze jedno imię podoba przypomniałam sobie… Patrycja.

    boje się tylko że siostra mnie wyprzedzi.. a jej też się podoba Julia.. 🙂 😀 więc kicha 😀

    katia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 247
    • Zapaleniec

    a ja bym chciala… Filipka 😉

    kimmuriel
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 173
    • Zapaleniec

    A tam wojna. Moja dziewczna chce by synek miał na imie Piotrek. Na początku nie byłem zadowolony, ale w końcu uległem i się przekonałem.

    achacja
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    mi się tam żadne nie podoba.. a fee takie staromodne 🙂 mi się podoba Julia a Tomkowi Alicja więc pewnie jak coż to będzie wojna 😀

    Julia to najbardziej pospolite imię z możliwych. Wolę żeby moje dziecko miało staromodne imię niż było jedną z 10 Julii w klasie.
    Zresztą Julia też jest starodawnym imieniem, które było mega popularne w XIX wieku i teraz znów wróciło do łask. Było popularne w tych samych czasach co Klara, tyle tylko, że Klara póki co nadal jest niedoceniona.

    achacja
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    @Onione wrote:

    Całe szczężcie, ze obydwoje z partnerem jesteżmy autonomiczni i wybierzemy imię dla potomka/kini, bez zasiegania rady na forum…. 8)

    Nie bądź tego taka pewna. Najgorzej jak komuż, tak jak mi, podoba się kilkadziesiąt imion, a po wyeliminowaniu większożci zostaje ich kilka i ciężko z któregokolwiek zrezygnować. Zarówno Łucja, Alina, Klara i Agata mogłabym bez obaw z miejcsa nadać swojej córce. W ostatecznym wyborze postanowiłam pokierować się odbiorem tych imion przez obcych ludzi. W końcu to moja córka będzie żyła całe życie ze swoim imieniem i dobrze by było jakby było w miarę dobrze odbierane przez otoczenie.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Które imię wybrać dla córki?"

Przewiń na górę