• Autor
    Odp.
  • Victorias Secret
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Z tych imion które podałaż, żadne mi się nie podoba…

    Jestem teraz w ciąży i ma być córcia 🙂 i będzie miała na imię ANASTAZJA ( Nastka zdrobniale) mój Mąż coż nie jest zbytnio przekonany, ale cóż ja już postanowiłam!! 🙂

    A dla chłopca też mam już imię… SEWERYN 🙂 strasznie mi się podoba !!

    afro_disiac
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 785
    • Zasłużony

    moja coreczka bedzie miec na imie Blanka – o ile takiej sie dorobie;) bo narazie jeszcze nie planuje:]

    isztar
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 524
    • Zasłużony

    A ja sama nie wiem, bo jakoż nie żpieszno mi do dzieci 🙂
    każdy ma swój gużcik ale ja napewno dziecku nie dałabym jakiegoż obciachowego imnienia – staromodnego itd. Mówie tu o jakiż np. Mikołajach (dziecko będzie wyżmiewane w szkole kiedy prezenty przyniesie), miałam koleżankę Jowitę – nie miałą zbyt wielkiego powodzenia i twierdziała że to przez imię bo jest wyszukane. Generalnie to zauważyłam że jak ktoż ma wyszukane imię i się przedstawi to przechodzi szum – jak? jak on/ona ma na imię? (mówię tutaj o uczelni itd. wżród moich znajomych nie spotkałam się z czymż takim), ale po co dziecko narażać na niepotrzebny stres.
    Po co nadawać wyszukane imiona jak jest tyle pięknych i prostych?

    Nie bierzcie przykładu z pewnego wokalisty polskiego zespołu który swoje dzieci nazawał: Xaviery i Fabienne. – Jak taki 4latek ma to napisać?

    tigerka
    Member
    • Tematów: 83
    • Odp.: 2179
    • Ekspert

    Hmm jak ja bede miala kiedys corke to napewno nie dalabym jej imienia typu: Anastazja,Wiktoria 🙄 ,Nicola itp. Mi sie osobiscie podobaja stare,normalne imionke takie jak np:
    -Kasia,Magda,Agatka . A meskie imiona dla syna np: Michal,Tomasz,Maciej, Adam,Krzysztof i ostatnio Krystianek (a to dlatego ,ze kumpela urodzila niedawno synka i tak wlasnie dala mu na imie i nawet podoba mi sie. 😉 ).
    Wszystko zalezy od gustu!A kazdy z Nas jest inny. 😉

    Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    Zaznaczyłam Agatę ale równie dobrze mogłabym zaznaczyć Klarę.
    Mi się żadne za bardzo nie podoba ale jeżli mam taki wybór to tak jak napisałam.

    Moja koleżnaka synka nazwała Oliwier. Chciała przez „V” ale baby w urzędzie jej powiedzały, że nie wolno przez „V” bo w Polskim języku nie występuje taka litera… 😯 I musiała zarejestrować przez „w”.
    A Michał W. to może nazywać jak chce?

    Fafyfa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    witam, mi sie podoba imie Łucja…ale napiekniejsze imie dla dziewczynki to Tradycja:))

    Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    😯 To jest takie imię?
    Nie chciałabym byc obdarzona takim imieniem, już chyba wolałabym Władysława. 😛

    kociak84
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 115
    • Zapaleniec

    Też pierwsze słysze – Tradycja??!! 😯 Nie skrzywdziłabym tak dziecka. Ale co kto woli.

    Fafyfa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    Tradycja to był żart…z filmu Miż Bareiii…polecam:)) Sama też bym tak nie skrzywdziła dziecka:))

    Fafyfa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    Dlaczego tak mało osób uważa imię Łucja za ładne?

    vivien
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Ja wybrałabym Łucje ale bardziej podobaja mi sie imiona gdzie nie wystepuja polskie litery tak ze gdzy w czasach kiedy podrozujemy czesto po swiecie jakis obcokrajowiec nie polamal sobie jezyka na imieniu.

    W zastepstwie proponuje Alicje,podobna do Łucji i taka bardziej swiatowa. 😀

    KrolewnaSniegowa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Ksymena!

    dziwadelko
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 134
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Dlaczego tak mało osób uważa imię Łucja za ładne?

    Nie wiem w sumie.. Mi osobiżcie kojarzy się ono raczej z babcią niż małą dziewczynką, to dlatego, ale.. Każdy ma inny gust 😉

    Lyliaaa44
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    Weronika, takie szlachetne a zarazem.. swobodne 😀

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    to troche tak jak dzesika lub maik…buahahaha.

    strasznie tandetne sa takie spolszczenia.
    moje dzieci beda miec absolutnie polskie imiona.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Które imię wybrać dla córki?"

Przewiń na górę